• Хід заняття

  • Конспект відкритою ООД в молодшій різновікової групи для дітей з ЗПР (підгрупа дітей 4-5 років) «Сліди кошеня»




    Дата конвертації15.04.2017
    Розмір6,23 Kb.
    ТипЗПР. Затримка психічного розвитку

    Наталя Берловська
    Конспект відкритою ООД в молодшій різновікової групи для дітей з ЗПР (підгрупа дітей 4-5 років) «Сліди кошеня»

    мета:

    - Вчити малювати сліди тварини, використовуючи нетрадиційні способи малювання (кінчики пальців).

    - Доставити дітям від тісного спілкування з фарбами

    Вид ООД - комплексне заняття

    Форма проведення - подгрупповие (4-5 років)

    Програмні завдання:

    1. Освітні:

    • Закріплювати прийоми малювання пальчиками;

    • Вчити правильно називати колір;

    • Уточнити і узагальнити уявлення дітей про характерні ознаки тваринного (кішки);

    • Продовжувати вправляти в рахунку.

    2. Розвиваючі:

    • Розвивати у дітей дрібну моторику рук і пальців.

    • Тренувати у виконанні рухів відповідно до тексту.

    Розвивати творчу уяву, пам'ять,

    • Розвивати зорово-моторну координацію;

    3. Виховні.

    • Виховувати посидючість ,, прагнення доводити почате до кінця. ;

    • Формувати бажання піклуватися про домашніх тварин.

    • Виховувати

    Методи і прийоми навчання:

    1. Словесні: «Сюрпризний момент», бесіда, читання художньої літератури, прослуховування музичного твору, пояснення, пояснення, оцінка, заохочення.

    2. Наочні: показ педагога, демонстрація, розглядання.

    3. Практичні: самостійна продуктивна діяльність дітей,

    Корекційна робота:

    -актівізіровать в мові дітей:

    іменники, що позначають домашніх тварин: кішка;

    прикметники: рудий, пухнастий, м'який, маленький.

    - розвивати вміння правильно і чітко вимовляти звуки в словах;

    Інтеграція освітніх областей:

    Мовленнєвий розвиток, фізичний розвиток, пізнання, соціально - комунікативний розвиток.

    Обладнання: аркуші паперу, гуаш синього кольору, тазик з водою, серветки, м'яка іграшка - кошеня, музичний центр.

    Попередня робота: бесіда про домашніх тварин, розгляд ілюстрацій із зображенням тварин, читання художньої літератури про тварин.

    Хід заняття:

    I

    В.: - Діти заходять в групу сідають на килимку півколом.

    В. -Хто то в гості до нас прийде, ви дізнаєтеся коли розгадаєте загадку:

    Гострі вушка, на лапках подушки,

    Вуса, як щетина, дугою спинка.

    М'які лапки, а в лапках - цап-царапки.

    Молоко п'є, пісеньки співає.

    Чисто вмивається, а з водою не знається.

    Д. - кошеня, кішка. (а у кішки є дитинча, кошеня)

    II

    В. -Так! Подивіться, до нас в гості прийшов кошеня - пухнастий, м'який, маленький, рудий.

    В. -Який кошеня? Даша? Камілла (пухнастий, м'який, маленький, рудий.)

    В. - А, що є у кошеняти? (Показує на вуха) - Вуха!

    В. -А скільки вух у кошеняти (одне вухо, два вуха)

    В. -А, що ще є у кошеняти? (показує на очі) (Рахунок одне око два ока)

    В. -А що це? (показує на лапки)

    Рахунок одна лапа, дві лапи, три лапи, чотири лапи)

    У кошеняти два вуха, два ока і чотири лапи. І один пухнастий хвостик.

    III

    Физкультминутка «Кішка».

    Є у кішки очі, Показують пальчиками очі.

    Є у кішки вушка, чіпати вушка.

    Є у кішки лапкі- Простягають руки вперед.

    М'які подушки. Грають пальчиками.

    Кішка, кішка, не сердься, загрожують пальчиком.

    Не дряпається діток - зась! Плескають у долоні (побіг кошеня, діти біжать за ним)

    IV

    В. - (Бере кошеня) А як він швидко бігає! Не встигли озирнутися, як ...

    Намочив кошеня лапки -

    Він пішов гуляти босий.

    Чи не знайшов собі він тапки

    І скоріше за біжить додому.

    Побіг він по доріжці

    І залишив там следочкі. (перевернути листок)

    В. -Дивіться хлопці які следочкі залишив кошеня. (показ зразка)

    Сьогодні ми з вами будемо малювати следочкі, які залишає кошеня. Давайте сядемо за столи. Сядьте правильно, зручно. Я вам зараз покажу, як ми будимо малювати следочкі. Ми складемо пальчики щіпкою (4 пальчика) і окунем їх у фарбу і залишимо следочкі від пальчиків на листку (показ з коментарями, напрямок зверху-вниз) Але перш ніж почнемо малювати, ми підготуємо наші пальчики.

    V

    Пальчикова гімнастика «Домашні тварини».

    В. Ось, прибравши царапки, «Моєму руки».

    Кішка миє лапки.

    Мордочку і вушка кругові рухи долонею по обличчю.

    На своїй верхівці. Трохи зігнуті долоні рухаються за вухами.

    Виконання роботи. Діти малюють, вихователь допомагає, пояснює, підказує. Під час виконання роботи дітьми звучить музика

    VI

    В. -Все хлопці закінчили малювати, ми покладемо в ряд малюнки і зробимо довгу доріжку, на якій кошеня залишив свої следочкі.

    В. - Якого кольору следочкі залишив кошеня? (синього)

    Скільки следочкам залишив кошеня? Один або багато?

    Молодці хлопці! (персонально похвалити всіх дітей)

    В. -діти намалювали чіткі, синього кольору следочкі кошеня.

    VII

    В: кошеняті дуже сподобалися малюнки, але він дуже хоче пограти з дітьми.

    Рухлива гра «Пустотливі кошенята»

    В. - Котеняті дуже сподобалося в гостях у нас, сподобалися малюнки дітей, але він вже скучив за мамою і хоче додому. Давайте відпустимо його додому,

    В. - І на цьому наше заняття закінчене.





    Конспект відкритою ООД в молодшій різновікової групи для дітей з ЗПР (підгрупа дітей 4-5 років) «Сліди кошеня»