• Хід заняття

  • Скачати 13,98 Kb.

    Конспект заняття для дітей старшого дошкільного віку «Ніхто не забутий, ніщо не забуте», присвячене Дню Перемоги




    Дата конвертації18.06.2017
    Розмір13,98 Kb.
    ТипДень Перемоги. 9 травня, дітям про війну

    Скачати 13,98 Kb.

    Олена Єфремова
    Конспект заняття для дітей старшого дошкільного віку «Ніхто не забутий, ніщо не забуте», присвячене Дню Перемоги

    Програмне зміст:

    Мета заняття: розширити і узагальнити знання дітей про Велику Вітчизняну Війну.

    завдання:

    Освітні: познайомити з історією ВВВ; поповнити знання дітей про свято «День Перемоги»; пояснити, чому він так названий і кого вітають в цей день.

    Підвести дітей до сприйняття художніх творів про ВВВ. Розширити знання дітей про Героїв Радянського Союзу - уродженців Мордовії. Нагадати про пам'ятні місця нашого міста.

    Розвиваючі: розвивати розумову і мовленнєву діяльність, здатності аргументувати свої висловлювання; удосконалювати діалогічну і монологічну мова; сприяти розвитку дрібної моторики рук, уваги.

    Виховні: виховувати у дітей патріотичні почуття, повагу і вдячність до всіх, хто захищав Батьківщину, на основі конкретних історичних фактів, доступних дітям і викликають у них емоційні переживаючи; формувати почуття гордості і повагу до воїнів - захисникам.

    Матеріал й устаткування:

    • інтерактивна дошка з слайдами про ВВВ;

    • фонограми пісень: «День перемоги» (музика Д. Тухманова, слова В. Харитонова, «Священна війна» (музика А. В. Александрова, слова В. І. Лебедєва - Кумача);

    • зірка, вирізана з картону;

    • кошик з квітами;

    • схеми послідовності кольорів і заготовки для них;

    • клейонка 4040, серветки, стеки, дерев'яні шпажки, губка, пластилін, пластикові підставки для пластиліну, дощечки.

    Методичні прийоми:

    • Організаційний момент.

    • Читання вірша.

    • Розповідь - бесіда вихователя з дітьми про ВВВ.

    • Прослуховування фрагменту пісні «Священная война» (музика А. В. Александрова, слова В. І. Лебедєва - Кумача)

    • Розгляд плаката «Батьківщина - мати кличе» Іраклія Тоидзе.

    • Дидактична гра «Герой - який він?».

    • Физкультминутка «На горах високих ...».

    • Показ слайдів про Героїв Радянського Союзу - уродженців Мордовії; монумента Слави на площі Перемоги.

    • Пальчикова гімнастика «Наші червоні квіти».

    • Розгляд послідовності самостійного виготовлення квітки.

    • Робота дітей.

    • Підсумок заняття.

    Хід заняття:

    Вихователь: Хлопці, сьогодні до нас прийшли гості. Давайте привітаємося з ними. Сьогодні у мене хороше, сонячний настрій. І я хочу передати його частинку вам (В руках у вихователя «сонечко», а ви його передайте один одному (зраджувати по черзі «сонечко»). Я подарую своє сонячний настрій Вані, Ваня Маші і т. Д. А тепер давайте подаруємо свій сонячний настрій гостям! (передати «сонечко» гостям, гості передають його один одному). Якщо все люди будуть радіти один одному, посміхатися, то у нас на Землі завжди буде мир, злагоду і порядок.

    Але не завжди, на жаль, так буває. Хлопці, давайте сядемо на стільці, а я вам прочитаю вірш ....

    Спали люди, відклавши на ранок

    Всі свої турботи і справи.

    У світлому будинку, тихому і затишному,

    Маленька дівчинка спала.

    Пливло небо в світлих зіркових точках,

    Небо теж чекало дня,

    І ніхто не знав, що цієї ночі

    На світанку почалася війна.

    Вихователь: Як ви думаєте, про що сьогодні піде мова?

    Відповіді дітей (про війну)

    Вихователь: Правильно, про війну. 22 червня 1941 року на нашу Батьківщину напали вороги. Напали немов злодії, немов розбійники. Вони хотіли захопити наші землі, наші міста і села, наш народ. Почалася Велика Вітчизняна війна.

    Багато пісень і віршів було присвячено війні. Сьогодні я пропоную вам прослухати фрагмент пісні композитора Олександра Васильовича Александрова, на слова поета Василя Івановича Лебедєва-Кумача «Священна війна» (прослуховування фрагмента)

    Вихователь: Хлопці, що ви відчули, прослухавши пісню?

    Відповіді дітей.

    Вихователь: Так, хлопці, пісня тривожна. Вона закликає всю нашу країну на боротьбу з ворогами.

