• Хід заняття

  • Скачати 10.41 Kb.

    Конспект заняття «Ми на допомогу всім прийдемо - рими дзвінкі врятуємо!» Розвиток віршованої мови дітей-дошкільнят




    Дата конвертації15.07.2017
    Розмір10.41 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Скачати 10.41 Kb.

    Тетяна Лопатченко
    Конспект заняття «Ми на допомогу всім прийдемо - рими дзвінкі врятуємо!» Розвиток віршованої мови дітей-дошкільнят

    Конспект організованої діяльності в старшій групі

    «Ми на допомогу всім прийдемо - рими дзвінкі врятуємо!»

    Розробила: Лопатченко Т. В., ст. вихователь

    МБДОУ «Дитячий сад №34» м Воронежа.

    Мета заняття: розвиток віршованої мови дітей.

    Завдання: Тренувати в чіткому проголошенні звуків (в незнайомому слові - назві корабля, спонукати вигадувати слова до узагальнюючого слова «їжа». Розвивати уміння підбирати, знаходити римузагадках, іграх, віршах, складати двовіршя. Виховувати добре ставлення до тварин, птахів; заохочувати прагнення знайти вихід із ситуації, бажання допомогти потрапили в біду. Викликати гордість за вміння допомогти, долаючи труднощі.

    Хід заняття:

    В .: Хлопці, я вчора бачила по TV передачу про рятувальників. А ви знаєте, хто такі рятувальники? А ви хотіли б стати рятувальниками?

    (Входить Бармалей з кліткою, в якій тужать 2 пташки паперові. Бубнов злобно)

    Б: Які противні птиці,

    У клітці їм не сидиться!

    (помічає дітей)

    Які противні діти,

    Чи не бачив я листів на світі!

    Ну-ка, рот не роззявляти,

    А швидше за відповідайте:

    Де тут кухня? Де тут піч?

    Потрібно пташок мені спекти.

    В: Ми вас дізналися, Бармалей.

    Не лякайте нас дітей.

    Ви все такий же злий і невихований,

    і все так же слабких, маленьких ображаєте.

    Б: Я їсти хочу! Тому ричу і кричу!

    Що б з'їсти! (ходить по групі, пробує все «на зуб»)

    (Розмова вихователя з дітьми, щоб не чув Бармалей)

    В: Що робити хлопці? Як пташок виручити?

    Може, ми його поб'ємо і пташок відберемо?

    (Діти сперечаються, що робити з Б., потім згадують вірш:

    «Той хоробріший, хто добрішими.

    Той сильніше, хто розумніший.

    Тільки труси з дурнями

    Суперечка вирішують кулаками.)

    В .: Правильно, потрібно щось інше придумати.

    (Діти пропонують варіанти дії. Вирішують нагодувати Бармалея)

    В. звертається до Б .:

    Бармалей, ми вас нагодуємо, почастуємо,

    А ви пташок нам віддайте.

    Б: Я згоден. Пригощайте.

    (Гра «Пригощаю». Діти «пригощають» Б., називаючи «смачну їжу»: морозиво, апельсин, котлета, булочка, тортик і т. П.)

    Б: Ох, наївся, ох, об'ївся. Забирайте цих неприємних птахів -

    Реготуху і Свістушку. Від них у мене свист у вухах.

    (віддає клітку, пішов)

    В: Молодці, хлопці! Врятували птахів. Подивіться, які вони різні. А хвостики у них однакові. А як їх Бармалей назвав?

    Це, виявляється, птахи не прості. Їх імена, послухайте, як звучать:

    Хохотушка - Свістушка.

    (Діти повинні здогадатися, що це рими.)

    В: Так, хлопці, це птахи - рими.

    У несхожих цих птахів Схожі хвости

    Спіймати таких смішних пташок

    Вельми нелегку працю,

    Недарма люди розумні

    Їх римами звуть.

    А як ви думаєте, де можуть жити такі птахи?

    Вони живуть у казковій Країні Рим. Подивіться, пташки засумували. Чому? (дістати з клітки! Потім взяти з собою.)

    Вони хочуть додому! Як їм допомогти?

    Країна Рим - казкова, її немає на жодній карті, і на простому транспорті туди не дістатися. А ви який-небудь казковий транспорт знаєте?

    Давайте попливемо в країну Рим на кораблі

    Самому чарівному на всій землі.

    Цей корабель називається так:

    «Санглена - бангл - тингл - таг»!

    Поспішайте, поспішайте дізнатися скоріше

    Суворий наказ міністерства морів:

    «Матросом на борт піднімається той,

    Хто швидко назва скаже! »

    Хлопці, увага! Говоріть назву.

    (діти вимовляють назву і по одному піднімаються на борт корабля.)

    Капітана виберемо лічилки, по-чесному.

    (1 дитина вважає, вибирає капітана.)

    А тепер потрібно разом сказати

    «Санглена - бангл - тингл - таг»

    І підняти корабельний прапор. (Капітан піднімає прапор)

    В .: Наш корабель на всіх вітрилах пливе вперед, в казкову Країну Рим.

    (Можна всім разом сказати скоромовку:

    «Парус наш на совість зшитий,

    Нас і шторм не злякається! »)

    В .: Хлопці, за бортом - мережі, а в них заплуталися рибки. Давайте витягнемо мережу, врятуємо рибок. (Д. витягують мережу.)

