Конспект заняття «Барви весни» для вихованців 4 групи з ОВЗ




Дата конвертації16.07.2017
Розмір9,5 Kb.
ТипВесна. Матеріали для дитячого садка на тему вес

Олена Борова
Конспект заняття «Барви весни» для вихованців 4 групи з ОВЗ

Мета. Формування навичок зображення в малюнку характерних ознак пори року.

завдання:

• Викликати інтерес до експериментального освоєння кольору.

• Корекція і розвиток наочно-образного мислення за допомогою складання об'ємної картини.

• Виховувати самостійність, ініціативність, бажання доводити почату справу до кінця.

Попередня робота: спостереження весняних явищ в природі; розглядання квітів, читання віршів.

Устаткування: презентація «Картини весни», таблички з питаннями, д / і «Визнач стан погоди», сонечко, картинки пір року, картинки для складання об'ємної картини, опорні слова.

Хід заняття:

Вихователь. Хлопці, здрастуйте! Поділіться, будь ласка, один з одним своєю радістю! Для того, щоб поділитися радістю, ми будемо передавати один одному сонечко, вимовляти слова, які записані на дошці і при цьому дарувати один одному свої посмішки.

Діти передають один одному сонечко вимовляючи слова: «Я дарую тобі сонечко разом зі своєю посмішкою».

Вихователь. Молодці! Подивіться, як тепло і затишно стало в класі від ваших посмішок, наскільки яскравіше засвітило сонечко, заглядаючи до нас у вікно.

Дидактична гра «Коли це буває?»

Вихователь. Хлопці, скажіть, які пори року ви знаєте? Зараз ми проведемо гру

Діти розглядають картини і підбирають до них назви.

Вихователь. Ви все добре розрізняєте пори року.

А яка зараз пора року?

Діти. Весна.

Вихователь. Назвіть весняні місяці. А який зараз місяць?

Діти називають.

Презентація «Картини весни».

Вихователь. Правда красиво? Сьогодні ми самі будемо художниками і напишемо свої картини весни. Але спочатку ми давайте складемо картину на дошці.

(Діти, використовуючи картинки складають за допомогою вихователя картину весни).

Вихователь. Яка краса у нас вийшла! Як можна назвати картину?

Діти. «Весна».

Вихователь. Дивіться, як красиво?

-Як сміється сонце?

-Як біжить струмок?

-Що зігріває сонце?

-Що з'являється з нирок?

-Як розпускається верба?

-О чому щебечуть і співають пташки?

-Чому шелестить трава?

-Що росте ще на галявині?

Назвіть ті квіти, які вам знайомі?

Вихователь. А зараз постарайтеся скласти свою розповідь по картині. На дошці слова, вони вам допоможуть.

Діти читають: прийшла весна, співають птахи, світить яскраве сонце, дме теплий вітерець, весняні картини, розпустилися перші весняні квіти, пливуть хмари.

Вихователь. Як потрібно розповідати, щоб вас було цікаво слухати?

Діти розповідають.

Вихователь. Молодці!

Вправа для динамічної паузи. квіти

Наші ніжні квіти (Плавно піднімають руки над головою)

Розпускають пелюстки.

Вітер трохи дихає, (помахує руками перед собою)

Пелюстки колише.

Наші ніжні квіти (змикаються руки)

закривають пелюстки

Головою качають, (Імітують руху)

Тихо засипають.

Раз, два, три, виросли квіти! (Повторюють руху за вихователем)

До сонця потягнулися високо:

Стало їм приємно і тепло!

Нехай вони цвітуть, ростуть,

Радість всім несуть!

Практична робота.

Вихователь. А зараз ви самостійно повинні зобразити фарби весни. Для цього у вас на столах є різні кисті, гуаш, фарби, печатки. Трохи подумайте і можете приступайте до роботи.

Діти виконують роботу, вихователь надає індивідуальну дозовану допомогу, після закінчення роботи діти виставляють свої роботи на виставку.

Вихователь. Подивіться, які малюнки вийшли яскраві і акуратні. Розкажіть, що ви намалювали?

Діти розповідають.

Вихователь. А про який час року ви писали картини?

Діти відповідають.

Вихователь. Подивіться, яке веселе сонечко у мене в руках. Я хочу подарувати його вам, прикріпимо ось сюди, повірте це сонечко принесе вам радісне і веселий настрій.

Конспект заняття з малювання для старшої групи, тема «Різнокольорові метелики»

Програмне зміст:

• За допомогою нетрадиційної техніки малювання розвивати у дітей стійкий інтерес до образотворчої діяльності

• Формувати вміння самостійно вибирати колірну гамму фарб, відповідну радісному річному настрою

• Розвивати колірне сприйняття, удосконалювати дрібну моторику пальців рук і кистей

• Викликати позитивний відгук на результати своєї творчості.

