Ельвіра Іванова
Конспект заняття по аплікації «Листопад, листопад ...» у другій молодшій групі
Мета: Викликати інтерес до створення колективної композиції «Листопад».
Завдання: Розвивати уміння дітей розкладати готові форми різного кольору, передавати в пошуках вдалого розміщення і акуратно приклеювати. Виховувати інтерес до яскравих, красивих явищ природи.
Попередня робота: спостереження за сезонними змінами в природі. Складання букетів з осіннього листя. Дидактична гра «З якого дерева лист?»
Матеріали: ватман, воскові крейди, готові форми - листочки різного кольору і розміру, клей, пензлик, серветки.
Хід заняття.
Читання вірша:
Вітряно! Вітряно! Вітряно!
Вся земля провітрена!
Вітер листя з гілок
Розігнав по світу:
Липовий, березовий,
Жовтий лист і рожевий,
Червоний, різнокольоровий,
Старий лист газетний ...
- Хлопці, подивіться, які листочки приніс нам сьогодні їжачок. А що можна зробити з цими листочками?
Відповіді дітей.
- А з цих листочків можна зробити ось такий гарний букет. (Вихователь зі справжніх кленових листочків робить букет).
- Гарно?
Відповіді дітей: Так.
- Давайте ми цей букет поставимо в вазу, щоб у нас в групі було красиво. Ось як осінь пофарбувала листочки. А їжакові скажемо спасибі за те, що приніс нам такі гарні листочки.
- А у мене на столі є ще ось такі листочки. Подивіться на них. (Хлопці підходять до столу, де на ватмані лежать вирізані з паперу листочки і розглядають їх).
«Листопад»
Листопад, листопад! Руки підняти вгору.
Листя за вітром летять: Похитуючи кистями з боку в
сторону,
повільно опускати руки (листя
опадають).
З клена - кленовий, Пальці випрямити і максимально
розвести в сторони.
З дуба - дубовий, Пальці випрямити і щільно притиснути
друг до друга.
З осики - осиковий, Вказівний і великий з'єднати в
вигляді колечка.
З рябіни- Горобиновий. Пальці випрямити і злегка розвести в
боку.
Сповнені листя ліс і сад Удари в долоні.
Ото ж бо радість для хлопців!
- Подивіться, хлопці, а на нашому дереві листочків немає. А на вулиці на деревах є ще листочки чи ні?
Відповіді дітей: Є.
- Давайте ми з вами приклеїмо на наше дерево листочки. А деякі листочки вже лежать на землі, тому що на вулиці подув сильний вітер і наші листочки впали.
(Діти беруть листочки, мажуть клеєм і акуратно приклеюють їх на ватман. Вихователь допомагає хлопцям, якщо вони потребують її допомоги).
- Подивіться, хлопці, яке гарне дерево у нас вийшло.


Вихователь разом з дітьми милуються колективною роботою).