• Хід заняття

  • Конспект заняття педагога-психолога з дітьми старшого дошкільного віку «Подорож в Царство казок»




    Дата конвертації21.06.2017
    Розмір5,61 Kb.
    ТипЗаняття по казках. Конспекти, НОД

    Наталя Макурина
    Конспект заняття педагога-психолога з дітьми старшого дошкільного віку «Подорож в Царство казок»

    цілі:

    1. Стимулювання творчого самовираження.

    2. Розвиток позитивної взаємодії один з одним.

    3. Закріплення вивчених базових емоцій і вираз їх різними способами.

    4. Розвиток діалогічного мовлення, вміння формулювати найпростіші поняття, слухати і чути співрозмовника.

    5. Зняття психом'язового напруги.

    матеріали:

    Накидки на кожну дитину, «килим - літак», повітряні кулі, «хвилі» тканинні блакитного і білого кольорів, настільна гра «Емоції», релаксаційні килимки «Метелики».

    Хід заняття:

    1. Хлопці, ви любите казки? Сьогодні я пропоную прогулятися по

    чарівній країні - Царства Казок. Як ми можемо потрапити туди?

    Хто як думає? За допомогою яких предметів ми можемо відправитися?

    (відповіді дітей). У нас є чарівні накидки, які допоможуть нам відправитися в політ, вони додадуть нам творчу силу, фантазію і уяву. (Діти надягають накидки). А тепер все візьмемося за руки, утворюємо коло і сядемо зручніше (звучить музика). Закрийте очі, зробіть глибокий вдих, повільний видих і уявіть, що ми летимо з вами по неосяжному зоряному небу. Зустрічний вітер колише ваше волосся, м'які хмари стосуються ваших рук, вам дуже тепло і приємно. Повільно опускаємося вниз, робимо глибокий вдих і відкриваємо очі.

    2. Ось ми і прибули в Царство Казок. (знімають накидки) і відразу опинилися на галявині «Фантазій і перетворень», з якої і почнеться наша подорож.

    - Давайте пофантазуємо: з якими героями казок ми могли б зустрітися?

    - Може це буде Кощій Безсмертний?

    - А який він? (відповіді дітей: він злий, нещадний, жорстокий, владний, приносить страждання і смерть людям, володіє непереможною силою, хитрий, пов'язаний з чаклунством) Уявіть, що ви перетворилися в Кощія, покажіть якою силою він володіє, як він рухається, яка міміка на його обличчі, як він дихає. А як він виглядав, коли почали ламати голку його життя? Дякуємо.

    - А хто на вашу думку, ще нам може зустрітися? Діти пропонують варіант свого героя, вибирається один найбільш яскравий і відбувається аналогічне перетворення. Дякуємо! А ось зустрінемося ми з вашими задуманими героями чи ні, ми дізнаємося, якщо вирушимо в дорогу.

    3. І перед нами царство, де живе Царівна - Несмеяна. пам'ятаєте цю

    казку? Чому її так назвали? - відповіді дітей. Зверніть увагу, тут зображені два портрета царівни, але чогось не вистачає? (Деталей особи). Вам необхідно згадати емоційний стан і викласти із запропонованих деталей ту емоцію, яка була у царівни на початку казки і в кінці. (Діти діляться на 2 підгрупи за бажанням і виконують завдання. Перед виконанням завдання можна запропонувати дітям порадитися).

    - Що ж у вас вийшло? (Діти кожної підгрупи розповідають про виконану роботу, чому вони вибрали саме ці деталі).

    - Всі згодні? Хто-небудь хоче поміняти щось?

    4. Вирушаємо далі. (перехід до зображення моря)

    Жив старий із своєю старою

    У самого синього моря;

    Вони жили в старій землянці

    Рівно тридцять років і три роки.

    Старий ловив рибу неводом,

    Стара пряла свою пряжу.

    Що це за казка? Перед нами море, де живе Золота рибка.

    - Як ви думаєте, чи завжди море було однаковим в цій казці?

    - Чому? Від чого може змінюватися настрій у моря? Якщо я правильно

    вас зрозуміла, то у нього теж можуть бути різні емоційні стани? Послухайте музичний уривок і спробуйте визначити яке емоційний стан в цей момент біля моря, і покажіть за допомогою морських хвиль. (Звучать по черзі три музичних композиції: радість, шторм і спокій. Після кожного прослуховування: «Що роблять, Саша, твої хвилі? Що ти відчуваєш у цей момент?»

    - Яке почуття було важче зобразити, а яке легше? Чому?

    5. Ну, море наше заспокоїлося, а навколо нас виявляється красива річна галявина, озирніться навколо. Хто ж може жити на ній? (відповіді дітей) Так, ось, Маша назвала гусеницю, давайте і ми зараз перетворимося в гусеницю.

    Діти стають в ланцюжок один за одним, а між ними вставляються надувні кулі. Найперший учасник веде інших змійкою. Умови: не впустити кульку і не вийти з ланцюжка. Потім можна дітям запропонувати помінятися місцями.

    Хлопці, що ви відчували, коли були частинкою гусениці? А де було йти легше, а де важче?

    6. Але крім гусениці, Катя ще називала і метеликів, а адже у нас є чарівні крильця, які і допоможуть нам повернутися в дитячий сад, тому що наше подорож підійшла до кінця. (Діти укладаються на релаксаційні килимки, звучить повільна музика).

    Закрийте очі, зробіть глибокий вдих і повільний видих і уявіть, що ви - чудова метелик. У вас гарні і великі крила. Відчуйте, як ваші крила повільно і плавно рухаються вгору і вниз. Насолоджуйтесь відчуттям повільного і плавного ширяння в повітрі. А тепер поступово починайте опускатися вниз, на землю, зробіть глибокий вдих і відкрийте очі.

    6. Зворотній зв'язок. Можна запропонувати дітям намалювати найбільш запам'яталися моменти подорожі.





    Конспект заняття педагога-психолога з дітьми старшого дошкільного віку «Подорож в Царство казок»