• Хід уроку

  • Конспект заняття для дошкільнят і учнів молодшого та середнього шкільного віку «Розпис чернишенской іграшки»




    Дата конвертації05.09.2017
    Розмір5.95 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Євген Щекотихін
    Конспект заняття для дошкільнят і учнів молодшого та середнього шкільного віку «Розпис чернишенской іграшки»

    Конспект уроку: «Розпис Чернишенской іграшки».

    Заняття призначене для дітей від 4,5 до 12 років. Вікова група охоплює дошкільнят, школярів молодшого і середнього ланки.

    Мета уроку-освоїти принципи і технологію Чернишенской іграшки. Усвідомити прийоми розпису, колірну гамму і символічне значення кожного кольору відповідно до народними повір'ями.

    завдання:

    Обучающіе- Дати основи народного ремесла. Освоїти принципи декоративного розпису пензлем готового виробу. Розвинути дрібну моторику пальців. Прищепити учням почуття кольору і ритму. Впровадити терміни: «лінія», «пляма», «силует».

    Воспітательние- Прищепити посидючість, старанність до занять. Уміння працювати в злагодженому колективі. Любов до історії та культури рідного краю. Уміння вести науково-дослідну роботу і грамотно поєднувати її з творчою. Прищепити учням художньо естетичний смак.

    Устаткування і матеріали:

    - Чернишенская іграшка;

    -Кісточкі, гуаш;

    - Баночки для води;

    -Фартукі, клейонка, ганчірочки;

    -Плакати і стенди;

    - Готові, розписані вироби для зразка;

    Програмний матеріал:

    Чернишенскую розпис часто називають «Кукушачьей». Це пов'язано з орнаментом, що наноситься на поверхню виробу. Пляма, смуги, поєднання цих елементів. На прикладі Плешковской іграшки ми говорили, що плямистий узор- це символ засіяного поля, рясного врожаю. Горизонтальні смуги означають землю. Вертикальні, в своєму сочетаніі- означають дощ. У Чернишенцев Зозуля є священним, обрядовим тваринам. На зозуля ворожать, намагаючись дізнатися майбутнє.

    У розписі фігурок тварин часто присутній і особливий, «Кукушачій» колір. Суміш червоного і блакитного, іноді розбавлена ​​Белламі. Виходить природний, синьо-блакитний відтінок. Поєднання спонтанних, червоно-синіх смуг. Іноді додається жовтий. З занять з кольорознавства ми знаємо, що червоний, жовтий і синій є основними кольорами. Червоний колір. У Чернишенской розпису, в відрізняє від Плешковской, цей колір більш ошатний, насичений. В даному промислі більше локальних плям.

    Рівномірно, однотонно забарвлений головний убір Панянки і кіннотників. Рівне пофарбовані штани вершника. Поділ сукні Панянки і фартух пофарбовані візерунками. Але за основу, як і в Плешковском промислі, взятий природний колір глини. Нам необхідно навчитися живий рботи пензлем, без попередньої розмітки. У розписі використовуються як чисті, так іноді і змішані кольору. Змішуємо червоний і блакитний-отримуємо фіолетовий або темно-синій колір, в залежності від концентрації.

    Необхідно привчити учнів до акуратності в роботі, щоб не було ляпів. Робота вже на навчальних етапах повинна мати «товарний вигляд», щоб її можна було представити на виставці, подарувати близькій людині.

    Хід уроку:

    Хто скаже, чим відрізняється розпис Чернишенской іграшки від Плешковской?

    Так як наші вироби зроблені з сірої глини, необхідно пофарбувати їх гуашшю в тон природного білої.

    Працюємо акуратно, рекомендується звернути іграшку в ганчірочку, щоб не «мусолити» виріб пальцями.

    Даємо іграшці підсохнути.

    Офарблюємо рівним тоном предмети одягу. Головний убір Панянки офарблюємо в червоний колір. Кофту- в бузковий. Кіннотника «наряджає» наступним чином:

    Вушанку офарблюємо в коричневий або жовто-коричневий колір. Брюки- сині. Чоботи офарблюємо коричневим або фіолетовим кольором, який ми заздалегідь замішали, і який залишився «від Панянки».

    Далі слідує нанесення великих елементів візерунка. У Панянки намічаємо фартух. Офарблюємо поділ спідниці. Потім наносимо по черзі вертикальні і горизонтальні смуги в візерунку за зразком.

    У «Трійки» коней наносимо бузкові смуги-гриву. По черзі наносимо бузкові (сині) і червоні смуги в наступному порядку: на спину, боки і шию. У наступній стадії додаємо плями- «яблука», виходить «Кукушечний» забарвлення. Між синіми і червоними плямами можна нанести жовті.

    У Панянки допрацьовуємо дрібний візерунок на одязі. Малюємо нашим персонажам деталі особи.

    Даємо виробам підсохнути. Можна влаштувати міні-виставку-перегляд.

    Конспект занятия для дошкольников и учащихся младшего и среднего школьного возраста «Роспись чернышенской игрушки»




    Конспект заняття для дошкільнят і учнів молодшого та середнього шкільного віку «Розпис чернишенской іграшки»