Конспект відкритого заняття з розвитку мовлення в другій молодшій групі «В гості до казки»




Дата конвертації25.04.2017
Розмір7.1 Kb.
ТипЗаняття по казках. Конспекти, НОД

Жукова Надія
Конспект відкритого заняття з розвитку мовлення в другій молодшій групі «В гості до казки»

мета:

• Закріпити вміння підбирати слова, протилежні за змістом.

• Продовжувати вчити вимовляти звукосполучення: мяу-мяу, гав-гав.

• Продовжувати вчити дізнаватися тварина за описом, підбирати дієслова, що позначають характерні дії тварин. Закріпити поняття "домашні тварини".

• Закріпити знання казки Ріпка.

• Розвивати зв'язне мовлення дітей.

• Виховувати у дітей бажання уважно слухати дорослого, повторювати прості речення; сприяти розвитку розмовного спілкування; в ході занять заохочувати активність, допитливість.

• Виховувати моральні якості малюків: співчуття, бажання прийти на допомогу.

Інтеграція освітніх областей: «Пізнання», «Комунікація», «Музика», «Читання художньої літератури».

Обладнання: лист в конверті, квіти, ворона, горобець, дерево, хатинка, кіт, собака, миша, бабуся і дідусь, ріпка, музичний супровід, частування для дітей - пиріжки.

Хід заняття:

Вихователь: Заходьте хлопці, давайте привітаємося з гостями.

У колисці золотій, встало сонце над річкою. / долоньки човником

Встало сонце вранці, розбудило дітвору. / ручки вгору

Вийшли діти пограти, стали стрибати і скакати.

Тут і ...., І гості дорогі. Здрастуйте Здрастуйте!

Вихователь: Ой, хлопці подивіться що це? (На столі лежить лист).

Діти: Лист.

Вихователь: Давайте прочитаємо, що ж там написано, і від кого надійшов лист. А лист нам прислала бабуся, з казки «Колобок». Вона пише: «Хлопці, дідусь ніяк не може витягнути ріпку в городі, допоможіть йому, будь ласка».

Вихователь: Хлопці ви хочете допомогти дідусеві витягнути ріпку?

Діти: Так.

Вихователь: Тоді ми з вами вирушимо до них в гості. А поїдемо ми на паровозі-Комашка. Щоб потрапити на нього необхідно слово відгадати. Хто перший назве слово, той і стає за мною. починаємо:

слон великий, а мишка - маленька

• кубик квадратний а мяч- круглий

• цибуля гіркий, а торт - солодкий

• вовк злий, а зайчик - добрий

• лава низька, а паркан - високий

• взимку холодно, а влітку - тепло

• днем ​​світло, а вночі - темно

• ведмедик м'який, а цегла - твердий

• (діти по черзі стають в паровозик)

Подивіться, який у нас поїзд довгий вийшов.

Вихователь: Поїхали.

Конспект открытого занятия по развитию речи во второй младшей группе «В гости к сказке»

(Грає музика про паровоз. «Паровоз-комашка»)

Вихователь: - Ось хлопці ми і приїхали на галявинку. Скільки тут квітів багато. Давайте понюхаємо їх аромат.

Дихальна гімнастика "Аромат квітів" - через ніс робимо спокійний вдих, затримуємо дихання і повільно видихаємо "А - ах!".

Вихователь: хлопці хто це у нас тут?

Подивіться, хто це сидить? (Гава)

- А ворона де сидить? (Під деревом)

- А як кричить ворона? (Кар-кар)

Вихователь: подивіться, ворона хвилюються. Вона каже, що у бабусі і дідусі зникли тварини. Вони втекли з хатинки і заблукали в лісі, тому вони не можуть витягнути ріпку. Хлопці, а як ми дізнаємося, хто пропав?

Нам підказують. Потрібно відгадати загадки:

Голосно гавкає на дворі, відпочиває в будці,

Сторожить господарський будинок, і виляє мені хвостом.

Діти: собака.

Вихователь: Назвемо собаку ласкаво (Собачка).

- Що собака робить? (Лает, сторожить будинок, гарчить, гризе кістки, бігає, виляє хвостом)

- Як вона гавкає? (Гав гав). Загадку ми відгадали, про собачку поговорили, але її ми не знайшли. Де ж вона?

А я знаю, як її знайти, її треба покликати. Скажіть ми, в якій казці з Вами?

Діти: (варіанти відповідей) Репка.

Вихователь: А як звали собачку в казці Ріпка?

Діти: (варіанти відповідей) Жучка. (Діти звуть собачку)

Вихователь: Ой, дивіться, а чий це хвостик? ()

У нас ще загадка:

У м'якій шубці ходить, пісеньки виводить,

Молоко з миски п'є, біля норки мишку чекає.

Діти: кішка.

Вихователь: А як вона каже? (Мяу мяу)

Давайте ласкаво назвемо кішку? (Кішечка, кицю) А що любить робити кішка (Ловити мишей, п'є молоко, муркоче, дряпається, грає) А яка кішка? (М'яка, пухнаста).

Давайте покличемо кішку. Як потрібно покликати кішечку?

Діти: кс-кс-кс.

Вихователь: А ось і наша кішечка. Хлопці, а які це тварини? Домашні або дикі? (Домашні) А чому? (Тому що вони живуть вдома) Але в казці Ріпка був ще один звір. Хто це? Хлопці давайте згадувати.

Діти: (варіанти відповіді) мишка.

Вихователь: А де ж вона? Давайте знайдемо її. Ось вона!

Як ласкаво ми назвемо миша? (Мишка, мишенька)

А як пищить вона?

Як добре, що ми всіх знайшли. Тепер можемо йти далі.

(Звучить тривожна музика, грім, блискавка)

Ой, подивіться, набігли хмаринки, потемніло все навколо і тепер не видно куди йти. А давайте пограємо з хмаркою.

(Звучить весела жартівлива пісенька «Хмарка»)

Ось і стало ясно, виглянуло сонечко. Можна йти.

Вихователь: Хлопці, давайте допоможемо тваринам повернутися додому до бабусі і дідуся. (Приносять і ставлять тварин на стіл близько бабусі і дідусі).

Бабуся: Ой, спасибі хлопці, знайшли наших тварин. Ребята помогите дідусеві витягнути ріпку. (Діти сідають на стільці)

Вихователь: Для того щоб ми допомогли дідусеві, нам потрібно розповісти казку, а наші гості послухають. (Розповідають казку 2-3 дітей або все разом.)

Бабуся: спасибі хлопці за допомогу. Допомогли витягнути ріпку.

Вихователь: Хлопці, які ви молодці! Допомогли дідусеві та бабусі, ну а тепер пора повертатися в дитячий сад. (Стають один за одним, їдуть на поїзді) Ось ми і в дитячому садку. Де ми з вами були? (У дідуся і бабусі з казки Ріпка). А що ми у них робили? (Допомагали домашнім тваринам знайти дорогу додому). Спасибі вам. Ви молодці. Ой, я зовсім забула: Бабуся приготувала для нас з вами частування - смачні пиріжки. Пригощайтеся!

Укладач: вихователь Жукова Надія Вікторівна





Конспект відкритого заняття з розвитку мовлення в другій молодшій групі «В гості до казки»