• Хід НСД

  • Скачати 11,52 Kb.

    Конспект з розвитку мовлення і навчання грамоти дітей підготовчої групи «Дикі звірі наших лісів»




    Дата конвертації19.06.2017
    Розмір11,52 Kb.
    ТипГрамота. Навчання грамоті. Звуки і букви

    Скачати 11,52 Kb.
      Навігація по даній сторінці:
    • Хід НСД

    Тетяна Мєшкова
    Конспект з розвитку мовлення і навчання грамоти дітей підготовчої групи «Дикі звірі наших лісів»

    Конспект відкритого заняття з розвитку мовлення і навчання грамоти дітей підготовчої групи

    Тема: «Дикі звірі наших лісів»

    цілі:

    Автоматизація та диференціація звуків З-З;

    Активізувати і збагатити словниковий запас по темі «Дикі тварини наших лісів»;

    Формувати навик складання розповіді з опорою на ілюстративний матеріал і поставлені питання.

    Інтеграція освітніх областей: «Комунікація», «Пізнання», «Художня творчість», «Музика», «Читання художньої літератури», «Соціалізація», «Здоров'я».

    Програмні завдання:

    Розвиваючі:

    Розвивати навик посидючості, самоконтролю і старанності;

    Розвивати звуковимову;

    Розвивати діалогічне мовлення;

    Розвивати мовне дихання;

    Розвивати загальну моторику, вміння узгоджувати мова з рухом;

    Розвивати пам'ять і увагу.

    освітні:

    Уточнювати, закріплювати, поповнювати і систематизувати знання про диких звірів наших лісів;

    Розвивати уміння аналізувати, узагальнювати, порівнювати і робити висновки.

    виховні:

    Виховувати комунікативну культуру;

    Виховувати пізнавальний інтерес;

    Виховувати дбайливе ставлення до природи, до середовища проживання звірів.

    Здоров'я зберігаючі:

    • Дотримуватися правильну поставу, режим охорони зору;

    • Чергувати статичні і динамічні завдання;

    • Сприяти створенню сприятливого психологічного клімату.

    устаткування:

    Презентація «Дикі тварини наших лісів»;

    М'яч.

    Попередня робота:

    Читання художньої літератури: Н. Сладков «Лісові казки», В. Біанкі «Білки»;

    Художня творчість (малювання, виготовлення міні-книжки за мотивами казки «Колобок»).

    Хід НСД:

    1. Організаційний момент

    вихователь:

    -Собралісь всі діти в коло,

    Я - твій друг, і ти мій друг.

    Міцно за руки візьмемося

    І один одному посміхнемось! (Діти вітаються з гостями і сідають на стільці).

    В .: -Хлопці, скажіть яка зараз пора року? (Відповіді дітей). А перед навесні яку пору року було (Відповіді дітей). Ми з вами ні так давно попрощалися з холодною зимою.

    Слайд 2 (зимовий ліс)

    В .: - Я запрошую вас і наших гостей в подорож у світ тварин, в ліс. Подивіться, який гарний ліс! Все засипано снігом: земля, дерева і чагарники.

    -Подул вітер, завила хуртовина: з - з - з (із зусиллям звуку)

    -шум ялини, сосни: ш-ш-ш

    -Стіхает хуртовина: с-с-с (вправа на автоматизацію звуків).

    -Уявіть собі якогось диким тваринам в лісі!

    -Зараз я загадаю вам загадки, а ви будьте уважними і постарайтеся відгадати їх.

