• Хід заходу

  • Конспект заходу «Права і обов'язки дітей і дорослих» для дітей старшої групи




    Дата конвертації15.04.2017
    Розмір8,39 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Ольга Тиртишнікова
    Конспект заходу «Права і обов'язки дітей і дорослих» для дітей старшої групи

    Конспект заходу на тему

    «Права і обов'язки дітей і дорослих»

    Цілі: упорядкувати, систематизувати знання дітей про цивільні права і обов'язки;

    завдання:

    • Формувати знання дітей про їх громадянських правах та обов'язках;

    • Сприяти розвитку правового світогляду і моральних уявлень;

    Розвивати уміння міркувати, зіставляти, робити висновки;

    • Виховувати почуття самоповаги і поваги до інших людей.

    Хід заходу:

    вихователь:

    Люди з'явилися на Землі давним - давно, тисячі років тому. Тоді ж і з'явилися і Головні питання: що можуть робити люди і що не можуть? Що вони зобов'язані робити і що не зобов'язані? На що мають право і на що не мають? Згодом люди вирішили шукати відповіді на ці питання шляхом переговорів. В результаті з'явилася книга «Загальна декларація прав людини», в якій записано все, що люди повинні робити, щоб жити в мирі та злагоді. Але цю книгу дорослі написали для себе. А піклуючись про дітей, написали другу книгу «Конвенція про права дитини»

    По звивистій доріжці

    Йшли по світу чиїсь ніжки.

    Вдалину дивлячись широкими очима,

    Йшов малюк знайомитися з правами.

    Знати повинні і дорослі, і діти

    Про права, що захищають всіх на світі.

    Вихователь: Хлопці, сьогодні ми будемо говорити про те, що є важливим для всіх людей - про наших правах. Ми згадаємо про те, для чого потрібні права. Адже ми багато знаємо про наші права і нікому не дозволимо їх порушувати, і самі не будемо порушувати права інших людей. Наше завдання добре запам'ятати їх і правильно користуватися своїми правами і дотримуватися права інших людей.

    - А що ж таке право? (Висловлювання дітей.)

    Право - це охоронювана, що забезпечується державою природна можливість щось робити, здійснювати, мати.

    Вихователь: Хлопці, у мене в руках чарівний мішечок. Давайте подивимося, що ж в ньому знаходиться. (Свідоцтво про народження).

    - Що це за документ? (Перший документ кожної людини. Видається після народження.)

    - Про яке право він нагадує? (Про право на ім'я, прізвище, по батькові.)

    - Навіщо нам потрібно ім'я? (Щоб нас не переплутали, розрізняли)

    Знають, знають все на світі,

    Знають дорослі і діти -

    Ім'я кожному дано,

    І у кожного одне!

    - Тоді скажіть, яка обов'язок є у всіх, пов'язана з цим правом?

    (Називати один одного по імені)

    Гра «Давайте познайомимося».

    Вихователь: Я буду кожному з вас давати в руки повітряну кульку, а ви повинні ввійти, назвавши своє прізвище, ім'я, по батькові.

    - Молодці, я бачу у кожного з вас не порушено право на ім'я.

    -Слідуйте право заховано у мене в конверті (сім букв «Я»)

    -Що це за буква? Скільки букв «Я»? Яке слово вийшло? (родина)

    -Розкажіть мені про це право.

    Кожна дитина має право на сім'ю - це мама, тато, брати ...

    - Я люблю свою сім'ю:

    Маму, тата я люблю,

    Люблю діда і бабусю,

    І цуценя, і кішку Мусю!

    Все, кого я так люблю

    Мають право на сім'ю!

    Сім'я повинна вчити любити,

    жаліти і ввічливими бути.

    Коли сім'я такою стане,

    Інша відразу життя настане!

    Вихователь: Хлопці, розкажіть, які обов'язки є у вас в родині?

    - Хлопці, а якщо є сім'я-вона десь повинна жити. Значить, на що має право дитина? (на житло)

    Будь то місто иль село,

    Скрізь будуються будинки.

