• Хід заняття

  • Конспект заняття на тему «Дружба» щодо формування емоційно-позитивних взаємовідносин в дитячому колективі




    Дата конвертації16.08.2017
    Розмір5.54 Kb.
    ТипДружба. Вчимося дружити

    Ксенія Куркова
    Конспект заняття на тему «Дружба» щодо формування емоційно-позитивних взаємовідносин в дитячому колективі

    Конспект заняття на тему: «Дружба»

    Вікова група: 5-6 років.

    Мета: формування емоційно-позитивних взаємовідносин в дитячому колективі.

    Завдання: закріплювати і поглиблювати уявлення про дружбу, розвивати комунікативні навички дітей, виховувати в дітях почуття співпереживання.

    Хід заняття:

    1. Ритуал вітання.

    -Педагог: Доброго дня, хлопці! Зараз я загадаю вам загадку, а відгадку ви подаруєте один одному.

    «Є у радості подруга

    У вигляді півкола.

    На обличчі вона живе:

    Те кудись раптом піде,

    Те раптово повернеться.

    Смуток-туга її боїться »

    (Посмішка.)

    Педагог: Правильно, хлопці! Це посмішка! Давайте подаруємо один одному посмішки.

    2. Вправа «Посмішка»

    Звучить аудіозапис «Посмішка» В. Шаїнського.

    Діти стають в коло, беруться за руки, дивляться один одному в очі і дарують мовчки кожному, по черзі, найдобрішу, яка є, посмішку.

    3. Читання Е. Груданов «Друзі»

    «У садок я давно ходжу

    І з усіма тут дружу.

    Ось сьогодні я - з Сергієм

    Взявшись за руки, ходжу.

    А вчора - я разом з Колею

    Будинок з кубиків побудував,

    Ми їм разом милувалися,

    Поруч стрибали, сміялися.

    І на цей дивний будинок

    Дружно шубовснули потім,

    А поки з нього вставали,

    Все випадково розламали.

    А днями ділилися кашею

    Ми з подружкою Наталею -

    Я їй так допомогти хотів:

    Все з її тарілки їв.

    Як же радий і щасливий я -

    Тут навколо одні друзі! »

    -Педагог: Це вірш про дружбу в дитячому саду. А ви - дружні хлопці? Ви допомагаєте один одному? Чи не ображаєте інших? Тоді зараз ми з вами вирушимо в подорож на паровозику Дружби.

    4. Гра «Паровозик».

    Педагог: Паровозик наш чарівний, вагончики у нього дуже дружні, вони міцно тримаються один за одного, не відстають, але і не тікають вперед. У перший вагончик сяде хлопчик у червоній футболці, в другій вагончик сяде дівчинка з жовтими бантиками і т. Д.

    Паровозик змінює напрямок, їде швидко, повільно, повертає. (Діти намагаються рухатися дружно, що не штовхатися, не відставати, міцно триматися один за одного).

    Педагог: Ми з вами приїхали на Чарівну Полянка. На ній кожен з вас зможе знайти собі друга.

    5. Гра «Знайди друга»

    Дитині зав'язують очі, дають можливість походити по приміщенню і пропонують знайти і дізнатися одного. Дізнатися можна за допомогою рук, обмацуючи волосся, одяг, руки. Потім, коли один знайдений, гравці міняються ролями.

    6. Бесіда про дружбу

    Педагог: Молодці, хлопці, у вас відмінно вийшло!

    Сьогодні до нас в гості прийшов Зайка. Він розповів мені, що у нього зовсім немає друзів. І він не знає, що йому треба робити, щоб з ним дружили. Давайте допоможемо Зайчику? Розкажіть, будь ласка:

    • Що таке дружба?

    • Навіщо нам потрібні друзі?

    (Відповіді дітей)

    Педагог: Дружба - це коли люди хочуть бути разом, коли їм цікаво разом грати, спілкуватися, коли вони не сваряться. Дружба - це посмішки друзів. Дружба - це коли вмієш без крику і сварок домовлятися; ділитися іграшками, розмовляти ввічливо і не грубити; бути уважним і турботливим до одного; вміти поспівчувати одному. Якщо радість у одного, то порадіти разом з ним, якщо біда, то разом посумувати. Підніміть руки ті, у кого є друзі. (Діти піднімають руки).

    Педагог: Хлопці, Зайка дуже вдячний вам за ваші поради.

    Він пропонує вам помалювати всім разом. Тільки спочатку треба розім'яти ваші пальчики.

    7. Пальчикова гімнастика «В гості»

    В гості до пальчику великим

    (Великий палець відігнутий, інші стиснуті в кулак. Відповідно до тексту розгинати по черзі пальці.)

    Приходили прямо до будинку

    Вказівний і середній,

    Безіменний і останній.

    Сам мізинчик-Малишок

    Постукав на поріг.

    Разом пальчики - друзі,

    Один без одного їм не можна!

    (Стиснути пальці в кулак і розтиснути їх.)

    8. Вправа «Малюємо разом».

    Діти розбиваються на пари. Спочатку малюють, кожен що захоче. Потім об'єднуються і малюють загальний малюнок - кожен малює по одній деталі.

    9. Рефлексія.

    Діти діляться враженнями про заняття.

    10. «Доброго тварина»

    Педагог: Давайте візьмемось за руки і уявімо, що ми одна тварина. Давайте прислухаємося до його дихання. Всі разом зробимо, вдих-видих, вдих-видих, вдих-видих. Дуже добре. Послухаємо, як б'ється його серце. Тук - робимо крок вперед, тук - крок назад, Тук - робимо крок вперед, тук - крок назад.

    Дуже добре! Я бачу, ви дуже дружні хлопці! Бажаю вам завжди залишатися такими ж дружними і добрими!

    До побачення!





    Конспект заняття на тему «Дружба» щодо формування емоційно-позитивних взаємовідносин в дитячому колективі