• Гра «Збери і дізнайся, який знак».
  • «Збери гриби і ягоди».

  • Конспект заняття «Моя безпека»




    Дата конвертації17.12.2019
    Розмір8.83 Kb.
    ТипТемочка

    Галина Хорошилова
    Конспект заняття «Моя безпека»

    Автор: Хорошилова Галина Олександрівна, вихователь Мадоу "ЦРР - дитячий садок № 175", м Новокузнецьк, Кемеровська обл.

    Мета: закріпити уявлення дітей про безпеку, правила поведінки в побуті та на вулиці, вміння правильно поводитися в екстремальній ситуації.

    завдання:

    Освітні завдання:

    1. Продовжувати формувати уявлення дошкільнят про безпеку поводження в різних ситуаціях, навички безпечної поведінки з основних розділів (Пожежна безпека, Здоров'я людини, Дитина і інші люди, Дитина і дорога, Служби порятунку).

    3. Уточнити уявлення дітей про їстівних і неїстівних грибах і ягодах.

    Розвиваючі завдання:

    - розвивати мову, пам'ять, мислення, увагу;

    - розвивати вміння вислухати один одного;

    - формувати поняття «можна - не можна» до різних ситуацій на вулиці і вдома;

    Виховні завдання:

    - виховувати культуру поведінки на вулиці, в лісі, свідоме ставлення до дотримання правил дорожнього руху;

    - виховувати дбайливе ставлення до природи.

    - виховувати відповідальність за себе і за інших.

    Матеріали та обладнання: презентація, дорожні знаки: (вказівні: пішохідний перехід, місце зупинки автобуса, пішохідна доріжка, що попереджають: увага діти, увагу, пішохідний перехід, що забороняють: рух заборонено, в'їзд заборонений, рух на велосипеді заборонено).

    Картинки їстівних і неїстівних грибів та ягід, 2 кошики, сигнали світлофора: (червоний, жовтий, зелений, лялька бибабо брудна баба Яга, ширма, ватман трафарети, фломастери, олівці, пиріг.

    Попередня робота:

    - розглядання альбомів з безпеки.

    - бесіди з безпеки в побуті, в дитячому саду, на вулиці.

    - дидактичні ігри: «Азбука безпеки», «Небезпечно-безпечно», «Хто швидше погасив будинок».

    - читання російських народних казок «Три ведмеді», «Кот, півень і лисиця», «Колобок». «Троє поросят» та ін.

    Хід заняття:

    Діти входять в музичний зал під музику, стають півколом

    - Вітаю! Вітаю! Я рада всіх вітати в цьому залі!

    - Привітаємо всіх!

    Вправа «Здрастуйте»

    Здрастуй, ранок ніжне,

    Здрастуй, дитячий сад, (руки плавно вгору)

    Здрастуй, добрий друг, (звертаються один до одного)

    Здрастуй, все навколо (обіймають себе руками)

    Дуже раді ми гостям,

    Теплоту ми даруємо вам! (Долоні разом, дмуть, направляючи повітря до присутніх)

    - Хлопці! Ми з вами вже давно знайомі і, спостерігаючи за вами, я дивуюся, як же багато ви знаєте.

    - А подорожувати ви любите? Хочете побувати в країні безпеки?

    Вам зустрінеться багато перешкод. І якщо ви з ними впораєтеся, то в кінці знайдете щось дуже приємне. Отже, в путь.

    Під музичний супровід «Якщо з одним вийшов в шлях ...», діти підходять до покажчика - табличка зі стрілками

    (1 - «Направо підете - до завідуючої потрапите»; 2 - «Прямо підете - двері зачинені знайдете»; 3 - «Наліво підете - в казку потрапите»).

    - Отже, хлопці, нам має бути вибір, куди ж йти. Якщо виборів кілька, вирішити шляхом голосування (міркування дітей узагальнюються висновком, що в казці найцікавіше).

    «Порушення правил безпеки в казках»

    Дітям демонструються слайди за казками.

    (Діти повинні назвати казку, і сказати, як правильно потрібно вчинити в даній ситуації, щоб убезпечити своє життя).

    - Потрібно слухатися старших ( «Сестричка Алнушка і братик Іванко»)

    - Чи не довіряти незнайомим ( «Колобок», «Золотий ключик, або Пригоди Буратіно»)

    - Не відкривати двері незнайомцям ( «Вовк і семеро козенят»)

    - Чи не розмовляти з незнайомцями ( «Червона шапочка», «Кот, півень і лисиця»)

    - Не брати нічого у незнайомців ( «Білосніжка і сім гномів»)

    - Молодці! Продовжуємо подорож!

    - Продовжуємо подорож!

    Табличка 1 - «Прямо підете - лоби розіб'єте»; 2 - «Наліво підете - до дорожніх знаків - потрапите»).

    - Діти, порадившись, і нехай хтось один скаже, куди ж нам іти?

    Гра «Збери і дізнайся, який знак».

    Підходять до кошиках.

    - Що нам робити потрібно?