    У кожному будинку неодмінно

    Живе щаслива сім'я.

    -Хлопці, подивіться які гарні картинки я принесла (вивішую на дошку картинки про здоровий спосіб життя). Що на цих картинках зображено? Що хлопці роблять? (спортом займаються, загартовуються, піклуються про своє здоров'я)

    - А ви як дбаєте про своє здоров'я? (робимо зарядку, ходимо на вулицю, чистимо зуби)

    - Молодці. А якщо так сталося, що ви захворіли. Хто тоді подбає про ваше здоров'я? (мама, рідні, лікарі)

    -Звичайно, про ваше здоров'я подбає лікар.

    Якщо раптом я захворів,

    Побіжу скоріше в лікарню.

    Вилікуй мене скоріше,

    Мені здоров'я стане в нагоді.

    -Виходить, що ви маєте право на ... (лікування)

    Вихователь: А зараз давайте трохи з вами відпочинемо.

    Гра «Все буде добре».

    Діти стають в коло, роблять 2-3 глибокі вдихи. Всі разом вимовляють віршовані рядки і виконують руху.

    В небі сонечко зійшло (піднімають руки - вдих)

    І всім посміхнулося, (опускають руки - видих)

    Нам раптом стало добре (піднімають руки - вдих)

    І більше не стало сумно (опускають руки - видих).

    - Звичайно ж, хлопці, все буде добре. Хлопці, а що ми зараз робили? (відпочивали)

    Значить, на що ще ви маєте право (на відпочинок)

    Дитина повинна бути красивим,

    Веселим, сильним і щасливим.

    Тому хочу сказати:

    Дитина повинна відпочивати!

    Вихователь: Хлопці, наступна картинка з чарівного мішечка. Про яке право вона нам розповість?

    (Право на освіту)

    - Ви скоро підете в школу, і найголовнішою вашим обов'язком буде відвідування всіх уроків і виконання домашнього завдання

    - Де можна отримати освіту?

    - Для чого треба вчитися?

    А зараз я пропоную пограти. Потрібно буде зібрати в ранець то, що необхідно школяреві (грають 2 особи).

    Обираю двох чоловік, вони збирають собі команди. Дві команди збирають портфелі.

    -Молодци, правильно зібрали. Хлопці, а куди ви з цим портфелем підете? (в школу)

    В школу скоро ми підемо,

    Там друзів собі знайдемо.

    -Отже, що ви будете робити в школі? (вчитися)

    Значить, на що ви маєте право? (на навчання, на освіту)

    Всіх дітей вчити повинні,

    Дітям знання потрібні.

    Це знати повинні всі діти

    І всі люди на планеті.

    - Так, ви маєте рацію, вчитися потрібно для того, щоб отримати професію, щоб бути розумним і освіченою людиною.

    - У чому полягає ваш обов'язок? (Намагатися добре вчитися.)

    Узагальнення матеріалу.

    -Ось як багато у вас будь-яких прав. Давайте ми з вами згадаємо все, на що ви маєте право (в ході повторення збираємо квітка - в серединці намальований дитина, а на пелюстках - права дитини). - На одній з картинок намальований малюк, який сидить в середині квітки. Що це означає?

    - Дитину порівнюють з квіткою. Щоб квітка не загинув, його потрібно поливати, розпушувати, оберігати від вітру. Так і малюка, мама повинна любити, добре годувати, давати овочі, фрукти, молоко, вітаміни, щоб не хворів, більше гуляв, грав.

    Лише з'явиться дитина, і дихати почне ледь

    У нього вже з пелюшок вагомі права!

    Він має право жити, розвиватися і дружити;

    Мати просторий, добрий будинок

    Бачити тихий мирний сон.

    Лікарів допомогу отримувати,

    Навчатися, відпочивати,

    Бути веселим і здоровим,

    Захоплюватися чимось новим

    І любити, і бути коханою

    Він на світі не один!





    Конспект заходу «Права і обов'язки дітей і дорослих» для дітей старшої групи