Конспект заняття по аплікації для дітей середнього віку «Неваляшка»




Дата конвертації17.06.2017
Розмір4.61 Kb.
ТипАплікація. Конспекти занять, НОД

Козлова Олена
Конспект заняття по аплікації для дітей середнього віку «Неваляшка»

ГО Художньо-естетичний розвиток. Аплікація.

Тема "Неваляшка".

мета:

-закріплення вміння дітей в вирізанні кіл з квадратів різної величини.

завдання:

-Закрепляется вміння дітей працювати ножицями;

-розвивати дрібну моторику рук;

-виховувати акуратність в роботі з клеєм;

-викликають у дітей радість від отриманого результату роботи;

Обладнання: ілюстрації із зображенням іграшок; іграшка-лялька Неваляшка; кольоровий папір, ножиці, клей, пензлики, 1/2 альбомного листа, серветки, кольорові олівці.

-хід заняття:

Вихователь: Хлопці, сьогодні ми з вами поговоримо про ваших улюблених іграшках. Розкажіть, які ваші улюблені іграшки? (розповіді дітей).

Вихователь: Коли я була маленькою дівчинкою, у мене теж була улюблена іграшка. Хочете дізнатися яка? Тоді відгадайте загадку.

Ось впертий чоловік!

Чи не змусиш лягти довіку!

Він зовсім не хоче спати,

Покладу-встає знову.

І варто-гойдається.

Як він називається? (Неваляшка)

Конспект занятия по аппликации для детей среднего возраста «Неваляшка»

Вихователь: Правильно! (показати іграшку)

Я дуже любила з нею грати, співала їй пісеньки і розповідала вірші. Ось послухайте.

Ти лягай зі мною в ліжечко.

Засинай Наташка солодко.

Покладу тебе на спинку

І на м'яку перину,

Але не хоче спати Наташка

Вона-лялька Неваляшка.

Вихователь пропонує дітям розглянути ляльку.

Як ви думаєте з чого зроблена ця іграшка? (пластмаса).

Значить яка ця іграшка? (пластмасова)

Якої форми у неї тулуб і голова? (круглої).

Яка частина тіла більше: голова або тулуб (тулуб).

Які ще частини тіла є у ляльки (ручки).

А вони-якої форми? (круглої).

Хлопці, нудно стало моєю лялечки, давайте з нею пограємо.

Физминутку

Вліво-вправо. вліво-вправо,

Весело гойдається.

Вліво-вправо. вліво-вправо,

Але на підлогу не упускати.

А тепер, ми зробимо для Неваляшки подружок, щоб вона не нудьгувала.

У вас на столі, у кожного в тарілочці лежать кольорові

квадратики, порахуйте, скільки їх (4)

А які вони: однакові чи різні?

За кольором? (однакові).

За величиною (різні).

Візьміть найбільший квадрат. З нього ми будемо вирізати велике коло. Але спочатку давай згадаємо які ми знаємо правила роботи з ножицями (Повторити правила).

Приступаємо до роботи, вирізаємо велике коло, акуратно закругляя кути квадрата.

Також виріжемо інші кола. Скільки вийшло кіл? (4)

Тепер на аркуш білого паперу розкладіть всі кола так, щоб у вас вийшло зображення ляльки. (Самостійно).Молодци!

А тепер, акуратно приклеїмо кружечки. Уточнимо: внизу приклеїмо найбільший-тулуб;

Зверху над великим, приклеїмо гурток поменше-голова; два маленьких справа і зліва великого гуртка-ручки. (Спостереження за роботою дітей, при необхідності вихователь допомагає).

Молодці, хлопці, але мені здається, чогось не вистачає нашим лялечкам. (Очки, ротик.)

Вихователь пропонує дітям приклеїти на голову білий кружок -Особа лялечки і кольоровими олівцями намалювати: очі, рот, щічки. З жовтого паперу вирізати гудзики і прикрасити сукню Неваляшка.

Які ви розумничка, як попрацювали! Неваляшка дуже сподобалися ваші роботи.

Давайте розкладемо наші роботи на столі, у нас вийде хоровод з неваляшек. І заспіваємо для них пісеньку. (Звучить фонограма пісні "Ми милашки-ляльки Неваляшка".

Молодці! Вам сподобалося наше заняття? Що найбільше? Чудово! А тепер нам потрібно привести в порядок свої робочі місця.





Конспект заняття по аплікації для дітей середнього віку «Неваляшка»