    Вихователь: Художники теж присвячували свої твори темі війни. Іраклій Тоидзе створив плакат «Батьківщина-мати кличе!» (Показ плаката)

    Кого ви бачите на плакаті?

    Відповіді дітей.

    Вихователь: Образ жінки-матері символізує образ Батьківщини, адже недарма в російського народу є таке прислів'я: «Одна у людини мати, одна у нього і батьківщина»

    Що ще зображено на плакаті?

    Відповіді дітей (листівка, зброя)

    Вихователь: Для чого стільки зброї? До чого вона закликає?

    Відповіді дітей.

    Вихователь: У руці у жінки - текст з військовою присягою, і вона закликає своїх синів виконати обов'язок захисту Вітчизни.

    -Хлопці, дуже скоро настане довгоочікуване свято, День Перемоги. Коли ми його відзначаємо? Кого вітаємо в цей день?

    Відповіді дітей.

    Вихователь: День Перемоги вперше відсвяткували в 9 травня 1945 року. У цей день наша країна перемогла в страшній і довгої війни з фашистськими загарбниками. А вітаємо ми в цей день людей, які воювали і захищали нашу батьківщину. Їх називають ветеранами.

    До цієї знаменної свята, діти приготували вірші. (Діти читають вірші про День Перемоги)

    Вихователь: Під час війни скоєно було багато героїчних подвигів, за які наших воїнів нагороджували медалями та орденами, привласнювали звання. Найпочесніше звання «Герой радянського Союзу» (показати медалі і ордени)

    Вихователь: А зараз, хлопці, я пропоную вам пограти в гру «Герой - який він?». У мене в руках зірка, передаючи зірку, один одному, будемо називати характерні якості, якими повинен володіти герой.

    (Вихователь починає, діти передають зірочку один одному, називаючи якості героя.)

    Відповіді дітей: (сміливий, добрий, хоробрий, відважний, розумний, дбайливий, сильний, умілий, хитрий, мужній, безстрашний, могутній, міцний і т. Д.)

    Вихователь: Молодці, ви назвали багато якостей, які потрібні героям, щоб перемогти будь-якого ворога.

    - Ну а зараз, давайте трохи відпочинемо (физкультминутка)

    - повторюйте за мною руху:

    На горах високих (піднімаємо руки вгору)

    На степовому просторі (руки перед собою, долонями

    вгору, розводимо в сторони)

    Охороняє нашу Батьківщину солдатів, (ходьба на місці)

    Він злітає в небо, (зображують літаки)

    Він іде в море, (тулуб нахилили вперед і

    рух руками, як при плаванні)

    Не страшні захиснику (ходьба на місці)

    Дощ і снігопад

    Шелестять берези, (руки підняті над головою,

    нахили вліво, вправо)

    Виспівують птахи, (присіли, руки вниз,

    Підростають діти і повільно піднімаються)

    У рідної країни.

    Скоро я в дозорі (встати рівно, напружити м'язи

    тіла, рук, ніг)

    Встану на кордоні,

    Щоб тільки мирні (підняти руки вгору, простягаючи

    Снилися людям сни. до сонця)

    Вихователь: Молодці, хлопці, сідайте на свої місця.

    Вихователь: Діти, а зараз розгляньте уважно картинки. Як ви думаєте, яка з цих картинок зайва і чому? (Гра «Четвертий зайвий»)

    Відповіді дітей: одна військова професія і три мирних

    Вихователь: Молодці, хлопці. А які військові професії ви знаєте?

    (відповіді дітей: танкісти, піхотинці, льотчики)

    Вихователь: Хлопці, ви дуже уважні, сильні і сміливі! Такими ж були і наші земляки, уродженці Мордовії, які за хоробрість і мужність, проявлені в боях, були нагороджені орденами і медалями.

    Одному з перших, в роки Великої Вітчизняної війни, високе звання Героя Радянського Союзу було присвоєно артилеристові, Миколі Михайловичу Дмитрієву, який знищив 10 танків противника.

    Олександру Григоровичу Котову - єдиному льотчику з Мордовії, що збив в боях 16 літаків противника.

    Льотчику Івану Семеновичу Кудашкіна, який безстрашно направляв свої літаки на противника.

    Вихователь: Минуло 70 років з того часу, як закінчилася війна. Багато людей загинуло за нашу Батьківщину. У Саранську, на площі Перемоги встановлено Монумент Слави. На майданчику пам'ятника в обрамленні зірки горить вогонь Вічної Слави.

    - Хлопці, чому цей вогонь називають вічним?

    Відповіді дітей.

    Вихователь: Вічний він тому, що горить вдень і вночі, при будь-якій погоді, і ніколи не гасне. Це символ подяки і пам'яті про захисників Вітчизни. До Монументу Слави люди приносять квіти в пам'ять про загиблих воїнів.

    - Ось і ми сьогодні з вами покладемо квіти до цього Монументу, які зробимо своїми руками. Подивіться, які квіти зробили діти з нашого дитячого садка.