    загадки:

    Це що за звір лісовий

    Стало зрозуміло, як стовпчик, під сосною

    І стоїть серед трави-

    Вуха більше голови? (заєць)

    Влітку по лісі гуляє,

    Взимку в барлозі відпочиває (ведмідь)

    Хвіст пухнастий,

    Хутро золотистий,

    У лісі живе,

    У селі курей краде (лисиця)

    Чи не кравець, а все життя

    З голками ходить (їжак)

    По гілках стрибає, та не птах,

    Руда, та не лисиця (білка)

    Хто восени холодної

    Ходить злий голодний (вовк)

    Трав копитами торкаючись,

    Ходить по лісі красень,

    Ходить сміливо і легко,

    Рогу розкинувши широко (лось)

    2. Основний етап (актуалізація знань)

    Вправа «Назви сім'ю» (активізація словникового запасу)

    Слайд 3:

    В .: - Заяча сім'я - зайчиха, заєць, зайченя (приклад);

    Слайд 4:

    В .: - лисяча сім'я - (відповіді дітей)

    Слайд 5:

    В .: - сім'я їжака - ... (відповіді дітей)

    Слайд 6:

    В .: - біляча сім'я - (відповіді дітей)

    Слайд 7:

    В .: -волчья сім'я - (відповіді дітей)

    Слайд 8:

    В .: -сім'я лося - ... (відповіді дітей)

    Слайд 9:

    В .: -медвежья сім'я - ... (відповіді дітей)

    3. Вивчення нового матеріалу

    Слайд 10: (загальна картинка звірів)

    В .: Звірі не схожі один на одного. І не тільки тому, що одні великі, а інші маленькі. У одних, наприклад, довгі вуха, у інших короткі, у одних є роги, а в інших ні, у деяких звірів довгі і пухнасті хвости, а у деяких хвостики ледве-ледве видно. Подивіться на зображення і закінчите пропозиції.

    Гра «Скажи навпаки»

    -У лисиці довгий хвіст, а у зайця (короткий)

    -у ведмедя товсті лапи, а у лисиці (тонкі)

    -у лисиці м'яка шерсть, а у кабана щетина (жорстка)

    -У вовка короткі вуха, а у зайця (довгі)

    Слайд 11:

    Динамічна пауза (вихователь пропонує дітям пограти: вимовляє слова віршованого тексту і показує руху тварин; діти йдуть по колу в повільному темпі, повільно показують руху диких тварин)

    В .: У лісі так багато снігу, такі кучугури. Як важко тваринам пробиратися по снігу.

    - «Як-то зимової часом звірі йшли лісовою стежкою.

    За мамою зайчиха стрибав (зайченя).

    За мамою Вовчиха нишпорив (вовченя).

    За мамою лисицею крався (лисеня).

    За мамою ведмедицею ... йшов (ведмежа).

    Дихальна гімнастика «Насос». - накачати ми води, щоб поливати квіти.

    Початкове положення - основна стійка. 1 нахил тулуба в сторону (вдих); 2 - руки ковзають, при цьому голосно вимовляти звук «с-с-с» (вдих) (10-12 разів).

    В .: -Хлопці, а давайте з вами обговоримо, чому ж харчуються дикі тварини?

    Слайд 12: (травоїдні тварини: лось, олень, кабан)

    В .: Одні тварини їдять листя і траву. Вони так і називаються - травоїдні. У всіх травоїдних на ногах копита.

    Слайд 13: (хижаки: рись, вовк, ведмідь)

    В .: А ось рись і вовк - хижаки. Вони полюють на інших тварин, траву вони не щипають. Ведмідь теж вважається хижаком, але він полює дуже рідко. Дуже любить різні ягоди, мед диких бджіл.

    Слайд 14: (гризуни: зайці, білки, миші)

    В .: Зайці дуже люблять обгризати кору дерев і чагарників. Білки і польові миші теж гризуть все, що їм по зубах: гриби, шишки, корінці різні. Тому всі вони - і зайці, і білки, і миші - називаються гризунами.

    слайд 15

    -Поки звірята маленькі, мами годують їх молоком. Ось чому їх - і травоїдних, і хижаків, і гризунів - називають ссавцями.

    Вправа на визначення місця звуків С - З в слові (вихователь називає слова і просить визначити місце звука З -З в слові: заєць, лисиця, лось, рись, хвіст, вуса, гризе, скаче, зима, ліс, сніг.) (Діти піднімають руки).

