• Хід заняття

  • Конспект заняття для розвитку дрібної моторики рук «Пальчикові ігри з домовичка Кузей»




    Дата конвертації23.12.2019
    Розмір8.35 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Мангутова Альміра
    Конспект заняття для розвитку дрібної моторики рук «Пальчикові ігри з домовичка Кузей»

    Мета. Опрацювати з дітьми різні прийоми і види діяльності для розвитку дрібної моторики рук.

    завдання:

    * Вчити дітей різним прийомам самомасажу;

    * Розвивати тактильну чутливість складно координованих рухів пальців і кистей рук в іграх з предметами домашнього вжитку;

    * Удосконалювати артикуляцію і дрібну моторику, координацію мови з рухами, супроводжуються звукозаписом;

    * Активізувати мова, стимулювати використання дітьми в активній мові слова, що позначають назву пальчиків;

    * Використовувати в роботі з розвитку дрібної моторики прийоми нетрадиційного малювання (малювання пальчиком по манній крупі;

    * Формувати пізнавальний інтерес, емоційно-позитивні взаємини між вихованцями.

    * Інтеграція освітніх областей: розвиток мислення, пам'яті, мовленнєвий розвиток, соціально-комунікативний розвиток.

    * Види дитячої діяльності: ігрова, продуктивна, комунікативна, пізнавально-дослідницька.

    * Матеріали та обладнання: лялька домовичок Кузя, «чарівний мішечок» з іграшками, крупи різного виду, іграшкові тарілки, піднос, банти, картки із зображенням предметів, скринька з солодощами.

    Хід заняття:

    Вихователь: Доброго дня, хлопці! Сьогодні нас з вами чекають цікаві завдання, а виконати їх нам допоможуть наші помічники. Хто вони, ви дізнаєтеся, отгадав загадку.

    П'ять та п'ять - рідні братики,

    Так все разом і народяться.

    Якщо копати грядку -

    Тримають все вони лопатку.

    Чи не нудьгують, а грають

    Разом все в одні іграшки.

    А зимою всієї юрбою

    Дружно ховаються в теплушки.

    Ось такі «п'ять та п'ять».

    Вгадайте, як їх звати?

    (Пальчики)

    Вихователь: Правильно, ці помічники - наші пальчики. Наші пальчики дружні і слухняні. Давайте покажемо як вони вміють вітатися.

    Здрастуй, сонце золоте!

    Здрастуй, небо блакитне!

    Здрастуй, вільний вітерець!

    Здрастуй, маленький дубок!

    Ми живемо в одному краю -

    Я вас всіх вітаю!

    (Діти на кожну сходинку вірші по черзі з'єднують однойменні пальчики).

    Вихователь: На кожній руці живуть п'ять пальчиків. Вони хоч і схожі, але у кожного пальчика є своє ім'я. Давайте згадаємо, як звуть наші пальчики.

    Розтули свій кулачок,

    Подивися скоріше-ка:

    В кулачку твоєму живе

    Славна сімейка.

    Перший палець головний самий,

    Він, як тато, він великий.

    І зовсім схожий на маму

    Вказівний, другий.

    Третій палець - середній,

    Твій братик п'ятирічний,

    А четвертий - дуже дивний,

    Тому, що безіменний.

    У нього, як у щеняти,

    Нема імені поки.

    А мізинець - п'ятий пальчик,

    Як його мені не впізнати?

    Це ти і є мій хлопчик,

    Навчився рахувати.

    (Діти поступово розтискають свої кулачки спочатку на лівій руці, торкаючись пальцями правої до кожного пальчика, погладжуючи їх, потім на правій.)

    Вихователь: Наші пальчики - наші чарівні помічники. Вони обов'язково повинні працювати. Давайте розбудимо їх перед тим, як взятися за роботу.

    Великий палець встав один,

    Вказівний - за ним.

    Середній будить безіменний

    Той підняв мізинчик малий.

    Встали братці все - «Ура!»

    На роботу їм пора.

    (Стиснути пальці в кулачок, по черзі розгинати їх, починаючи з великого. А зі слів «Встали братці все». Широко розставити пальці в сторони).

    (Хтось стукає в групу. Вихователь звертає увагу дітей на стукіт у двері).

