Конспект з розвитку мовлення «Частини особи людини»




Дата конвертації03.05.2017
Розмір6.63 Kb.
ТипКонспекти занять, НОД

Юлія Канева
Конспект з розвитку мовлення «Частини особи людини»

Перегляд безпосередній освітньої діяльності в підготовчій групі по області «Мовний розвиток» (формування граматичної будови мови) по темі «Частини особи людина а».

Мета: Формування у дітей уявлень про частини обличчя людини.

завдання:

освітні:

1. Розширення знань про призначення органів (частин особи) для сприйняття навколишньої дійсності.

2. складати описовий розповідь про частинах тіла людини по картинно-графічного плану.

3. Вчити дітей утворювати іменники з суфіксами ІК, Іщ; узгоджувати іменники, що позначають частини тіла, з числівником пара, підбирати прикметники - антоніми; тренувати дітей утворювати словосполучення і пропозиції.

4. вчити складати речення на наочному матеріалі;

5. Закріпити словник по даній темі.

Розвиваючі:

1. Розвиток усного мовлення вихованців за допомогою ведення діалогу.

2. Розвивати слухове і зорове увагу, орієнтування на власному тілі.

3. Розвивати мова з рухом.

виховні:

1. Виховання правил догляду за обличчям.

2. Виховувати вміння слухати відповіді друзів, виразно промовляти мовні звороти.

матеріали:

Картки із зображенням частин обличчя, зображення казкових персонажів братів ІК і Іщ, маленькі капелюшки, листочки із зображенням частин особи, дзеркала, презентація «Частини особи людини», проектор.

Хід заняття.

- Хлопці, до нас прийшли гості. Давайте ми з ними привітаємося.

"Привіт сонце

Здрастуй, світ.

Привіт, гості.

Ті, що прийшли в гості »

- Про що ми сьогодні будемо розмовляти, ви мені скажете самі, отгадав загадки.

1) Він буває дуже різним:

Добрим, шкідливим,

Гордим, важливим,

Довгим, маленьким, горбатим,

Толстим, тонким, Конопатити. (Ніс.)

2) У тваринки - на верхівки,

А у нас - нижче очей. (Вуха.)

3) Два Егорки живуть біля гірки,

Живуть дружно, а один на одного не дивляться. (Очі.)

4) За червоними жердочками сидять білі курочки. (Рот: губи, зуби.)

5) Їх не сіють, не саджають, вони самі виростають. (Волосся.)

6) Є у радості подруга у вигляді півкола.

На обличчі вона живе, Те куди - то раптом піде,

Те раптово повернеться. Смуток - туга її боїться. (Посмішка.)

7) Якщо б не було його, не сказав би нічого. (Мова).

• Багатозначність слова: мова.

- Яке слово серед ваших відповідей було зайве? Чому?

(Це слово "усмішка". Решта слова позначають частини обличчя людини.)

-Хто самостійно сформулює тему сьогоднішнього дня?

(Сьогодні ми будемо говорити про частинах особи людини.)

- Багато всього цікавого та незвичайного чекає нас.

- Тож почнемо!

1. Гра "Мій, моя, моє".

- Проходьте, хлопці, на свої місця.

-На столі лежать дзеркала.

- Візьміть їх і розгляньте свої обличчя. (Допомагає дітям навідними питаннями.)

-Зараз я буду вам задавати свої питання, а ви спираючись на схеми на екрані будете відповідати.

? Які у тебе очі? (Мої очі сірі, великі, красиві)

? Які у тебе волосся? (Моє волосся густі, довгі, блискучі)

? Який у тебе ніс? (Мій ніс довгий, тонкий, веснянкуватий, кирпатий)

? Який у тебе рот? (Мій рот маленький, акуратний)

? Які у тебе вуха? (Мої вуха невеликі, красиві)

-А тепер я попрошу кого-небудь одного описати своє обличчя повністю.

- Ну а тепер настав час відпочити.

2. Гра «Вухо - шия».

За командою «Вухо!» Діти повинні схопитися за вухо, по команді «Ніс!» - за ніс. Вихователь виконує разом з дітьми дії по команді, але через деякий час «помиляється». Діти, не звертаючи уваги на «помилки» вихователя, повинні показати тільки ту частину тіла, яка називається дорослим. Можна використовувати будь-які пари, наприклад: лоб - шия, підборіддя - потилицю, щелепу -вісок, груди - спина, гомілка - лікоть і т. Д.

3.- Хлопці подивіться, поки ми свами відпочивали, до нас гості завітали!

(Звертає увагу дітей на мольберт, де приклеєні фігурки: два брата, одного звати ІК, іншого - Іщ.)

- У кожного є своє житло. ІК має маленький будиночок. Іщ - великий доміще. Тепер я розповім, якими були ці брати, а ви мені допоможете.

У одного брата не була ніс, а ... (носіще, в іншого (носик)

У одного брата не була рот, а ... (ротик, в іншого (ротик, і так по аналогії, лоб, очей, волосся, ніс, зуб,)

- Як звали маленького брата? (ІК)

- Як звали іншого? (Іщ)

- Якщо в слові чується ІК, це означає, що предмет маленький, а якщо Іщ - то предмет великий!

- Давайте тепер порівняємо братів. Хто знає, той руку піднімає.

- У шукаючи обличчя сумне, а у ІКА - веселе.

- У шукаючи волосся темне, а у ІКА - світлі.

- У шукаючи волосся довге, а у ІКА - короткі.

- У шукаючи волосся пряме, у ІКА - кучеряві.

- У шукаючи ніс великий, у ІКА - маленький.

- Іщ високий, а ІК - низький.

- ІК і Іщ приготували для вас завдання, а для цього просять вас взяти листочки, на яких є малюнок. (Вихователь проходить повз дітей з коробочкою, в якій знаходяться листочки, складені навпіл)

4.- Ви Не показувати їх нікому. (Так діляться на команди: рот, очі, вуха, ніс.)

- 1) ІК і Іщ хочуть дізнатися, чи знаєте ви, яку функцію несе кожен орган на обличчі?

-Для цього вам необхідно відібрати потрібні ілюстрації, які є на ваших столах.

- 2) Що не корисно для них? Ви повинні подумати і відповісти.

- 3) Як ми доглядаємо за даними органом на обличчі?

- 4) Скласти пропозицію про свою органі.

- Ух, молодці, ні разу не помилилися!

- Тепер назвіть частини особи, яких у вас ПАРА! (Пара очей, ніздрів, вух, щік і т. Д.)

- Молодці! Ось і підійшла до кінця наша зустріч. На закінчення виконаємо з вами практичні вправи:

- Покажіть, де у вас голова.

- Доторкніться до голови свого сусіда, погладьте її.

- Моргніть очками.

- спохмурнійте чоло.

- Погладьте свій носик.

- Погладьте носик свого сусіда.

- Покажіть свої вушка.

- Відкрийте і закрийте рот.

- Посміхніться. Подаруйте посмішку свого сусіда.

- Розкажіть, що нового дізналися на занятті?

- Яке завдання викликало інтерес?

- Про який органі вам би хотілося дізнатися ще більше?





Конспект з розвитку мовлення «Частини особи людини»