Конспект заняття для дітей 5-6 років «Не кожного чину - по плечу!» З циклу «Я і мої права»




Дата конвертації15.01.2020
Розмір3,47 Kb.
ТипКонспекти занять, НОД

Оксана Шилкина
Конспект заняття для дітей 5-6 років «Не кожного чину - по плечу!» З циклу «Я і мої права»

Мета: закріплення уявлень дітей про захист прав дитини

Завдання: ввести в активний словник дітей поняття: «непосильна праця», «важка фізична праця»; формувати уявлення про те, що важкий, непосильна праця може завдати шкоди здоров'ю.

хід заняття

Вихователь приносить в групу чарівну музичну шкатулку і пропонує дітям вирушити всім разом в світ казки, щоб допомогти казковим героям.

В. ль: - А чому їм потрібно допомогти, ви дізнаєтеся з уривків казок.

(Відкривається музична шкатулка, звучить музика.)

По черзі діти дістають листочки з описом непосильної праці героїв казок:

Уривок з казки «Крихітка-Хаврошечка»;

• Уривок з казки «Попелюшка»;

• Уривок з казки «Мороз Іванович», в якому описується тяжка праця Падчерки.

Сприймали. ль задає дітям питання про те, яким було життя у героїв цих казок, як вони працювали. (Діти відповідають).

Сприймали. ль: Хлопці, але в цих казках є й інші герої: мачуха, сестри і т. д. Розкажіть про них. На їх прикладі можна побачити, що хтось весь час працює, а хтось - ледарює: тільки солодко їсть і солодко п'є. Як ви вважаєте, чи справедливо це? (діти відповідають).

Сприймали. ль пропонує їм пограти в дидактичну гру «Лабіринт справедливості». На планшеті зображений лабіринт, в який поміщені картинки із зображеннями відра з брудом, кошики зі зміями і жабами, сукні та кришталевих черевичків, будинки і яблуні, скрині з самоцвітами, сукні, з якого стікає бруд. Діти повинні провести за «Лабіринту справедливості» позитивних і негативних героїв казок і зупинити кожного з них у відповідного зображення, яке той заслужив (напр., Попелюшку - близько сукні і кришталевих черевичків і т. Д.).

Далі дітям пропонується пограти в гру «Підбери кожному потрібна справа». На планшеті - зображення дітей і дорослих, а також різних видів праці. Діти за допомогою стрілок повинні з'єднати відповідний вид праці з зображенням дитини або дорослого.

Сприймали. ль: Хлопці, народ завжди складав казки та прислів'я. Зараз я вас познайомлю з прислів'ями про непосильну працю і працю, корисному для людини. А ви за допомогою фішок відзначите з цих прислів'їв прислів'я про непосильну працю - чорною фішкою, про працю корисному - зеленою.

(Даються такі прислів'я:

• Була б охота - занадиться всяка робота.

• Ледачі руки чужі праці люблять.

• У дружній роботі всі рівні.

• Двоє орють, а семеро руками махають.)

Сприймали. ль: Хлопці, як ви думаєте, чиї права були порушені в казках? Як можна вирішити цю ситуацію?

Підводить дітей до вирішення проблеми: треба розподіляти обов'язки між членами сім'ї посильно.

Підводиться підсумок заняття:

Сприймали. ль: Хлопці, зверніть увагу: коли кожному знайдено справа під силу, то і робота йде на лад.





Конспект заняття для дітей 5-6 років «Не кожного чину - по плечу!» З циклу «Я і мої права»