Матеріал: метелики, вирізані з альбомного листа, гуаш, поролонові губки, по одному неотточенному шестигранні олівця на кожну дитину, квітка на ватмані, мнемотабліца, мокрі тканинні серветки для рук.

Попередня робота:

• Розучування віршів

• Читання художніх творів про світ комах

Хід заняття: через коротку бесіду про пори року, зупинитися на пори року - літо.

Хлопці, якого кольору літо? (Діти перераховують яскраві фарби, властиві теплому сонячному літа)

- А яких ви знаєте комах, які літають тільки влітку і дуже схожі на квіти? (Метелики)

Давайте і ми сьогодні з вами відправимося в казку. Закриваємо очі і вирушаємо на казкову річну галявину.

- Ой, хлопці, дивіться які яскраві і красиві метелики на наших столах.

- Ви хочете їх намалювати? Тоді займайте місця за столами і відгадайте, будь ласка, загадку:

Якщо ти його відточити,

Намалюєш все, що хочеш;

Сонце, гори, сосни, пляж,

Що ж це таке? (Олівець).

- Правильно, хлопці! А чим ще можна малювати? (Фломастерами, крейдою, пензликами і фарбами)

- А що допомагає нам малювати всіма цими та іншими предметами? (За допомогою навідних запитань, якщо діти не дадуть відразу, домогтися правильної відповіді - рука і пальці).

- Скажіть, а щоб бути готовими до довгого, цікавого дня, відчувати себе бадьорими і веселими, що ми робимо вранці? Чим займаємося? (Зарядкою).

- Правильно! Ось і для того, щоб нам почати малювати, потрібно приготувати наші пальчики до роботи. Давайте пограємо з ними.

Пальчикова гра "П'ять і п'ять".

П'ять і п'ять пішли гуляти,

Разом весело грати,

повернулися,

посміхнулися,

У кулачок ось так згорнулися.

Ось такі молодці! Руки перед собою, долоні широко розкриті. Потім пальці обох долонь згинаються і розгинаються.

Обертання кистей рук.

Складені до великого пальця пальці обох рук "розтягуються в усмішці", показуючи її.

Пальці рук стиснуті несильно в кулачки.

Стукають кулачок про кулачок.

- Молодці! А тепер візьміть олівець в обидві руки між долонями, затисніть його і покатайте. Піднесіть до правого вуха (до лівого вуха).

- Що ви чуєте?

- Який звук видає олівець? (Він шарудить)

- Правильно він шарудить. Потріть ще олівець між долонями і послухайте.

А тепер покладіть олівець і поторкайте свої долоньки. Якими вони стали? Прикладіть їх до щік, до чола. Що ви відчуваєте? (Долоньки стали теплими)

- Правильно! Ось тепер ваші руки і пальці готові до малювання.

- Ой, а що це за музика звучить? Дивіться хлопці, це метелик до нас в гості прилетіла, вона дуже хоче нам допомогти.

Сьогодні я пропоную вам незвичайний спосіб малювання. Це, коли малювати потрібно тільки на одній половинці аркуша, а іншу просто до нього припечатав і вийде ціла картинка. Подивіться на метелика. У неї дві пари крил. На одній з них (не важливо - на правій або на лівій) ми швидко намалюємо звичайні кольорові плями або плями будь-якої форми. А іншу пару крил ми припечатав зверху і розгладити долоньками.

(Показую прийом малювання)

- А тепер розкриємо метелика і подивимося, що вийшло? (Вся метелик стала різнокольоровою). Сталося диво!

Хочете спробувати самі? Пробуйте, малюйте і подивимося, чи вийде у вас чари? Я впевнена, що вийде! (Діти виконують роботу)

В ході виконання дітьми завдання захоплююся обраними ними яскравими фарбами і вдалим проявом їх чарівного вміння. Після закінчення роботи пропоную самим перетворитися в веселих метеликів і трошки пограти.

Физминутку "Метелики"

Вітер метеликів качає,

Вліво, вправо нахиляє.

Раз нахилилися,

два нахилилися

І на квіточки вони приземлилися.

- Хлопці, поки ми відпочивали і пурхали, як метелики, наші розмальовані незвичайним способом метелики підсохли. А подивіться, який великий квітка принесла з собою метелик, Ми можемо прикрасити цю квітку, посадивши на нього наших метеликів.

- Хлоп'ята, нашої казкової метелику дуже сподобалося, як ми прикрасили її квітка, і вона вирішила подарувати цей шматочок літа вам хлопці. А метелик з нами прощається, давайте скажемо їй до побачення.

Зараз ми з вами сідаємо на стільчики .... закриваємо очі і повертаємося в нашу групу.

Підсумок заняття:

- Хлопці, а скажіть, що ми з вами сьогодні робили на занятті?

- Чия робота вам найбільше сподобалася?

- Вам сподобалося наше заняття?





Конспект заняття «Барви весни» для вихованців 4 групи з ОВЗ