• Хід заняття

  • Конспект заняття для дітей середньої групи по пізнавальному розвитку «Домашні птахи».




    Дата конвертації05.10.2017
    Розмір6.12 Kb.
    ТипТемочка

    Світлана Нікітічева
    Конспект заняття для дітей середньої групи по пізнавальному розвитку «Домашні птахи»

    Конспект заняття для дітей середньої групи по пізнавальному розвитку

    «Домашні птахи».

    мета:

    - формувати уявлення про домашніх птахів;

    - розширювати кругозір, поповнювати і активізувати словник, розвивати увагу, дрібну моторики руки;

    - виховувати дбайливе і дбайливе ставлення до птахів.

    - розповісти дітям про користь домашніх птахів для людини.

    Обладнання: картинки із зображенням домашніх птахів, маски із зображенням курчат і каченят, картинки із зображенням курки і качки. Записи голосів домашніх птахів.

    Хід заняття:

    1. Організаційний момент.

    2. Оголошення теми заняття

    Привіт милі діти, ви всіх прекрасніше на світі. Ось таких хороших - пригожих я запрошую в подорож. Хочете (Так). Подумайте і скажіть на чому можна подорожувати? Сьогодні ми з вами вирушимо на пташиний двір. Для цього я пропоную вам вирушити в дорогу на велосипеді. (Діти лягають на килим і зображую, як їдуть на велосипеді).

    - Ось і пташиний двір. Я буду загадувати загадки, а ви спробуйте їх відгадати. Відгадавши загадки, ви дізнаєтеся, хто живе на пташиному дворі. (Показ картинок домашніх птахів)

    За лужку він важливо бродить

    З води сухим виходить,

    Носить червоні черевики,

    Дарує м'які перинки. (Гусь).

    Знімання хробака, поп'ю водиці,

    Хлібних крихт пошукаю,

    А потім знесу яєчко,

    Дітлахів пригощу. (Курка).

    Він носом в землю постукає

    Змахне крилом - і закричить,

    Кричить він навіть сонний,

    Крикун невгамовний. (Півень).

    строката крікушка

    ловить жаб

    ходить перевальцем

    Вспотикалочку (качка)

    - Молодці, вгадали всі загадки. Хлопці, скажіть, а яких птахів, ви, мені зараз назвали?

    - Домашніх.

    - А чи всіх домашніх птахів ви назвали, чому їх називають домашні?

    3. Розповідь педагога, словникова робота над словами: приручити, одомашнити.

    Птах був приручений людиною близько 5 тисяч років тому, було це дуже давно. З великої різноманітності птахів одомашнити або приручити вдалося тільки кілька видів. До них відносяться (дітям показую картинки) - кури, качки, гуси, індики.

    Всі хором повторюють слова одомашнити, приручити.

    - А яку користь приносять домашні птахи людині? Яку користь приносить курка?

    - Несе яйця.

    - А гусак?

    - Пір'я, пух якими набивають м'які подушки.

    - А півень?

    - Він будить всіх вранці.

    - Як людина дбає про домашніх птахів? (Людина дає птахам корм, воду, будує для них будиночки-курники, пташник.)

    -Молодци! - Ви хлопці втомилися, давайте ми з вами відпочинемо.

    3. Фізкультхвилинка.

    Вийшли качечки на луг,

    Кря - кря - кря! (Крокуємо).

    Пролетів веселий жук,

    Ж - ж -ж1 (махаємо руками - крилами).

    Гуси шиї вигинають,

    Га - га - га! (кругові обертання шиєю).

    Дзьобом пір'я розправляють (повороти тулуба вліво - вправо).

    Вітер гілки розгойдав (качаємо піднятими вгору руками).

    Шарик теж загарчав

    Р - р - р (руки на поясі, нахилившись вперед дивимося перед собою).

    Зашепотів у воді очерет,

    Ш - ш -Ш! (підняли вгору руки, потягнулися).

    І знову настала тиша,

    Ш - ш -. (присіли).

    4. Дидактична гра «Хто як кричить?»

    Дітям послідовно показуються картинки із зображенням домашніх птахів і задають питання.

    - Як кричить півень?

    - Можна сказати по-іншому? (півень кукурікає)

    - Як кричить курка?

    - Можна сказати по-іншому? (курка сокоче)

    - Як кричить качка?

    -Можна сказати по-іншому? (качка крякає).

    - А все пташенята - і курчата, і каченята кричать однаково. Як вони кричать?

    Після запитань педагог включає для прослуховування голосу птахів, а діти відгадую, чий це голос.

    5. Дидактична гра «Неправильні відповіді»

    Педагог читає текст, в якому перемішані помилкові і правильні судження, а діти його поправляють:

    - Півник живе в лісі і співає «ку-ку-ку-ку». (Ні, неправильно! Петушок живе на пташиному дворі і співає «ку-Карека».)

    - У півня плоский дзьоб, зелений гребінець, довга шия. (Ні, неправильно! У півника гострий дзьоб, червоний гребінець, довга борода і коротка шия.)

    - Пір'ячко у півника різнокольорові. (Правильно. Пір'ячко у півника різнокольорові.)

    - У півника дві червоні лапки з перетинками. (Ні, не так. У півника дві лапки мають гострі кігтики і шпорами.)

    - У півня чотири крила і літає він високо. (Ні, у півня два крила, але літає він погано.)

    - Півень п'є молоко і шукає черв'ячків. (Ні, півник клює зерно, шукає черв'ячків в землі.)

    - У півника і курочки багато жовтеньких пухнастих каченят. (Ні. У півника і курочки багато маленьких пухнастих

    курчат.)

    - За півником доглядає швачка. Чи так це? (Ні, не так. За півником доглядає пташник.)

    - Як вона за ним доглядає? (Вона дає йому корм, випускає гуляти, прибирає в курнику.)

    - Від півника людина отримує яйця і шерсть. (Ні, не так. Від півника людина отримує смачне м'ясо і м'які

    пір'я.)

    - Які ви молодці, не вдалося мені вас запитати.

    6. Підсумок заняття





    Конспект заняття для дітей середньої групи по пізнавальному розвитку «Домашні птахи».