• Хід ЗАНЯТТЯ

  • Конспект заняття c елементами арт-терапії з дітьми старшого дошкільного віку «Чарівний світ фарб»




    Дата конвертації28.04.2017
    Розмір4,64 Kb.
    ТипАрт-терапія, ізотерапія, кольоротерапія

    Тетяна Мамаєва
    Конспект заняття c елементами арт-терапії з дітьми старшого дошкільного віку «Чарівний світ фарб»

    Конспект заняття c елементами арт-терапії з дітьми старшого дошкільного віку «Чарівний світ фарб»

    Мета: Створення соціальної ситуації розвитку позитивних емоцій шляхом впливу на органи чуття.

    Завдання: Створювати умови для:

    розвитку і умінь правильно висловлювати свої емоції і почуття через арт-терапію;

    розвитку фантазії, уяви, креативності;

    розвитку комунікативної поведінки, зняття напруги.

    Обладнання: мультимедійне обладнання, музична Физминутку «Гарний настрій», листи білого картону за кількістю дітей, борошно, сіль, клей ПВА, вода, фарби (всі кольори веселки, одноразовий посуд (глибокі тарілки і ложки за кількістю дітей).

    Хід ЗАНЯТТЯ:

    Психолог: «Здрастуйте діти! Я дуже рада бачити вас, подивіться, що у мене в руках (відповіді дітей - коробка). Хочете дізнатися що там? Я вам розповім після того як ми привітаємо один одного. Які вітання ви знаєте? (відповіді дітей, вибір одного із запропонованих). Покажіть, як ви раді зустрічі з друзями ».

    Відкривається коробка там картинки із зображенням настроїв (діти сідають в гурток на килим).

    Бесіда: «Які настрої ви знаєте? Які вони бувають? »

    Бесіда: «Настрій за кольором».

    «Хлопці, турбота про свій настрій також важлива, як і турбота про своє тіло, про своє здоров'я. Необхідно навчитися радіти життю. Ось що сприяє гарному настрою: дружелюбність, посмішка, музика, що ще? »Відповіді дітей.

    Психолог: «А тепер сядьте зручніше, можете закрити очі. Уявіть собі колір, що відповідає вашому настрою і запам'ятайте ». (Відповіді дітей).

    Психолог: «Як можна зобразити настрій? (Відповіді дітей). Хто може перетворити звичайні фарби в чарівні? (Відповіді дітей). Давайте уявимо, що всі ми трохи - трохи чарівники, і приготуємо чарівні фарби, за допомогою яких ви створите малюнки, що відображають ваш настрій. Але перед цим вам необхідно переодягнутися. (Діти одягають фартухи і конусні шапочки). Перед вами на столах стоять чарівні горщики (пластмасові глибокі тарілки). Для початку ми насиплемо в наші чарівні горщики чарівну пил (борошно 2 ст. Ложки). Потім ми додамо чарівні кристали (сіль 2-3 ст. Ложки, тепер ми окунем наші маленькі пальчики в наші чарівні горщики, помацати на дотик те, що у нас виходить, тепер ми наллємо трохи чарівного еліксиру (клей ПВА 1ст. Ложка) і, звичайно ж, додамо чарівної роси (вода 2-3 ст. ложки) і, нарешті, ми з вами перемещаем всі наші чарівні інгредієнти в наших горщиках (повинна вийти однорідна маса консистенції як на оладки) ».

    Психолог: «Я думаю, нам потрібно з вами трохи відпочити, поки наші чарівні інгредієнти творять диво!»

    Діти стають в коло. (Музична Физминутку «Гарний настрій»)

    Психолог: «Ну а зараз прийшов час додати частинку веселки в наші чарівні горщики (кожен вибирає колір, відповідний його настрою) і ще раз все перемішуємо».

    Психолог: «Які фарби молодці, вони чарівні!».

    Психолог: «Ну, а тепер ми з вами починаємо створювати чарівні картини. Перед вами на столі лежать аркуші картону і ложки. Ми беремо з вами наші чарівні ложечки і починаємо творити диво ».

    Психолог: «Які чудові вийшли у нас з вами картини! Мені дуже цікаво дізнатися, що це у вас намальовано? »(Відповіді дітей).

    Психолог: «А тепер давайте згадаємо, з яких чарівних інгредієнтів у нас з вами все вийшло?» (Відповіді дітей).

    Психолог: «Я сподіваюся, що вам сподобалося бути трохи чарівниками, створювати чарівні фарби, з їх допомогою намалювати такі незвичайні картини. Залишилося почекати, поки все висохне ». А нам з вами пора назад перевтілюватися в дітлахів (діти знімають фартухи і шапочки). Сподобалося вам сьогодні бути чарівниками? (відповіді дітей) ».





    Конспект заняття c елементами арт-терапії з дітьми старшого дошкільного віку «Чарівний світ фарб»