• Хід заняття

  • Конспект відкритого заняття з розвитку мовлення в молодшій групі на тему: «Домашні тварини та їх дитинчата»




    Дата конвертації14.04.2017
    Розмір6.18 Kb.
    ТипДомашні тварини та вихованці

    Хасанова Гульбаршин
    Конспект відкритого заняття з розвитку мовлення в молодшій групі на тему: «Домашні тварини та їх дитинчата»

    Цілі заняття:

    продовжувати вчити дітей розрізняти домашніх тварин і їх дитинчат;

    завдання:

    1. Освітні:

    • вчити дітей розрізняти дорослих тварин і їх дитинчат;

    • сприяти вихованню звукової виразності мовлення: виголошення звукоподражаний голосно, тихо, тоненьким голосом

    • Закріплювати вміння будувати фразу з 3-5 слів.

    2. Розвиваючі:

    розвивати уяву, допитливість, пам'ять і мислення дітей;

    • підвищувати мовну активність дітей;

    розвивати вміння відповідати на питання;

    розвивати зорове сприйняття.

    3. Виховні:

    викликати емоційний відгук;

    • виховувати вміння піклуватися про тварин.

    Матеріал: чарівна коробка, картинки із зображенням тварин і їх дитинчат, лялька Степашка, фланелеграф.

    Попередня робота: бесіда про тварин, розгляд ілюстрацій на тему: «Домашні тварини», проведення дидактичних ігор.

    Хід заняття:

    1. Організаційний момент

    Діти проходять в зал і стають обличчям до гостей.

    Вранці встали малюки,

    У дитячий садок свій прийшли.

    Вам ми раді, як завжди.

    Гості тут у нас з ранку,

    Привітайтеся, друзі!

    (діти вітаються і сідають на стільчики)

    2. Сюрпризний момент

    Стукіт у двері

    - Хтось стукає. Подивіться, до нас прийшов Степашка, що він нам приніс? Коробочка, а що в ній? Зараз я її потрясу, ой, щось там гримить, зараз я відкрию і ми подивимося. Це картинки.

    3. Основна частина:

    - Хлопці, зараз я буду по черзі ставити на фланелеграф картинки, які нам приніс Степашка, і загадувати загадки, а ви будете називати хто це.

    Цілий день жує траву.

    Вночі мирно спить в хліві.

    Дарує людям молоко

    Біле як хмара.

    «Му!» - так - «Му!» - одне лише слово

    Каже завжди ... (корова).

    Ставлю першу картинку (корова з телям) на фланелеграф

    - Подивіться, хто тут намальований? (корова)

    - Правильно! Корова. Як кричить корова? (низьким голосом «ММУ-у-у»)

    - А хто поруч з нею? (теля)

    - Як він кричить? (тоненько «ММУ-у-у»)

    - Корова велика? А теля? (а теля маленький)

    Узагальнюю відповіді дітей: Так, хлопці, корова велика, а теля маленький. Корова мукає голосно, протяжно: «ММУ-у-у» а теля мукає тихо, тоненьким голосом: «ММУ-у-у».

    Швидше вітру я скачу,

    '' Цок-цок, '' - копитами стукаю,

    Я голосно '' іго-го '' кричу,

    Сідай на спину - і покатаю! (Конячка)

    Ставлю другу картинку (кінь з лошам)

    - А це хто? (кінь)

    -Правильно, а як кінь кричить? (голосно «І-го-го»)

    - А як звуть дитинча коня? (лоша)

    - Як він кричить? (тоненьким голосом «І-го-го»)

    - Кінь велика? А лоша, який? (відповіді дітей)

    Узагальнюю відповіді дітей: правильно, хлопці, кінь велика. Лоша маленький.

    Замість носа - п'ятачок,

    Замість хвостика - гачок,

    На спині росте щетина.

    Хто ж це? Це. (свинка)

    Ставлю третю картинку (свиня з поросям)

    - Хто ж на картині намальований? (свиня)

    - Як кричить свиня? (голосно «Хрю-хрю»)

    - А хто дитинча у свині? (порося)

    - Як він кричить? (тихо «Хрю-хрю»)

    Правильно, хлопці, свиня велика, а порося маленький.

    А зараз Степашка пропонує вам трохи відпочити і пограти з ним.

    Физкультминутка:

    Цок-цок-цок-цок! (почергове тупання однією ногою, потім інший)

    Я конячка - сірий бік!

    Я копитцем постукаю, (ходьба на місці)

    Якщо хочеш-покатаю (легкий біг на місці)

    Подивися, як я красива, (руки на поясі, нахили тулуба вліво-вправо)

    Хороші і хвіст, і грива.

    Цок-цок-цок-цок! (кружляють на місці)

    Я конячка - сірий бік!

    - Молодці! Але у нас в коробці ще залишилися картинки, тому сідайте на стільчики,

    Хто там дуже голосно гавкає,

    Нікого в будинок не пускає?

    Зла мабуть, однак,

    Адже звуть її - (Собака)

    Ставлю четверту картинку (собака з цуценям)

    - Подивіться, а хто на цій картинці зображений? (собака)

    - А як вона кричить? (голосно «Гав-гав»)

    - Хлопці, що робить собака? (гавкає)

    - А хто поруч з нею? (це її дитинча - щеня)

    - Як кричить щеня? (тихо «Тяв-тяв»)

    - Собака велика? А який щеня? (а щеня маленький)

    Узагальнюю відповіді дітей. Правильно хлопці собака велика, а щеня маленький.

    4. Заключна частина:

    -Хлопці подивіться, що ще нам приготував Степашка.

    Що ви бачите на столі?

    - Правильно миски з їжею, і фігурки з тваринами.

    - Хлопці, а хто мені скаже, що їдять домашні тварини? (відповіді дітей)

    - Хлопці, а як ви думаєте, що ще їдять домашні тварини? (відповіді дітей)

    Правильно, а давайте ми з вами поставимо тварин до тієї мисці з їжею, яку вони їдять.

    Молодці, хлопці, ви все правильно відповідали. Ми допомогли Стєпашці згадати назви домашніх тварин, ось він як радіє, нам з вами дякую говорить. Ви дуже добре займалися.





    Конспект відкритого заняття з розвитку мовлення в молодшій групі на тему: «Домашні тварини та їх дитинчата»