    (Діти самі висувають версії, приходять до висновку, що потрібно зібрати пазли-картинки, на яких намальовані дорожні знаки. І

    потім пояснюють, що за знак вийшов і що він позначає.)

    - Молодці, хлопці, ви впоралися із завданнями.

    Вправа «Подорож».

    - А тепер, стаєте один за одним, ми вирушаємо далі.

    (Вихователь йде попереду дітей, показуючи їм руху)

    - Ми крокуємо по просторій дорозі, нам легко і весело, ми посміхаємося один одному, нам дуже добре. Ми вже далеко пішли від дитячого садка, дорога стає дедалі вужчим. Ось уже зовсім вузенька стежка, покажіть, як ви по ній крокувати, обережно не впаду. Обережно, на стежці маленька калюжка, переступіть. Ніжки не намочили? Чудово. Йдемо далі.

    - Тут навколо тільки дика природа. А ми з вами вже давно подорожуємо і нам пора підкріпитися. Що ж ми з вами можемо з'їсти в лісі.

    Діти: Ягоди, гриби, коріння рослин.

    «Збери гриби і ягоди».

    (Дітям пропонується ягоди і гриби, в корзинку, а потім пояснити їстівні це гриби і ягоди чи ні.)

    - Які гриби і ягоди залишилися на галявині? (Отруйні)

    - Давайте їх знищимо, щоб ніхто не отруївся!

    (Не можна цього робити, потрібно залишити на галявині, не топтати, не збивати. Всі гриби в лісі потрібні. Те білочка грибок з'їсть, то їжачок, а мухоморами в лісі лосі лікуються).

    - Хлопці, а як ми можемо втамувати спрагу?

    - Ми можемо знайти джерело, річку, пожувати листя рослин і трави.

    - але ж в лісі можуть бути дикі тварини. Що ж ми будемо робити, якщо поблизу будуть звірі, щоб відлякати їх?

    (Шуміти, свистіти, стукати палицею по дереву, кричати).

    - Втомилися в шляху, давайте відпочинемо.

    Рухлива гра «Світлофор»

    Вихователь показує сигнали світлофора: червоний - стоїмо, жовтий - ходьба на місці, зелений - подивилися на всі боки, тільки потім пішли. Поступово вихователь збільшує темп гри, намагаючись заплутати дітей.

    3 рази.

    - Молодці! Всі знаєте і вмієте! А чи пам'ятаєте правила пожежної безпеки?

    «Знайди помилки»

    Слайди 9 - 13 «Правила пожежної безпеки».

    Дітям потрібно сформулювати (назвати) правило безпечної поведінки по даній картинці (включену праску залишений без нагляду, діти взяли сірники, на ялинці горять свічки та ін.).

    Наприклад: Правіло№1: Не залишайте ввімкнені електроприлади без нагляду. Правило №2: Сірники дітям не іграшки і т. Д.

    - Йдемо далі!

    Ширма з театром бибабо

    Дітей зустрічає брудна баба Яга, всюди бруд.

    - Я бідна і брудна баба Яга,

    Все плачу і плачу одна.

    Зварила б я кашу або борщ,

    Так потрапила вся моя посуд під дощ.

    Десь гуляє по лісах,

    По болотах, по степах,

    А до баби Яги - нечупара

    Чи не повертається!

    - Ех, ви! А ще бабуся! Хіба можна посуд брудної тримати? І такою брудною ходити?

    Що може трапиться? (Мікроби заведуться. Брудний людина частіше хворіє. Треба знати правила гігієни):

    1. Мити руки, обличчя, шию кожен ранок і вечір.

    2. Мити руки перед їжею, після прогулянки з милом.

    3. Ноги мити щодня.

    4. Чистити зуби.

    5. Стригти нігті.

    6. Мити вуха.

    Баба Яга: Так у мене немає цих ваших предметів гігієни!

    - Що робити, хлопці? (Версії дітей, якщо не здогадуються намалювати, вихователь пропонує сама)

    (Діти за трафаретами малюють і дарують намальовані мило, зубну щітку, гребінець, зубну пасту, дзеркало).

    Баба Яга дякує дітей.

    - У нас залишилося ще одна стежка в країні безпеки.

    Подивимося, які ви знавці!

    Слайди 14 - 21 «Знавці безпеки»

    Дітям демонструється підсумкова презентація «Знавці безпеки».

    - Пам'ятайте, хлопці. Я говорила, що для вас є щось приємне?

    Але віддам я його тільки найсильнішому.

    Діти вибирають «найсильнішого» однолітка.

    - Ні, я передумала! Віддам найрозумнішому (діти знову вибирають однолітка з групи).

    - Ні, я знову передумала, віддам найкрасивішому!

    - Я пожартувала, ви всі хлопці розумні, сильні, красиві!

    - Ось вам сюрприз!

    (Фотографія смайлика)

    - Дружбу сьогодні ви показали справжню. А справжня дружба допомагає нам творити чудеса! Візьміться за руки, закрийте очі, тепер відкрийте!





    Конспект заняття «Моя безпека»