Конспект заняття для дітей старшої групи «Доброта і ввічливість»




Дата конвертації19.09.2017
Розмір6.43 Kb.
ТипВвічливість. Виховання важливого дитини

наталья Кірєєва
Конспект заняття для дітей старшої групи «Доброта і ввічливість»

Мета: Закріпити знання про доброту і важливих словах.

завдання:

Сприяти розвитку пізнавальної активності, допитливості, спостережливості.

Розвивати уміння узгоджувати слова з діями;

Сприяти зниженню емоційної напруги.

Устаткування: дерево, листочки різного кольору, чорна кольоровий папір, мішок для сміття, сонечка і хмаринки на кожну дитину, музика для релаксації.

хід заняття

Діти заходять в групу під музику «Доброта» (Барбарікі)

Привіт хлопці.

«Збирайтеся, діти, в коло,

Я твій друг, і ти мій друг,

Міцно за руки візьміться

І один одному посміхніться ».

Кожен новий день починається з гарного настрою. А щоб настрій у нас було хорошим і веселим, давайте встанемо в коло, візьмемося за руки, і передамо посмішку по колу. Ту іскорку тепла і любові, що живе в нашому серці. Хлопці, подивіться у вікно, від ваших посмішок сонце засяяло яскравіше.

Хлопці, з чого починається день, коли ви приходите в дитячий сад? (відповіді дітей: з вітання).

«Здрастуй друг» (діти стоять у колі).

Тоді ми з вами зараз і привітаємося. Я хлопну по правій руці дитини і скажу: Здрастуй ... (ім'я дитини). Дитина плескає по правій руці сусіда і теж вітається. І так поки вітання не повернеться до мене.

Бесіда про доброту

Давайте всі разом проізнесём слово «ДОБРОТА». Яке прекрасне, дивовижне слово. А як ви розумієте, що таке доброта? Її можна помацати? Чи є у неї запах, смак (відповіді дітей). Коли ми можемо її зустріти? А де ми можемо її побачити?

- У вчинках.

Гра «Хто більше назве ввічливих слів»

Хлопці, а ви знаєте ввічливі слова? (відповіді дітей).

Ви знаєте, хлопці, в народі кажуть: «Людина без добрих справ, що дерево без листя». Подивіться, у нас є дерево. Як ви думаєте воно підходить до нашого часу року? (немає, воно без листя, а зараз на вулиці різнокольорові листя).

Хлопці, давайте допоможемо нашому дереву, згадаємо ввічливі слова, але з однією умовою, хто згадає ввічливе слово, прикріплює листочок до дерева.

- Я знала, що ви добрі і ввічливі хлопці. Скільки добрих справ ви зробили! І дереву допомогли стати ошатним.

Бесіда - міркування про ввічливість

Виходьте всі до мене і послухайте одну історію:

Був ввічливий цей хлопчик і право дуже милий,

Віднявши у молодших м'ячик, він їм дякував - спасибі говорив.

Як на ваш погляд надходить цей хлопчик? Що б ви йому сказали?

А можна робити погані вчинки і при цьому говорити добрі слова?

- Хлопці, людина може бути ввічливим, якщо він по-справжньому добрий.

А тепер давайте розберемо ситуації

1. Розмовляють двоє людей, а вам потрібно попросити дозволу пройти, як ви звернетеся до них? (вибачте, будь ласка, що я вас перебиваю, дозвольте пройти).

2. В автобусі багато народу. Вові потрібно пройти до виходу. Він став розштовхувати людей і говорити: «Вибачте». Чи правильно він вчинив?

3. Вова біг, налетів на Таню, настав їй на ногу. Таня від болю заплакала. Що повинен сказати Вова?

4. Вас послали в кабінет до Наталії Михайлівні, щоб запитати книгу. Як ви запитаєте?

«Друзі, ось вам про всяк випадок вірші про хлопчика одному

Його звуть ... а втім, краще ми тут його не назву.

«Спасибі», «здрастуйте», «вибачте», вимовляти він не звик,

Простого слова «вибачте», що не здолав його мову.

Йому буває часто лінь сказати при зустрічі «добрий день».

Здавалося б, просте слово, а він соромиться, мовчить,

І в кращому випадку «здорово» він замість «здрастуйте» бубонить.

І навіть замість «до побачення» не говорить він нічого

Або заявить на прощання: «Ну, я пішов. Бувай. Всього ».

Психологічна гімнастика «Забудь погані слова»

Хлопці, крім добрих і хороших слів є ще й погані. Але ми їх називати не будемо. Ви зараз візьмете ці чорні аркуші паперу, Зімніть їх, порвемо, і викинемо в чорний мішок.

Все, хлопці, забуті всі неприємні, грубі слова. Я думаю, що ви про них більше згадувати не будете. Зараз я зав'яжу цей мішок і віддам його вам. А ви підете гуляти, на вулицю, і викинете його.

Д / і «Радість і смуток»

Вихователь: Я буду називати вчинки. Якщо ви вважаєте, що цей вчинок засмутить маму, піднімайте хмаринку, якщо порадує - сонечко.

- Намалювали красиву картину;

- Побилися з одним;

- З'їли манну кашу;

- Прибрали іграшки на місце;

- Порвали книгу;

- На прогулянці забруднили куртку;

- Розбили чашку;

- Поступилися місце в автобусі бабусі;

- Допомогли мамі з прибиранням;

- Знайшли втрачені бабусею окуляри;

- Розбили чашку;

- Допомогли мамі з прибиранням ...

Рефлексія.

Хлопці, вам сподобалося заняття? Що більше сподобалося? (відповіді дітей).

З дитинства ми любимо, грати і сміятися,

З дитинства ми вчимося добрими бути.

От би такими завжди залишатися,

Щоб посміхатися і міцно дружити.

Треба, дуже треба добрим бути

І в біді один одного не забути,

І закрутиться земля швидше,

Якщо будемо ми хоч трішки добріші.

Вправа «Вежа»

Хлопці стаєте в коло, поставте вперед праву руку з витягнутим вліво великим пальцем. Захоплюючи великий палець сусіда, діти утворюють коло з рук. Піднімають руки (вежу) вгору, роз'єднувати руки і махають «До побачення»!





Конспект заняття для дітей старшої групи «Доброта і ввічливість»