    Це «рибки-загадки». Вони зовсім не дихають ... Вони не можуть жити без ответа- рими. Потрібно швидше відгадати їх загадки і відпустити назад у море.

    (відгадують загадки, написані на рибку і відпускають їх в море).

    1. У морі - велетень.

    Він випустив фонтан.

    Він в море їсть і в море спить.

    Все життя у воді проводить.

    2 Ти зі мною не знайомий,

    Я живу на дні морському,

    Голова і вісім ніг.

    Називаюся.

    3. Колоди НЕ пиляє риба - пила.

    Шити не вміє риба - ...

    4. Ви сказати мені не могли б,

    Як зветься ця риба?

    Ти за хвіст її візьмеш,

    Носом в воду поринеш,

    Воду в рот набере,

    І до тебе відправить в рот.

    Подумайте трошки.

    Чи не риба це, а ...

    5. Найнебезпечніше всіх в річці вона.

    Хитра, ненажерлива, сильна.

    Притому, така злюка.

    Звісно, ​​це …

    В .: Ну ось, всіх рибок відпустили. Подивимося в бінокль, чи далеко земля, хоч я знаю чи Країна Рим.

    (Капітан дивиться в бінокль: «Я бачу землю. Причалюємо до берега»).

    В .: Виходимо на берег. А щоб не загубитися і не заблукати, візьмемося за руки

    (Йдуть вперед, підходять до павутині - мереживо, в середині - павучок)

    В .: Хлопці, я, здається, за щось зачепилася. Так, це павутина. Павучок нас в Країну Рим без випробування не хоче пускати. Ось павутинки, а павучки плетуть рими. Давайте їм допоможемо.

    (Гра «Павутинка». На картках-павутинках картинки, є 2 картинки - рими. Діти з'єднують потрібні картинки «павутинкою» - ниточкою: тарілка - стрілка, ведмедик - шишка, кішка - ложка, жук - павук, ялинка-голка і т. п.).

    В .: Які рими у вас вийшли?

    Тепер ми можемо пройти далі (йдуть)

    (На шляху сидить Зайчик з книгою)

    В. Зайчик просить вас допомогти прочитати вірші в книзі:

    «Невідомо як сталося,

    У книжці рима заблукала.

    Заскочила в чийсь будинок

    І господарює в ньому. »

    (Відкривають книжку. Читають рими - плутанини, виправляють)

    1. Ляльку, упустивши з рук,

    Маша мчить до мами:

    «Там повзе зелений лук (жук)

    З довгими вусами ».

    2. Подарувала мама бочці Різнобарвні хусточки.

    3. Тягне мишеня в нірку Величезну хлібну гірку.

    4. Мишка плаче і реве:

    Просить бджіл, щоб дали лід.

    5. Кажуть, один рибалка

    У річці виловив черевик.

    Але зате йому потім

    На гачок попався будинок.

    6. Ось, закінчили читати,

    Книжку потрібно порвати (закривати)

    В: Дивіться, як наші пташки пожвавилися. Напевно, відчувають, що їх будинок близько.

    (Підходять до дерева. На ньому висять паперові різнокольорові пташки, є парні пташки - з хвостиками однакового кольору)

    В .: Скільки різних птахів. А є птиці зі схожими хвостами. Це ж рими!

    Хлопці, дивіться, пташки зажурилися, вони не можуть своїх подружок відшукати.

    Пташки - рими звикли парами сидіти, поруч. А коли Бармалей схопив реготухою і Свістушку, птиці-рими розлетілися і переплуталися. Потрібно їм допомогти, знайти подружку - риму. Візьміть по одній пташці і знайдіть їй пару.

    (Гра «Знайди подружку». Діти знаходять свою пару. Придумують і називають імена птахів. На зворотному боці паперових пташок картінка- карта: Розочка - Зірочка, Малинка - Горобина, Квіточка - Листочок, Комашка - Ромашка ...)

    (звучить музика «Спів птахів»)

    В: Пташки зраділи, заспівали. Посадіть їх парами на дерево. І Свістушку реготухою теж. (Діти вішають пташок на дерево.)

    В: А тепер нам пора додому повертатися. Я бачу килим-літак. На ньому ми швидко доберемося додому (всі сідають на килим).

    Щось килим не злітає? Ми ж в Країні Рим! Килим потрібно в віршах попросити, щоб він нас переніс в дитячий сад. Як ми скажемо? «Ти, килим-літак ....

    (Діти пропонують свої варіанти: вирушай в політ; лети швидше, як зореліт; закрутилася, як вертоліт;)

    Ти, - килим - літак,

    Приготуй свою переліт.

    Забери всіх хлопців,

    Віднеси в дитячий сад)

    Ось ми і вдома, в дитячому саду. Хлопці, ви - справжні рятувальники, та ще й поети. За порятунок пташок, за допомогу рибкам, Зайчику ви нагороджуєтеся медалями! (вручає «медалі» шоколадні)

    Ви - добрі і сміливі,

    Розумні, вмілі,

    Мої дівчатка і хлопчики,

    Мої кішечки і зайчики.

    А нашим гостям ми на прощання подаруємо маленький віршик:

    (кажуть разом)

    «І посмішки і привіти

    Шлють вам юні поети.

    Приходьте частіше до нас,

    Дуже раді ми гостям »



    Скачати 10.41 Kb.


    Конспект заняття «Ми на допомогу всім прийдемо - рими дзвінкі врятуємо!» Розвиток віршованої мови дітей-дошкільнят

    Скачати 10.41 Kb.