• Хід заняття

  • Конспект відкритого заняття з соціально-особистісного розвитку для дошкільнят 3-4 років «Всі ми дружні хлопці»




    Дата конвертації25.07.2017
    Розмір5,81 Kb.
    ТипДружба. Вчимося дружити

    галина Нечаєва
    Конспект відкритого заняття з соціально-особистісного розвитку для дошкільнят 3-4 років «Всі ми дружні хлопці»

    Мета: формувати навички соціальної поведінки, почуття приналежності до групи.

    завдання:

    1. Сприяти гармонізації усвідомлення дитиною свого імені.

    2. Закріплювати вміння утворювати складні слова, слова в зменшувально-ласкательной формі.

    3. Формувати уявлення про те, як важливо мати друга.

    4. Розвивати уміння взаємодіяти в процесі ігрового спілкування.

    Інтеграція освітніх областей згідно ФГОС:

    1. Соціально-комунікативний розвиток:

    - розвиток спілкування і взаємодії дитини з однолітками і дорослими

    2. Пізнавальний розвиток:

    - розвиток допитливості і психічно-пізнавальних процесів.

    3. Мовний розвиток:

    - збагачення активного словника

    Використовувані методи і прийоми:

    1. Прийоми просторової організації:

    - сидячи колом;

    2. Методи стимулювання мотивації навчально-пізнавальної діяльності:

    - створення ситуації цікавості (сюрпризні моменти)

    - використання пізнавальних ігор;

    - релаксація;

    - заохочення, похвала.

    оформлення:

    • пальми з в'язаними фруктами;

    • тварини-іграшки: лев, жираф, слон, мавпа, тигр, зебра

    • повітряна куля з стільців

    аудіозасоби:

    Запис сигналу SOS, спокійна музика, музика групи Барбарікі «Дружба»

    Хід заняття:

    1етап: організаційно-мотиваційний

    (Звучить сигнал SOS).

    - Що це за звуки? (Це сигнал про допомогу.) Хто ж його нам відправляє? (Діти висловлюють свої припущення.) Посилають нам цей сигнал жителі остова.

    проблемна ситуація

    - Що ж відбувається на цьому острові? (відповіді дітей) Хлопці, жителі цього острова живуть як роботи. Вони не знають своїх імен, не знають ласкавих і чарівних слів, у них немає друзів, і тому їм дуже нудно і сумно.

    цілепокладання

    - А вам буває сумно, коли вам не з ким пограти? (відповіді дітей) Уявляєте як погано жителям цього острова.

    - А ви хочете їм допомогти? Як ми можемо їм допомогти? (відповіді дітей) Давайте розповімо їм про те, як вас звуть, які ласкаві і ввічливі слова ви знаєте, і покажемо, як можна знайти собі один і подружитися з ним.

    2 етап: основний

    - Ну що ж, оправи на острів. На чому можна відправитися на острів? (відповіді дітей) Сьогодні ми полетимо на острів на повітряній кулі. (Діти сідають в повітряна куля.)

    - Розташуєтеся, як можна зручніше, і закрийте очі. (Звучить спокійна музика.) Розслабтеся, зробіть два глибокі вдихи і один гучний видих. Уявіть, що ви піднімаєтеся високо-високо в небо. Ви бачите, як ліс стає маленьким ... Куля починає знижуватися, і ми приземляємося. Відкривайте очі і виходите з кулі.

    (Діти підходять до острова.)

    - Хлопці, ось ми на місці, але щось жителів не видно. Напевно, вони сховалися і спостерігають за нами. Може, ми розповімо їм про себе.

    Гра «Відлуння»

    - Давайте встанемо в коло. Той, хто сидить праворуч від мене, називає своє ім'я і прохлопивает його в долоні, а ми дружно, як відлуння, за ним повторюємо. Потім своє ім'я прохлопивает сусід справа, а ми знову повторюємо. Таким чином, все по черзі назвуть і прогавив своє ім'я.

    - У дитинстві мене мама і тато називали по-різному, всі ці імена були приємними, серцевими, я думаю, і вас вдома так називають. Я пропоную вам пограти в гру «Назви ласкаво по імені».

    Гра «Назви ласкаво по імені»

    - Виберемо ведучого, який встане в цент кола. (Вибирають ведучого.) А тепер по черзі назвіть ласкаві варіанти його імені. (Діти називають ласкаві варіанти імені ведучого. (Також можна назвати ведучого ласкавим словом або зробити йому комплімент.)

    - У жителів нашого острова немає друзів. А у вас є друзі? (відповіді дітей) Давайте покажемо жителям острова як можна знайти друзів і подружитися.

    Рухлива гра «Знайди друга»

    (Звучить музика групи Барбарікі «Дружба».)

    - Поки звучить музика, ви гуляєте. Коли музика закінчується, вам потрібно буде швидко знайти собі друга, посміхнутися йому і обійняти його. (Грають 3-4 рази.)

    - Ми показали жителям острова, як можна знайти друзів. Ви знаєте, в дружбі важливо всім грати разом, допомагати своїм друзям.

    - Хлопці, жителі острова так і не здалися. Напевно, вони були здивовані нашою мовою, наповненою добротою і дружбою.

    - Нам пора повертатися назад в дитячий сад. Проходьте назад в повітряна куля, сідайте.

    3 етап: рефлексія діяльності дітей

    Рефлексія по цілі

    - Допомогли ми жителям острова? (відповіді дітей)

    рефлексія змістовна

    - Що ми для цього зробили? (Назвали своє ім'я, навчили жителів острова ласкаво називати друзів, показали, як знаходити друзів.)

    рефлексія особистісна

    - Яке у вас настрій від того, що ви допомогли мешканцям острова? (відповіді дітей)

    - А тепер приготуйтеся до польоту. Полетіли. (Звучить музика групи Барбарікі «Дружба».) Ми знову опинилися в нашій групі. Візьміть свого друг за руку і запропонуйте йому пограти в ігрових куточках групи.





    Конспект відкритого заняття з соціально-особистісного розвитку для дошкільнят 3-4 років «Всі ми дружні хлопці»