• Хід ЗАНЯТТЯ

  • Конспект заняття. Конструювання в техніці орігамі в другій молодшій групі. «Рибка»




    Дата конвертації05.04.2017
    Розмір6,76 Kb.
    ТипОбразотворчого мистецтва. Конспекти занять по З

    Марина Іванівна
    Конспект заняття. Конструювання в техніці орігамі в другій молодшій групі. «Рибка»

    Конспект занятия. Конструирование в технике оригами во второй младшей группе. «Рыбка»

    з дитинства я була вражена мистецтвом складання різних предметів з паперу

    (пізніше я дізналася, що ця техніка називається - орігамі, але мені не надалося можливості навчитися цьому в дитинстві. Тепер я дуже добре володію цим мистецтвом і мені дуже хочеться всі свої вміння передати своїм малюкам, тому я вирішила, що молодший вік-це той самий вік, в якому треба починати вчити дітей цієї техніки.

    Орігамі є не тільки захоплюючим способом проведення дозвілля, а й засобом вирішення багатьох педагогічних завдань, зокрема формується дрібна моторика рук, точні рухи пальців, окомір і співмірні русі (вченими доведено, що рух рук (дрібна моторика) знаходиться в тісному зв'язку з розвитком мови і мисленням дитини і чим активніше дитина рухає пальчиками, тим раніше він починає говорити, а так само у дитини розвивається фантазія і творчість. Заняття орігамі дисциплінують, виховують посидючість, акуратність, по Воля дітям відчувати свої можливості.

    Хочу запропонувати вам конспект заняття з орігамі в моїй групі. Це наше третє заняття (перші два ми знайомилися з цим мистецтвом, а сьогодні я вирішила трохи ускладнити завдання. Як це у мене вийшло, вирішувати вам.

    ТЕМА: "Рибка - орігамушка в гості до нас пливе"

    ЦІЛІ: Освітні:

    1. Продовжувати знайомити дітей з основними прийомами складання

    базової деталі - модульного трикутника;

    2. Навчити різним прийомам роботи з папером.

    Розвиваючі:

    1. Розвивати дрібну моторику рук, точні рухи пальців;

    2. Розвивати окомір.

    виховні:

    1. Виховувати любов до тваринного світу.

    2. Виховувати у дітей потреба оберігати все те живе, що нас

    оточує (звірі, птахи, риби, дерева, квіти і т. д.)

    ПОПЕРЕДНЯ РОБОТА:

    Ігри з іграшками-виробами з паперу (я їх назвала "орігамушкі")

    Заняття по З малювання рибок

    Аплікація "Рибки плавають в ставку"

    Знайомство дітей з історією орігамі для формування інтересу

    до даного виду діяльності

    Потім вчилися складати базовий модуль, для того щоб

    тренувати дітей в згинанні паперу в різних напрямках,

    пропрасовуванні лінії згину.

    Розгляд картинок.

    МАТЕРІАЛИ І ОБЛАДНАННЯ:

    Сюжетні картинки із зображенням різних рибок,

    рибка- орігамушка (наочний зразок, рибка (для лялькового

    театру, запис шуму морського прибою.

    для педагога - квадрат 25 * 25см

    для дітей 10 * 10см

    Хід ЗАНЯТТЯ:

    1 частина:

    Звучить шум морського прибою. Хлопці, прислухайтеся! Що це за шум? Це море шумить.

    Давайте уявимо, що ми вийшли з дитячого саду і прийшли на берег моря. Над головою у нас блакитне небо з хмарами, під ногами золотистий пісок, а попереду - море. Як красиво навколо! Ой, а хто це там хлюпається у воді? Я вам загадаю загадку, а ви відгадайте:

    Не ходжу і не літаю,

    А спробуй наздожени!

    Я буваю золота,

    Ну-ка в казку заглянь!

    Рибка! (Молодший вихователь озвучує рибку). Вітається з дітьми і каже, що припливла до них в гості зі своєю подругою рибкой- орігамушкой і принесла з собою картинки дуже красиві про своїх друзів. Діти розглядають картинки рибок, з'ясовують разом з вихователем будова рибок (є плавники, для чого вони потрібні, є хвіст, для чого він потрібен, є очі, рот, луска і т. Д.) Рибка пропонує дітям разом з нею поплавати (включається шум прибою і діти імітують плавання рибок, розвиток фантазії).

    2 частина:

    Дітки а давайте зробимо для наших гостей подарунок, зробимо друзів для них, рибок - орігамушек.

    Діти сідають за столи, де для кожного приготований квадрат 10 * 10 см з кольорового паперу).

    - Діти, якого кольору у вас квадрати? (Відповіді дітей)

    - Добре, ну а зараз приступаємо до роботи.

    - Зверніть увагу, посередині квадратів проведена лінія, вона називається діагональ.

    1. Складіть квадрат по діагоналі. Два протилежних куточка зустрілися один з одним.

    2. Покладіть вийшов трикутник перед собою вершиною вгору.

    3. Правий нижній кут з'єднайте з верхнім кутом так, що б вони зустрілися.

    4. Лівий нижній кут з'єднайте з верхнім кутом так, що б вони теж зустрілися.

    5. У нас вийшов ромб.

    6. Тепер відгинаємо правий куточок вправо до правого куточка нашого ромба. Виходить плавнічек. 7. А лівий куточок відгинаємо до лівого куточка нашого ромба і виходить ще плавнічек

    8. перевертаємо нашу орігамушку і дивимося, хто у нас вийшов? Рибка, але чого їй не вистачає? Вічко.

    9. Приклеюємо очі (за допомогою вихователя)

    Ось які рибки - орігамушкі у нас вийшли.

    Молодці хлопці.

    А тепер давайте ми відпустимо наших рибок поплавати разом з нашими рибками, які припливли до нас в гості (опускаємо в декоративний акваріум)

    Рибка дякує хлопців за вироби і разом з новими друзями плаває а діти з вихователем милуються рибками і розглядають їх.





    Конспект заняття. Конструювання в техніці орігамі в другій молодшій групі. «Рибка»