• Хід заняття

  • Конспект відкритою НСД по мовному розвитку «Зима-зима»




    Дата конвертації25.06.2017
    Розмір5.74 Kb.
    Типзима

    Фаїна Тавлуева
    Конспект відкритою НСД по мовному розвитку «Зима-зима»

    Муніципальне дошкільний навчальний бюджетна установа

    дитячий садок № 43 муніципального освіти Кореновский район

    конспект

    відкритої НСД по мовному розвитку

    «Зима-зима» із застосуванням здоров'язберігаючих технологій

    в підготовчій групі

    Вихователь: Ф. В. Тавлуева

    м Кореновск

    2016р

    Мета: узагальнити і систематизувати знання дітей про зиму.

    завдання:

    • виховувати доброзичливі відносини між дітьми під час виконання завдань;

    розвивати пізнавальну активність дітей;

    розвивати зв'язну мова; зорову увагу і логічне мислення;

    • уточнити знання дітей про прикмети зими;

    • продовжувати вчити дітей відгадувати загадки;

    вчити підбирати споріднені (однокореневі) слова;

    • вчити дітей придумувати продовження розповіді.

    Матеріал: сюжетна картина «Зима».

    Хід заняття:

    1. Організаційний момент.

    - Діти, я пропоную вам пограти. Гра називається «Я почну, а ти продовж»:

    Під ногами хрумтить. (сніг, за вікном лютує. (хуртовина, у мене на вулиці замерзли. (руки, з неба падають. (сніжинки, зі снігу ми ліпимо (сніговика, метуть. (хуртовини), взимку ми любимо кататися, на прогулянку ми надягаємо ...

    2. Введення в тему. Бесіда.

    - Як ви думаєте, про який час року будемо говорити?

    - Яка зараз пора року?

    - Як ви помітили наступ зими?

    - Назвіть ознаки зими.

    - Назвіть зимові місяці.

    -Діти, а які ви знаєте вірші про зиму?

    3. Гра «Відгадай загадку»

    З кожним днем ​​все холодніше,

    Гріє сонце все слабше,

    Усюди сніг, як бахрома, -

    Значить, до нас прийшла. (зима)

    Що за диво-покривало?

    Вночі все раптом білим стало.

    Не бачити доріг і річок -

    Їх укрив пухнастий. (сніг)

    З неба зірочки летять

    І на сонечку блищать.

    Точно в танці балеринки,

    Кружляють взимку. (сніжинки)

    Наші вікна - як картинки.

    Хто художник-невидимка?

    На склі букети троянд

    Нам намалював. (мороз)

    Хто всі ночі безперервно

    Пісні снігові співає?

    Вітру - зимова подруга,

    Намете замети. (хуртовина

    У зимовий день на ставок лягло

    Дуже слизьке скло.

    Нас в хокей грати кличе

    Синій міцний гладкий. (лід)

    Ллється речка- ми лежимо

    Мерзне річка -ми біжимо. (ковзани)

    Спершу з гори летиш на них,

    А після в гору тягнеш їх. (санки)

    Які молодці ви, хлопці, і з цим впоралися завданням, все загадки відгадали!

    Ви, напевно, втомилися і нам пора зробити розминку!

    4. Физминутку: Рано вранці в парк ходили (ходьба на місці,

    Там сніговика ліпили (махи руками,

    А потім з гори котилися (хвилеподібні рухи руками,

    І раділи також пустували (стрибки).

    У Таню кинули сніжком (довільні рухи,

    У Вову кинули сніжком,

    У Мишу кинули сніжком -

    Вийшов сніжний ком!

    Холодно гуляти взимку (трьом руками себе) - Побіжимо скоріше додому!

    5. Елементи психогимнастики і вправа на дихання.

    Ой, хлопці, а хто це такий маленький в снігу? Це ж маленький горобчик і йому дуже холодно. Давайте зігріємо його своїм теплом! Візьмемо його в долоні і поду на нього тонкою цівкою повітря. А якщо ми надуємо щоки і поду на нього? Правильно, повітря буде холодним і пташеня замерзне ще сильніше.

    Значить, будемо дути тонкою цівкою повітря. Подивіться: йому вже стало тепліше, пташеня розправив крила і тепер його можна відпустити.

    6. Підбір однокореневих слів.

    А тепер хлопці:

    - Підберіть схожі слова до слів:

    Зима - (зима, зимовий, замовити, зимовище, зимуючі і ін.);

    Мороз - (морозний, морозити, заморожувати, морозиво, морозильник, заморозки та ін.);

    Лід - (крижина, льодовий, криголам, льодовик, ожеледь і ін.).Молодци правильно

    7. придумування продовження оповідання «Рукавичка».

    Діти, на зимових канікулах я вирішила написати книгу, і я її написала. Хочете послухати мою розповідь? Слухайте! Розповідь називається «Рукавичка»! В нашому місті жив хлопчик Петя і він дуже любив зиму, а, особливо, коли випадало багато снігу. І ось одного разу, він прокинувся рано вранці, подивився у вікно і побачив багато снігу, він тут же взяв санки і побіг кататися, йому було весело на гірці, але потім його покликала мама і він пішов додому. По дорозі додому побачив що однією рукавиці не вистачає ...

    А далі я не можу дочитати оповідання. Коли я пішла редакцію, щоб мені її надрукували, було слизько, і я впала, а книгу впустила в сніг, і вона намокла.

    Ви мені допоможете продовжити і закінчити розповідь?

    8. Підсумок заняття

    Хлопці, згадайте, що я вам загадувала? - Який розповідь ми продовжили і закінчили? - В яку гру ми грали? Хлопці, що було найцікавішим? Веселим?

    - А яке було найлегшим?

    - Яке завдання вам здалося найскладнішим?

    - А як ви думаєте, чому ви впоралися з усіма завданнями?

    Діти: - Тому що ми дуже дружні, вміємо відгадувати складні завдання, допомагаємо один одному. Працювали в команді.

    - Я вас всіх дякую за активну участь.





    Конспект відкритою НСД по мовному розвитку «Зима-зима»