Конспект заняття «Чарівні слова»




Дата конвертації20.06.2017
Розмір3,05 Kb.
ТипВвічливість. Виховання важливого дитини

Любов Білоконь
Конспект заняття «Чарівні слова»

Мета. Заняття вчить дітей правилам етикету, формам і техніки спілкування при зустрічі зі знайомими і незнайомими людьми, Привалов вживання слів привітань і подяки, сприяє подоланню сором'язливості і скутості дітей.

Дидактичний матеріал - шапочки-маски тварин і їх дитинчат, великий плюшевий ведмідь.

Хід заняття. Перед входом в кімнату варто вихователь з великим плюшевим ведмедем. Щоб увійти в кімнату, кожен повинен привітатися з ведмедиком по-своєму: хтось говорить одну фразу, з жестами, хтось - з поклоном, з різною інтонацією, по-різному звертаючись до іграшки.

Після всіх привітань вихователь запитує:

- як ви думаєте, як відчуває себе ведмедик? Чому? (Йому добре. Він радіє і посміхається всім, тому що він побачив, як ми уважні до нього, любимо його, він у нас не чужа).

Вихователь. Давайте і ми все сміявся ведмедику і один одному.

(Діти встають в два кола, обличчям один до одного.)

Вихователь. Що ви відчуваєте зараз? А чому? Тому що ми всі зараз з вами стали маленькими чарівниками і сказали свої чарівні слова. Які це слова?

Діти. Привіт, добре Утор ...

Вихователь. А зараз ми їх ще пошукаємо.

Розігруються дві сценки:

1. Сидить дівчинка, до неї підходить хлопчик і каже: «Здрастуй».

2. До дівчинки підходить другий хлопчик і каже: «Здрастуй, Таня».

- Яке вітання вам більше сподобалося? Покращує настрій?

- Виявляється, наші імена - теж справжні чарівні слова. А чому? (Звертаються саме до тебе, тебе пам'ятають.)

Гра. Всі стають в коло. У центр кола просять вийти дитини (сором'язливого, із заниженою самооцінкою).

- Давайте все привітаємося з ним, сміявся йому, назвемо його по імені.

- Що ти відчуваєш зараз?

- Але вітаються не тільки люди. А як же вітаються тварини?

Вихователь розбиває дітей на пари, дає маски-шапочки тварин. Діти зображують перед усіма, як вітаються тварини. Звертає увагу на інтонацію, міміку, жести.

-При привітанні можна сказати не тільки «здрастуйте» і назвати людину по імені. Ви йшли в дитячий сад вранці і побачили тітку Валю, яка вам розчистила доріжку від снігу.

Розігрується сценка «Тьотя Валя» (хтось із дітей за бажанням імітує чистку снігу).

-Що можна сказати? (Підвести дітей до варіанту вітання «Здрастуйте, тітка Валя! Як добре Ви розчистили доріжку. Дякую Вам!»)

- Що відчуває тітка Валя?

-Але ж ви і один з одним можете привітатися так само. Давайте спробуєм.

Всі стають в коло. По черзі кожен встають в центр, і діти кажуть один одному вітання типу: «Здрастуй, Соня! Яка у тебе сьогодні гарна зачіска ». Необхідно знайти у кожної дитини що-небудь хороше.





Конспект заняття «Чарівні слова»