• Хід заняття
  • Прикріплені файли

  • Конспект заняття для дітей старшого дошкільного віку «Що таке добре і що таке погано»




    Дата конвертації18.06.2017
    Розмір8,13 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Юлія Манахова
    Конспект заняття для дітей старшого дошкільного віку «Що таке добре і що таке погано»

    мета:

    Виховання духовно - моральної культури дітей на основі світських норм поведінки.

    завдання:

    1. В ігровій формі уточнити і закріпити у дітей поняття добра і зла. 2. Викликати бажання робити добрі вчинки. 3. Формувати вміння правильно оцінювати свої і чужі вчинки. 4. Ознайомити з першими християнськими правила життя: послух -трудолюбіе - любов (турбота, милосердя). 5. Закріплювати знання про позитивні і негативні якості людини. 6. Розвивати зв'язне мовлення, удосконалювати мова як засіб спілкування. 7. Йти дорогу добра.

    Вид діяльності:

    Ігрова, соціально-комунікативна, пізнавальна, художньо-естетична, музична.

    Матеріал, що використовується.

    Навчально-методичний комплект «Православна культура для малюків» Автор: Шевченко Л. Л

    1. Методичний посібник з. 7-12; с. 58-64; с. 92-97. 2. Хрестоматія «Добрий світ» книга 1 «Прогулянки по днях творіння»; книга 2 «добре-погано» (с. 3-8.) Диск до програми. 3. Наочні матеріали «Добрий світ»

    Хід заняття:

    Звучить музика пісні «Дорога добра»

    В: Доброго ранку, хлопці. Сьогодні у нас не просте заняття на тему: «Що таке добре і що таке погано», у нас з вами заняття-подорож. Ми поговоримо про хороших і поганих вчинках людей.

    В: Послухаємо вірш В. В. Маяковського «Що таке добре і що таке погано»

    питання:

    В: Кому батько розповідав про погане і хороше?

    Д: Синові.

    В: Які приклади поведінки батько назвав поганими?

    Д: Ходити брудним, битися, ламати іграшки і рвати книги, всього боятися і бути боягузом.

    В: Які приклади хорошими?

    Д: Стежити за чистотою тіла і речей, захищати, любити працю, допомагати

    В: Добрими вважаються вчинки, які йдуть на користь, на благо людини.

    А поганими, які шкодять людині, порушують його здоров'я і права.

    В: Хлопці, список хорошого і поганого можна ще продовжувати і продовжувати, і ви ще дізнаєтеся більше таких моментів.

    В: У вірші хлопчикові, батько допомагає зрозуміти, що таке добре, що погано, батько.

    В: А звідки дорослі дізналися відповіді? (Цьому навчив людей Бог)

    бесіда:

    Бог любить кожної людини. Він хоче, щоб всі люди були добрими. І щоб навчити людину добру, Бог дав йому правила для доброго життя: бути слухняними, трудитися і любити один одного. Якщо людина виконував ці правила- він надходив добре, якщо порушував - надходив погано. Поганий вчинок називається гріхом. А для того, щоб людина не помилився в тому, що добре, що погано, всередині його Бог помістив доброго помічника-совість. Совість приносить людині звісточку: добре він надходить або погано. Наприклад, ти ображаєш свою маленьку сестричку, не слухаєш старших, говориш погані слова. Слід прислухатися, що підказує тобі совість і постаратися не робити поганого, а робити тільки хороше. Треба боротися проти найголовніших ворогів. 1 Не хочу! 2 Зроблю пізніше! 3 - А чому це повинен робити я! Якщо ми не звертаємо уваги на голос свого сумління, вогник в душі гасне і настає темрява. (показати, як гасне ліхтарик). І тоді людина не відрізняє хороше від поганого.

    В: Зараз ми пограємо в гру, яка називається «Передай доброту одному». Діти стають в коло, беруться за руки і «передають» один одному свою доброту. Починаючи з вихователя, по черзі стискають руку поруч стоїть сусіда. «Доброта» повинна повернутися назад до вихователя.

    В: Продовжимо гру.

    Словесна гра «Скажи навпаки».

    Ви сумні хлопці? (Ми веселі хлопці).

    Ви погані хлопці? (Ми ввічливі хлопці).

    Ви ледачі хлопці? (Ми працьовиті хлопці). Ви недружні хлопці? (Ми дружні хлопці). Ви злі хлопці? (Ми добрі хлопці). Ви грубі хлопці? (Ми ввічливі хлопці). Ви жадібні хлопці? (Ми щедрі хлопці).

    В: Скажіть, хлопці, а ви якісь хороші вчинки робите?

    Д: Годую пташок, слухаюсь батьків, допомагаю мамі, підмітав підлогу, поливав квіти, допомагав робити салат.

    В: Які почуття ви відчували, коли робили хороший вчинок?

    Д: Радість.

    В: А чи бувало так, що ви зробили погано?

    Д: Я не слухався маму, я забирав іграшку, я не їв кашу.

    В: Ми повинні намагатися здійснювати більше хороших вчинків. Тому що хороші вчинки радують. Від хороших вчинків світ стає добрішим і краще. А погані - вчинки засмучують. Ми з вами повинні відрізняти Гарне від Поганого.

    В: Як слід поводитися добрим дітям?

    Д: Чи не ображати нікого, не заважати іншим, на злі слова не відповідати, чи не сварися, принось добро.

    В: А зараз приготуйте яблука, вирізані з паперу. Хороший вчинок-червоний колір, поганий вчинок - чорний колір. Я буду показувати вам сюжетну картинку, якщо на ній хороший вчинок, то треба показати червоне яблуко, якщо поганий, то чорне. Той, хто помилився, коментує своє рішення.

    В: Хлопці, ви правильно відповіли на питання. А зараз ми ці яблука помістимо на дерево. На одній стороні дерева - стиглі яблука - це добрі якості душі. Чорні (гнилі) яблука - це погані, злі якості.

    В: Подивіться, діти, яке дерево у нас вийшло! На одній стороні добрі якості, на інший злі якості, з якими нам треба боротися. Слухай свою совість.

    В: Про що ми сьогодні вели з вами бесіду?

    Д: Про добрі справи і лихих учинках.

    В: Яких більше вчинків ми повинні намагатися робити? Чому?

    Д: Ми повинні робити більше добрих справ, щоб не було соромно.

    В: Зараз на дереві добра і зла, вчинки які ми з вами розглянули на картинках, я пропоную вам на дереві розмістити наші з вами вчинки протягом дня. Ви згодні з моєю пропозицією.

    Д: Так.

    В: Нам пора збиратися на прогулянку і там продовжимо розглядати «що таке добре, а що таке - погано».

    Прогулянка.

    В: Хлоп'ята, яка сьогодні погода, розгляньте небо.

    Д: Похмура. Небо сіре, сонечко немає.

    В: Це погано?

    Д: Так.

    В: Так, це погано, але і на сірому небі можна знайти багато цікавого і веселого. Давайте вдивимося в хмари і постараємося підняти собі настрій. (Діти стали розглядати хмари, порівнювати їх з різними тваринами, героями мультфільмів)

    В: І в завершенні нашої подорожі прошу вас намалювати, то що ви вважаєте добром або те що ви вважаєте злом.

    В: Подивіться, діти, яка виставка у нас вийшла!

    Пісня «Якщо добрий ти»

    Прикріплені файли:

    prezentacija-manahovoi-yu-m_vub6i.pptx | 14095,7 КБ | Завантажено: 112




    Конспект заняття для дітей старшого дошкільного віку «Що таке добре і що таке погано»