    Дихальна гімнастика. Вправа «Годинки». - Годинки вперед йдуть, за собою нас ведуть.

    Початкове положення: стоячи, ноги злегка розставлені. 1 - помах руками вперед - «тик» (вдих); 2 - помах руками назад - «так» (видих) (10-12 разів).

    В.: - Диких тварин можна розділити на дві групи:

    - перша група - ті тварини, які зустрічаються в лісі взимку;

    -Друга група - ті тварини, які взимку сплять - йдуть в сплячку.

    Слайд 16: (звірі - соні)

    В .: - Кажуть, що взимку ведмідь «лапу смокче». Просто в середині зими шкіра на лапах починає свербіти, свербіти, змінюватися, ось він уві сні і злизує стару шкіру.

    Борсук починає готуватися до зими восени. Він багато їсть, а потім згрібає листя, влаштовує собі м'яку постіль і лягає на зиму спати.

    На зиму їжак згортається клубком у лігві, утепленому мохом, листям і травою, і спить більше шести місяців. Весь цей час він не їсть і не рухається.

    3. Закріплення вивченого матеріалу

    Слайд 17:

    Дидактична гра: «Будь уважним». (Вихователь запрошує дітей стати в коло. Показує їм великий «сніжок» - м'яч, обклеєний білим папером.

    В .: - Закріпити і дізнатися ще більше про життя диких тварин нам допоможе чарівний «сніжок». Я буду кидати його вам і задавати питання, а ви - відповідати, не поспішаючи, добре подумавши. Можливо наші гості і я дізнаємося від вас що - щось нове!

    Проблемні питання:

    Як називається будинок білки? (Дупло.)

    Утеплює чи на зиму своє дупло заєць? (Ні, його у нього немає.)

    Хто з диких тварин вище зайця, але нижче ведмедя? (Вовк, лисиця, кабан, рись.)

    Як хвіст лисиці допомагає? (Заметает сліди при переслідуванні; в сильний мороз вона їм вкриває ніс і лапи.)

    Як допомагає хвіст білку? (Білка стрибаючи з дерева на дерево і розправляє свій пухнастий хвіст, як парашут - він допомагає її тримати рівновагу; вкриває в зимову холоднечу.)

    Яких тварин можна назвати - звірі - соні? (Ведмідь, їжак, борсук.)

    Які звірі не впадають в сплячку? (заєць, лисиця, вовк, лось, кабан)

    Яких тварин можна назвати - гризунами? (Польова миша, заєць, білка.)

    Яких тварин можна назвати - хижаками? (Вовк, рись, ведмідь)

    Яких тварин можна назвати - травоїдними? (Лось, олень, кабан - копитні.)

    4. Підсумок НСД.

    В .: -Молодци, хлопці! Ви чудово впоралися з усіма завданнями. Сподіваюся ви багато дізналися нового про диких тварин, про їх життя. Обов'язково поділіться новими знаннями зі своїми батьками.

    -В висновку мені б хотілося донести до вас слова відомого письменника Михайла Пришвіна, який любив природу і багато писав про неї, він сказав:

    Ми господарі нашої природи, і вона для нас комора сонця

    З великими скарбами життя. Мало того, щоб

    Скарби охороняти, їх треба відкривати і показувати.

    Для риби потрібна вода - будемо охороняти наші водойми.

    У лісах різні цінні тварини - будемо охороняти наші ліси.

    Рибі - вода, птахові - повітря, звірові - ліс, гори.

    А людині потрібна батьківщина. І охороняти природу - значить охороняти батьківщину!

    В .: - У групі вас чекає графічний диктант. А хто у нас вийде - сюрприз!



    Скачати 11,52 Kb.


    Конспект з розвитку мовлення і навчання грамоти дітей підготовчої групи «Дикі звірі наших лісів»

    Скачати 11,52 Kb.