• Хід заняття

  • Конспект заняття «Чарівний поїзд» з дітьми підготовчої групи з ЗПР




    Дата конвертації21.06.2017
    Розмір5,73 Kb.
    ТипЗалізна дорога

    Людмила Осёнова
    Конспект заняття «Чарівний поїзд» з дітьми підготовчої групи з ЗПР

    МУНІЦИПАЛЬНЕ БЮДЖЕТНА ДОШКОЛЬНОЕ

    ОСВІТНЯ УСТАНОВА

    ДИТЯЧИЙ САДОК № 185

    МІСЬКОГО ОКРУГУ МІСТО УФА РБ

    КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ

    «Чарівний поїзд»

    з дітьми підготовчої групи з ЗПР

    на корекцію емоційної сфери та комунікативних здібностей у дітей дошкільного віку за допомогою

    спільної діяльності

    укладач:

    Педагог-психолог

    Осёнова Л. Б.

    цілі:

    - розвиток емоційної сфери дошкільнят;

    - розвиток здатності спілкуватися за допомогою пантоміміки, міміки, жестів;

    - вміння розпізнавати настрій інших людей (на ілюстраціях, картинках, розвиток емпатії;

    - закріплення емоційного словника (настрій, емоції, піктограма, веселий, сумний, сумний, похмурий і т. Д.);

    - розвиток комунікативних здібностей, виховання бажання і вміння співпрацювати, спільно знаходити рішення в проблемних ситуаціях.

    матеріали:

    - стомлений матеріал (піктограма емоцій, ілюстрації і т. Д.);

    - лялька без обличчя;

    - ватман з заздалегідь підготовленої роботою;

    - клей, прості і кольорові олівці, фломастери;

    - трафарети прямокутників і кіл з кольорового паперу;

    - «чарівний обруч» з кольорових стрічок.

    Хід заняття:

    Діти заходять в зал через «чарівний обруч» і сідають в коло.

    Вітаю!

    Давайте почнемо нашу зустріч з гри «Поїзд з ім'ям». (Мета - налаштувати дітей на спільну роботу).

    Зараз кожен з вас буде перетворюватися в паровоз. Коли «паровоз» буде їхати по колу, він буде плескати в долоні і називати своє ім'я. Я почну, проїду ціле коло і виберу одного з вас, він стане поїздом замість мене, а я стану його вагончиком. І так зробить кожен з вас. Поїхали!

    Відмінно!

    1. Хлопці, сьогодні ми з вами на нашому поїзді вирушимо в подорож в «Світ емоцій».

    Повідомлення мети заняття.

    Хлопці, поки ми їдемо в поїзді, я хочу з вами поговорити про те, чим сьогодні ми будемо займатися.

    - Поговоримо про настрої, емоціях.

    - Будемо спілкуватися за допомогою міміки, жестів.

    - Чи навчимося підбирати піктограми до картинок.

    2. Перша зупинка «Знай-ка»

    Хлопці, послухайте про настрої і емоції є такий вірш.

    «Азбука настрою»

    Бувають почуття у звірів,

    У рибок, пташок і людей.

    Впливає без сумніву, на всіх

    Нас настрій.

    Хто веселитися!

    Хто сумує?

    Хто злякався!

    Хто сердитий?

    Розсіє всі сумніви

    Азбука настрою.

    (Короткий обговорення з дітьми вірші, повторення назв емоцій).

    3. Друга зупинка «Лялька без обличчя»

    З'являється лялька, у якої немає особи.

    Хлопці! Подивіться, кого ми зустріли! Це лялька без обличчя, але мені не вдалося з нею поговорити і познайомитися ближче. А чому, хто здогадався?

    Відповіді дітей.

    Правильно, адже у ляльки немає особи! Напевно, було б добре, якби ми з вами допомогли йому.

    Далі діти працюють із запитаннями та завданнями:

    - А якими бувають особи?

    - Що вони можуть висловлювати?

    Давайте я вам буду показувати піктограми, а ви спробуєте зобразити такі ж почуття і емоційні стани.

    Як ви вважаєте, яке особа хотіла б мати лялька? Давайте підберемо йому обличчя (підбір піктограми для ляльки).

    А зараз, хлопці, давайте разом з лялькою поїдемо далі.

    Діти сідають в «поїзд».

    А поки ми їдемо до наступної станції, давайте повторимо вірш «Азбука настрою».

    Молодці!

    4. Третя зупинка «Ігрова»

    Гра «Третій зайвий».

    Хлопці, тут є піктограма і три картинки з різними ситуаціями. Давайте підберемо правильну картинку до піктограми!

    Молодці, ми з вами разом дружно виконали завдання гри!

    5. Сідаємо в наш чарівний поїзд, а поки ми їдемо до наступної станції, давайте з вами згадаємо, які бувають емоції, але завдання буде складним. Вам потрібно знайти протилежне піктограмі слово:

    наприклад,

    веселий - сумний

    сумний - веселий

    здивований - спокійний

    похмурий - замислений

    переляканий - спокійний

    спокійний - сердитий.

    6. Кінцева станція «Художня» (спільна робота)

    Хлопці, ось і добігає кінця наша подорож. Багато сьогодні ми дізналися, багато бачили. А тепер давайте, зобразимо наше з вами подорож по «Країні емоцій» у спільній роботі.

    Колективна робота дітей на тему «Чарівний поїзд».

    Дітям пропонується:

    - підібрати вподобаний йому вагончик і приклеїти його на залізницю;

    - поки вагончики сохнуть, намалювати на заздалегідь приготовлених трафаретах осіб будь-які емоції;

    - запропонувати дітям домалювати те, що їм здається, не вистачає на спільну роботу.

    Аналіз заняття з дітьми

    - Чим ми займалися на занятті?

    - Яка гра сподобалася вам найбільше?

    - З ким із друзів ви сьогодні подорожували поруч і допомагали один одному?

    - А яке у вас зараз настрій?

    Величезне спасибі вам за вашу роботу, а зараз сюрприз для всіх!

    (Частування)





    Конспект заняття «Чарівний поїзд» з дітьми підготовчої групи з ЗПР