    - Чуєте, до нас хтось прийшов. Хто це? (Вихователь вносить велику ляльку) Це наш друг - домовичок Кузя. Здрастуй, Кузя! (Діти вітаються з Кузею). Хлопці, Кузя приніс з собою чарівна скринька.

    Що ж в цьому скриньці лежить?

    Чи не час нам його відкрити?

    Може для початку треба взяти

    І пальчиками з Кузею пограти?

    - Хлопці, розповімо Кузьо наші веселі віршики.

    (Пальчикові ігри в аудіозапису «Пальчик, де твій будиночок?», «Рукавичка», «Павучок», «Годинник»).

    Вихователь: Що ж, спробуємо відкрити скриньку. (Намагається підняти кришку, не виходить).

    Що ж це виходить?

    Скринька знову не відкривається!

    Стривайте, ми не станемо сумувати,

    Треба Кузини загадки відгадати!

    Але для початку Кузя приготував нам завдання - ігри.

    1. Гра «Сухий басейн».

    (Вихователь ставить перед дітьми «сухий басейн», наповнений сумішшю різних круп).

    - Зараз наші пальчики перетворяться в чарівних гномиків і допоможуть нам відшукати «скарби», які заховав Кузя.

    (Діти дістають з «сухого басейну» різні дрібні предмети).

    Вихователь: Ми виконали всі Кузини завдання. (Знову намагається відкрити скриньку, але не вдається.)

    Що таке? Як же так?

    Чи не відкрити його ніяк!

    Скринька ми відчини,

    Якщо малювати почнемо.

    2. Гра «Попелюшка».

    (Дітям роздають тарілочки з крупами, потрібно розділити крупи по купках.)

    3. Гра «Чудесний мішечок».

    (Дитина з зав'язаними очима повинен вгадати на дотик, що за предмет.)

    4. Фізкультхвилинка «Ромашка».

    5. Гра «Розклади по контуру»

    (Діти розкладають насіння ягід і фруктів по контуру малюнка).

    6. Завдання «Склади в рулон».

    (Дітям пропонується завдання - перемотати банти).

    7. Вихователь виставляє на мольберт сонечко.

    - Хлопці, чому стало так світло і тепло?

    А на що схоже сонечко? Можна сказати, що воно схоже на квітку? Чим? А яке воно, сонечко? Якби малювали сонечко, з чого б ви почали? Після того як намалюємо коло, що слід намалювати? Подивіться, у мене сонечко є, а у вас поки немає. Зараз наші пальчики перетворяться в чарівні олівчик, і кожен з вас собі намалює сонечко, і тоді у нас буде ще світліше і тепліше.

    (Діти підходять до піднос з манною крупою і малюють пальчиками сонечко на крупі).

    8. Пальчикова гімнастика.

    Вихователь: Ще наші пальчики вміють малювати в повітрі.

    Ми гурток намалювали

    Наші пальчики втомилися.

    Ми руками потряс

    І малювати почнемо.

    (Діти під музику вказівним пальчиком обводять в повітрі фігури: коло, рису, хвилю, точку).

    Ось і пісеньці кінець!

    Скринька наш, нарешті,

    Свою кришку підняв!

    Що ж він від нас приховував?

    Так тут же солодощі лежать

    Для хлопців і для дівчат!

    (Вихователь відкриває скриньку і виявляє в ньому цукерки).

    9. Підсумок.

    - Хлопці, ви всі молодці! Ви виконали всі Кузини завдання, йому дуже сподобалося у вас в гостях! А виконати всі завдання нам допомогли наші чарівні помічники - наші пальчики. Вони обов'язково повинні працювати, щоб допомогти язичку навчитися добре говорити.

    А тепер Кузьо пора додому! Він прощається з нами. Давайте скажемо йому до побачення!

    До побачення, до побачення,

    Приходьте до нас знову,

    До побачення, до побачення,

    Будемо з Кузею ми грати,

    До побачення, до побачення,

    Приходьте до нас ще,

    До побачення, до побачення,

    Ми вас любимо гаряче.





    Конспект заняття для розвитку дрібної моторики рук «Пальчикові ігри з домовичка Кузей»