    (показати кошик з квітами)

    - Вам подобається? Я пропоную вам зробити такі ж, і доповнити кошик. Але спочатку давайте розімніть наші пальчики. Повторюйте за мною.

    Пальчикова гімнастика «Наші червоні квіти».

    Наші червоні квіти (притискаємо лікті один до одного,

    стуляємо кисті у вигляді човника)

    Розпускають пелюстки (потім розкриваються у вигляді чаші,

    перед обличчам)

    Вітерець трошки дихає, (потім кисті рухаються проти

    годинникової стрілки і потім за годинниковою

    стрілкою)

    Пелюстки колише. (Кисті рук нахиляються вліво і

    вправо)

    Наші червоні квіти (притискаємо лікті один до одного,

    стуляємо кисті у вигляді човника)

    Закривають пелюстки (показати пальчиками, як

    пелюстки закриваються)

    Вони тихо засинають,

    І голівкою кивають.

    Вихователь: Хлопці, подивіться на квітку. З чого він зроблений?

    Відповіді дітей: з пластиліну і паперу

    - А з яких частин складається квітка?

    Відповіді дітей: Стебло, листя, квітка-бутон

    Вихователь: Молодці хлопці, а як робити квітку, я вам зараз розповім і покажу.

    Спочатку беремо пластилін і гріємо в долонях.

    З цього шматочка, розгортаємо "ковбаску" (джгутик, однакову по товщині на всьому протязі.

    Великим і вказівним пальчиками прищипують "пелюстки", по всій довжині «ковбаски»

    Потім закручуємо у вигляді равлика пелюстками вгору.

    Формуємо бутон, відгинаючи пелюстки.

    А тепер прикріплюємо квітка до стеблинки. Квітка готовий!

    (Повторити хід виконання з дітьми)

    Вихователь: Діти, а тепер і ви спробуйте зробити квітка. Давайте, разом приступимо до роботи! (Вихователь спільно з дітьми виконує. Запропонувати засукати рукава і приступити до роботи на тлі спокійної музики)

    Діти, хто закінчив, покладіть свою квітку в кошик (кошик на столі у вихователя). Подивіться, які вони гарні!

    А тепер давайте покладемо наші квіти до Монументу Слави, на згадку про захисників Вітчизни. Кожен ваш квітка збереже пам'ять про загиблих героїв. (Корзину з квітами покладають до інтерактивної дошки, на якій слайд із зображенням Монумента Слави)

    Вихователь: Згадаймо, про що ми сьогодні говорили? Що вам найбільше сподобалося, запам'яталося? (відповіді дітей)

    А тепер, хлопці, візьмемося за руки і станемо в коло.

    Є така приказка - Будите один за одного триматися - можете нічого не боятися. Наші дружні хлопці будуть захищати цей світ. (Діти читають вірші про світ)

    Шановні гості, ми і вас хочемо привітати з наступаючим святом Перемоги! Хочемо побажати вам чистого неба над головою, здоров'я і мирного життя!

    На цьому наше заняття закінчилося. До побачення!

    (Діти йдуть із залу під пісню «День перемоги»)

    Список використаної літератури

    1. Дитинство. Орієнтовна основна загальноосвітня програма дошкільної освіти / Т. І. Бабаєва, А. Г. Гогоберидзе, З. А. Михайлова. - Москва: Дитинство - прес, 2011 року.

    2. Ми в Мордовії жівё м: зразковий регіональний модуль програми дошкільної освіти / О. В. Бурляева і ін. - Саранськ: Мордовське книжкове видавництво, 2011 року.

    3. Патріотичне виховання дошкільників засобами краєзнавців-туристичної діяльності / А. А. Остапець, Г. Н. Абросимова, М. Є. Трубачова. - Москва: АРКТИ, 2003.

    4. Морально - патріотичне виховання дітей старшого дощкольного віку / М. Д. Маханёва. - Москва: АРКТИ, 2005.

    5. Дошкільнятам про захисників Вітчизни: методичний посібник з патріотичного виховання в ДНЗ / під. ред. Л. А. Кондрикінський. - Москва: Сфера, 2006.

    6. Соціально - моральне виховання дітей 5-7 років: методичний посібник / І. Ф. Мулько. - Москва: Сфера, 2007.

    7. Сценарії занять по культурно-морального виховання дошкільнят: старша і підготовча групи / Т. А. Фалькович - Москва: ВАКО, 2008.

    8. Роль екскурсій до пам'ятних місць Великої Вітчизняної Війни в патріотичному вихованні дошкільнят / Г. Е. Акулічева - Москва: АРКТИ, 2003.



    Скачати 13,98 Kb.


    Конспект заняття для дітей старшого дошкільного віку «Ніхто не забутий, ніщо не забуте», присвячене Дню Перемоги

    Скачати 13,98 Kb.