Конспект заняття пізнавально-дослідницької діяльності в другій молодшій групі «Весна іде, весні дорогу!»




Дата конвертації16.04.2017
Розмір5,73 Kb.
ТипВесна. Матеріали для дитячого садка на тему вес

Анастасія Пєтухова
Конспект заняття пізнавально-дослідницької діяльності в другій молодшій групі «Весна іде, весні дорогу!»

Мета: Закріпити знання про пори року

Ознайомити дітей з ознаками весни,

Навчити будувати прості логічні зв'язки між явищами природи;

Розвивати уважність, спостережливість;

Розвивати естетичне сприйняття оживає природи.

Обладнання: Запис співу птахів в лісі і дзюрчання води; зображення зимового лісу; заготовки сонця, птахів, таловин, пролісків, річки; магніти; зелений пластилін; загадки про пори року.

Конспект занятия познавательно-исследовательской деятельности во второй младшей группе «Весна идет, весне дорогу!»

Попередня робота: складання описового оповідання по зображенню «Весна прийшла»; Спостереження за змінами в природі; Перегляд ілюстрацій; Прослуховування аудіозаписів зі звуками весняного лісу; відгадування загадок

Хід заняття: Організаційний момент: Дітки, здрастуйте. Давайте запросимо до нас на заняття наші ніжки, ручки, щоб вони не пустували і допомагали нашим очках, вушках, рота уважно дивитися, слухали, відповідати на питання. Давайте з ними привітаємось!

Гра «Здрастуйте!» Здравствуйте, долоньки!

Хлоп-хлоп-хлоп.

Привіт, ніжки!

Топ-топ-топ.

Привіт, щічки!

Плюх-плюх-плюх.

Пухкенькі щічки!

Плюх-плюх-плюх!

Привіт, губки!

Чмок-чмок-чмок.

Привіт, зубки!

Цок-цок-цок.

Здрастуй, мій носик!

Біп-біп-біп.

Привіт, гості!

Вітаю!

Ну ось, ми з вами привіталися!

А тепер давайте перевіримо, які ви уважні і як вмієте відгадувати загадки?

Справ у мене чимало - я білою ковдрою

Всю землю вкриваю, в лід річки прибираю,

Белю поля, будинки, а звуть мене.

(Зима)

Задзюркотіла струмок в ярку,

Прилетіли з півдня пташки,

Гріє сонечко з ранку

В гості до нас прийшла ...

(Весна)

зеленіють луки

У небі веселка-дуга

Сонцем вся земля зігріта

Нас кличе купатися ...

(Літо)

Молодці!

Прийшла без фарб, кисті

І розфарбувала все листя

(Осінь)

Подивіться на картинку, яке на ній зображено пору року?

зима

А чому ви так вирішили?

На землі лежить сніг, на річці - лід, дерева без листочків

вірно

А що потрібно, щоб настала весна?

Щоб гріло сонечко і ставало тепло. (Дитина виходить до дошки і зміцнює сонечко)

А коли стає тепло, що відбувається зі снігом?

він тане

Правильно і з'являються проталини на землі (Виходять кілька дітей і по черзі кріплять проталини на картинку)

А що відбувається з льодом на річці?

Він теж починає танути. (Виходить дитина і зміцнює зображення річки з тающим льодом)

Розбігайтеся, струмки,

Розтікається, калюжі.

Вилазьте, мурахи,

Після зимової холоднечі.

пробирається ведмідь

Крізь лісової сушняк.

Стали птиці пісні співати,

І розцвів підсніжник!

Земля починає прогріватися і з'являються

квіточки

Так, ці квіточки називаються підсніжниками

(Виходять кілька дітей і кріплять проліски)

А що з'являється на деревах?

листочки

(Діти з зеленого пластиліну роблять листочки і поміщають їх на дерева)

І тепер, коли все починає оживати і зеленіти в природі з вирію повертаються

пташки

(Діти поміщають зображення птахів на панно)

Физкультминутка «Весна - красна» Весна-красна, ти з чим прийшла? (Руки в сторони, вклонитися.)

З квітами, з травою, з конячкою вороною. (Руками вказати на траву, квіти, взяти поводи.)

Ми на ній поскачем по траві луговий, (Підскоки на місці.)

До води ключовий. (Нахилитися, зачерпнути уявну воду.)

Сонечку посміхнемося, (Відповідно.)

Додому до матусі повернемося. (Сісти на свої місця.)

Подивіться тепер на нашу дошку. Яке на ній пору року?

Весна!

Правильно. Давайте разом розповімо про те, які зміни відбуваються в природі з настанням весни.

Узагальнюючий розповідь дітей «Навесні небо блакитне. Яскраво світить сонце. Дні стають довшими, а ночі - коротше. На вулиці тепло. Тане сніг. Біжать струмки. З'являються проталини. Дерева стоячи голі, але на гілках набухають бруньки. Птахи повертаються з теплих країв.

Вони в'ють гнізда і висиджують пташенят. Люди знімають зимовий одяг, теплу взуття і надягають куртки і гумові чоботи.

Ви сьогодні такі молодці! Своїми знаннями ви допомогли швидше прийти весни до нас в гості!





Конспект заняття пізнавально-дослідницької діяльності в другій молодшій групі «Весна іде, весні дорогу!»