• Додаток 1 лист

  • Конспект заняття «Комахи» (середній дошкільний вік)




    Дата конвертації24.06.2017
    Розмір6.83 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Антоніна Шаптала
    Конспект заняття «Комахи» (середній дошкільний вік)

    Тема: «Комахи» Середній дошкільний вік

    Мета: розширювати і уточнювати знання дітей про комах, про їх характерні ознаки.

    завдання:

    1) узагальнювати уявлення дітей про комах, як живих істот на землі, які можуть повзати, літати в повітрі;

    2) розвивати зв'язне мовлення, логічне мислення, вчити відповідати на поставлені запитання, формувати у дітей уміння слухати і відгадувати загадки, розвивати пам'ять і увагу;

    3) виховувати у дітей бажання піклуватися про природу, дбайливо ставитися до комах, милуватися їх красою.

    Матеріал: галявина з квітами, обідки з зображеннями комах, ілюстрації комах, кулька, лист, чарівна паличка, інтерактивна дошка, запис птахів і комах, і музика, клей, деталі для метелики з кольорового паперу.

    Хід заняття:

    організаційний момент

    (Діти стоять півколом на килимі)

    Зібралися всі діти в коло,

    Я - твій друг, і ти мій друг.

    Міцно за руки візьмемося

    І один одному посміхнемось.

    Сюрпризний момент.

    Вихователь: Хлопці, подивіться, до нас прилетів повітряну кульку, а тут якийсь лист. Давайте прочитаємо.

    «Здрастуйте, хлопчики і дівчатка. Запрошую Вас до себе в гості в ліс. Буду дуже рада зустрічі з вами! Від Феї екології »

    питання:

    - Що таке екологія? (Наука про природу)

    - Хлопці, а хто ж це - фея екології? (Це фея природи, господиня природи. Вона стежить за порядком в лісі, береже все живе - птахів, квіти, дерева, тварин, комах)

    - Ходімо в гості до феї екології? (Так.)

    Вихователь: Але для цього потрібно сказати чарівні слова і робити рух, про які ми будемо говорити.

    Потрібно нам закрити очі,

    Зробити два великих стрибка,

    Руки витягнути вперед,

    А потім навпаки.

    Як листочки покружляти,

    Щоб в лісі нам опинитися,

    Ось так диво з див:

    Ми потрапили з вами в ліс.

    (На інтерактивній дошці галявина з квітами і спів птахів. Звучить музика і з'являється дівчинка-фея.)

    Фея: Доброго дня, хлопці - я фея екології, запрошую вас на лісову галявинку.

    Вихователь: Діти, дивіться, як багато квітів на галявинці.

    - Назвіть квіти, які вам відомі? (Ромашки, волошки, дзвіночки, мати-й-мачуха)

    - Як ви думаєте, кого квіти найбільше приваблюють? (Комах)

    Фея екології: Я вам принесла картинки із зображеннями комах і пропоную пограти. Вибери тих комах, яких ви знаєте. Гра «Назви комахи».

    питання:

    - Якщо це все комахи, значить вони повинні бути чимось схожі, розкажіть, що у них спільного? (Вони живі, маленькі. У них є шість лапок-ніжок, крильця, черевце, голова, у них є вусики, за допомогою яких вони намагаються їжу. Вони літають, стрибають, повзають)

    - Хлопці, а для чого потрібні комахи? (Вони служать кормом для птахів, запилюють рослини, розпушують землю, прикрашають природу і т. Д.)

    - Чим харчуються комахи? (Нектаром, попелиць)

    - Що трапиться, якщо все комахи зникнуть? (Буде дуже погано, тому що комахи необхідні рослинам, щоб запилювати їх. Якщо комахи цього не зроблять, то не буде насіння, а значить і рослин)

    Вихователь: Ось бачиш, фея екології, скільки всього багато цікавого тобі діти розповіли. А ви знаєте, що в казковій країні є чари?

    Діти: Знаємо.

    Фея екології під музику «перетворює» дітей в комах (Вихователь одягає обідки з різними комахами).

    Вихователь: Всі мої діти стали комахами, і всі такі різні. А відгадати, ким стали хлопці, нам допоможуть загадки. Слухайте уважно, про кого я читаю загадку.

    Діти відгадують загадки, і кажуть кілька пропозицій про них, і прикріплюють комах на квітку.

    загадки:

    - У цих жуків червоні сукні,

    До чорного горох.

    На рослині вони мешкають

    І шкідливих попелиць знищують.

    Дитина: Це я - сонечко. Мене назвали так тому, що у мене на ніжках виділяється молочко. Харчуюся попелиць.

    - Чи не птах, а з крилами.

    Над квітами Пархаев.

    Медок збирає.

    Дитина: Це я - бджола. Ми працьовиті комахи. Харчуємося нектаром квітів і їх запилюють, робимо мед. На зиму засипаємо.

    - Вона легка, красива, витончена, легкокрила. Сама схожа на квітку, і любить пити квітковий сік.

    Дитина: Це я - метелик, нас багато, ми всі різні. У нас різна, красива забарвлення. Харчуюся нектаром квітів, і їх запилюють.

    - Над нами тремтять билини,

    Нам так добре і тепло,

    У нас бірюзові спинки,

    А крильця точно скло.

    Дитина: Це я - бабка. Нас дуже багато. Ми всі різні. Я живий вертоліт. Можу висіти в повітрі, харчуюся комахами, я їх ловлю на льоту. Дуже боюся холоду.

    Вихователь: Молодці, ви добре впоралися із завданням. Наша галявина стала ще гарніше і яскравіше.

    Физкультминутка.

    Ми знаходимося на казковій галявині, і ви будете літати, стрибати, і видавати різні звуки, характерні комахою. (Танцюють під музику).

    Фея: Молодці, хлопці. Скільки я багато цікавого дізналася. Але мені пора прощатися. Раз, два, повернись і в ребяток перетворися.

    Вихователь: Фея, почекай, не йди, ми з хлопцями хочемо тобі зробити подарунки на пам'ять. Хлопці, на столах лежать заготовки деталей для вироби-метелики. Давайте підійдемо до столів і приклеїмо крильця до тулуба. У нас вийдуть різнокольорові метелики. (Самостійна робота дітей під музику)

    Вихователь: Молодці, ви зробили дуже красиві метелики.

    Діти тримають готові метелики і співають пісню про метелика.

    Ми любимо веселитися,

    Кружляти, гратися,

    Нам вдома не сидиться,

    Нам хочеться літати.

    Ми так схожі на квіти,

    Але вниз ми дивимося з висоти.

    Там листочками махають

    Дерева і кущі.

    Готуйте частування,

    Варення, і печива,

    І до вас без зволікання

    Ми в гості прилетимо.

    Вихователь: Давайте їх посадимо на казкову галявину. Подивіться, ще веселіше стало на нашій галявині. Скільки пурхає тут різнокольорових, ошатних метеликів.

    Заключна частина.

    Підсумок заняття:

    - У кого ми були в гостях? (У феї екології)

    - Про кого ми сьогодні говорили? (Про комах)

    - Що ми сьогодні робили на занятті? (Метелики)

    - Вам сподобалося заняття?

    Хлопці, ви добрі, турботливі діти. Не забувайте, що комах ображати не можна. І, побачивши їх на вулиці, тільки спостерігайте за ними.

    Додаток 1

    лист

    «Здрастуйте хлопчики і дівчатка. Запрошую Вас до себе в гості в ліс. Буду дуже рада зустрічі з вами!

    Від Феї екології »





    Конспект заняття «Комахи» (середній дошкільний вік)