• Хід заняття

  • Конспект заняття пізнавального розвитку в другій молодшій групі «Праця дорослих»




    Дата конвертації17.06.2017
    Розмір4.56 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Олена Перепечаева
    Конспект заняття пізнавального розвитку в другій молодшій групі «Праця дорослих»

    Мета: дати дітям поняття про працю двірника, про його робочому інвентарі. Робити щеплення інтерес до праці дорослих, виховувати бажання допомогти двірнику, розвивати бажання підтримувати чистоту і порядок на своїй ділянці. Дізнаватися на картинках знаряддя праці двірника.

    Хід заняття:

    Вихователь: Хлопці, подивіться у вікно. Весна на дворі. Наш ділянку в дитячому саду, уліцs селища гарнішими з кожним днем. Як ви думаєте, чому? (Тому що весна, сніг розтанув, з'явилася зелена трава, листочки на деревах, яскраво світить сонце).

    Вам хочеться гуляти на нашій ділянці? (Так).

    Чому? (На вулиці світить сонечко, тепло, на ділянці красиво, чисто і т. Д.).

    Прихід ляльки Каті (діти вітають гостю, лялька «розмовляє» з дітьми).

    - Діти, сьогодні вранці я прийшла в дитячий сад, бачу, на нашій ділянці лежать предмети. Я не зрозуміла, що це за предмети. Може бути, ви підкажете? Ці предмети у мене намальовані на картинках. (Вихователь показує картинки із зображенням предметів: граблі, лопата, мітла, віник, візок, відро, шланг).

    (Вихователь пропонує допомогти ляльці Каті розібратися).

    - Хлопці, хто знає, що це за предмети? (Діти відповідають).

    - Звідки у нас на ділянці з'явилися ці предмети? Як ви думаєте, хто їх залишив? (припущення дітей).

    - Правильно, хлопці, це двірник працювала на нашій ділянці, її звуть Галина Михайлівна, вона працює на ділянці цілий рік, в будь-який час року.

    - Хлопці, а давайте згадаємо, що робила Галина Михайлівна на ділянці взимку? (Розчищати доріжки від снігу, колола лід на сходах, збивала з даху бурульки і т. Д.).

    - Чим двірник чистить сніг? (Лопатою, мітлою).

    - Чим двірник збивала бурульки? (Довгою палицею).

    - А навіщо потрібно розчищати доріжки від снігу? Адже зі снігом так красиво! (По засніжених доріжках важко ходити, бігати, сніг потрапляє в чоботи, валянки, ноги стають мокрими і холодними, можна застудитися і захворіти. По не розчищені доріжках машині важко проїхати, забуксує, що не довезе до дитячого садка продукти і т. Д).

    - А навіщо Галина Михайлівна збивала бурульки з даху? Вони такі красиві, великі, прозорі, ми милувалися бурульками, вони прикрашали дах. (Щоб бурульки НЕ впали на людину, щоб не сталося біди. Бурульки дуже важкі, гострі і т. Д.).

    - А навіщо двірник посипала доріжки піском? (Щоб не було слизько, щоб ніхто не послизнувся і не впав т. Д.).

    -Лед який? (Твердий, товстий, міцний.)

    Його важко колоти? (Так).

    Чим розбивають лід? (Ломом, лопатою).

    Физкультминутка «Допоможемо двірникові прибрати ділянку взимку». (Діти імітують рухи: прибирають лопатою сніг, колють лід, збивають бурульки, посипають піском доріжки).

    Вихователь: Так, взимку у двірника багато роботи. Але подивіться у вікно, навесні снігу немає, бурульки розтанули, лід перетворився в струмочки, значить, двірнику нічого робити на ділянці навесні? (Ні, у неї багато роботи).

    - Що ж робить двірник навесні на ділянці? (Прибирає сміття, каміння, прілого листя і т. Д.).

    - Які предмети допомагають двірнику прибирати ділянку, зберігати порядок. (Мітла, віник, відро, граблі, візок).

    Ось ці предмети лялька Катя і бачила сьогодні на ділянці.

    Хлопці, ніж підмітають? (Мітлою, віником).

    Чим згрібають сміття? (Граблями, лопатою).

    У що складають сміття? (В відро, візок).

    Хлопці, а як ви думаєте, для чого ужен шланг? Чим поливають клумби з квітами і миють доріжки від пилу? (Шлангом). А чим ще можна поливати квіти? (Правильно, лійкою).

    - Цікаво, а ви змогли б працювати віниками, мітлами, лопатами і т. Д.? (Могли б).

    - Давайте спробуєм. (Діти імітують рухи: підмітають, згрібають сміття в купи, вантажать на візок, поливають доріжки і т. Д.).

    - От молодці! Ніхто не лінувався, все працювали.

    (Лялька Катя дякує дітей за допомогу і прощається).

    (Діти виходять на прогулянку, допомагають двірнику в прибиранні ділянки: збирають впали гілочки)





    Конспект заняття пізнавального розвитку в другій молодшій групі «Праця дорослих»