• Хід заняття
  • Прикріплені файли

  • Конспект відкритого заняття з розвитку мовлення в другій молодшій групі «Хто живе в лісі»




    Дата конвертації19.01.2020
    Розмір6,83 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Калиниченко Надія Анатоліївна
    Конспект відкритого заняття з розвитку мовлення в другій молодшій групі «Хто живе в лісі»

    Цілі: Закріплення знань дітей молодшого дошкільного віку про диких тварин і їх дитинчат, які живуть в лісах Південного Уралу.

    завдання:

    освітні:

    Формувати вміння розрізняти диких і домашніх тварин;

    Розширювати кругозір і активізувати словниковий запас;

    Закріплювати знання дітей про диких тварин Південного Уралу.

    Розвиваючі:

    Розвивати увагу, пам'ять, мислення;

    Сприяти розвитку зв'язного мовлення.

    виховні:

    Виховувати дбайливе ставлення до мешканців живої природи, почуття любові до рідного краю;

    Викликати у дітей інтерес до вивчення природного світу Південного Уралу.

    Попередня робота: Розгляд ілюстрацій із зображенням диких і домашніх тварин Південного Уралу, чим вони харчуються, де живуть. Словникова робота «Тварини і їх дитинчата».

    Устаткування: Іграшка Ведмедик і Зайчик, ілюстрації із зображенням диких тварин і їх дитинчат, набір іграшок «Дикі і домашні тварини», будиночок, дерева, обладнання для перегляду слайдів, заячі сліди, солодкі призи (Сюрпризний момент).

    Хід заняття:

    Вихователь: «Хлопці, подивіться, сьогодні до нас прийшли гості, давайте привітаємося. А як ви думаєте, які звірі живуть в лісі - дикі або домашні? ».

    Відповіді дітей.

    Вихователь: «Правильно, домашні тварини живуть поруч з людиною, а дикі - в лісі».

    Вихователь показує дітям іграшковий будиночок, а з іншого боку - іграшковий ліс, і пропонує їм розділити відповідно набір іграшок «Дикі і домашні тварини». (Слайд 1)

    Вихователь: «Правильно, хлопці. Ви знаєте, ми з вами сьогодні вирушимо в ліс і подивимося, які дикі тварини живуть в лісах нашого краю, а живемо ми на Південному Уралі. Подивіться, будь ласка, на екран. (Слайд 2)

    Здрастуй, ліс, чудовий ліс, повний казок і чудес,

    Ти про що шумиш листям темної ночі грозовою.

    Хто в глушині твоєї таїться, що за звір, який птах?

    Всі відкрий, що не утаі, ти ж бачиш, ми прийшли.

    Вихователь: «Ось ми і в лісі, кого ми зустрінемо тут, ви дізнаєтеся, отгадав загадки».

    Всі в дуплі її успіхи - ягоди, гриби, горіхи,

    У холод зимовий, в літній спеці, там миготить в пишній хвої.

    Що за руда там «стрілка», ну звичайно, це (Білка) (Слайд 3)

    Воспітататель: «Правильно, хлопці, це білочка. Це невеликий звірок. А чим харчується білочка? Скажіть, де живе білочка ». (Слайд 4)

    • Відповіді дітей.

    • Лапу хто взимку смокче? А ще він любить мед.

    Може голосно заплакати. А звуть його (Ведмідь) (Слайд 5)

    Вихователь: «Так, хлопці, це ведмідь. У нього тепла волохата шуба, він великий, ходить важко, переставляючи лапи, тому його називають клишавим. Але він може дуже швидко бігати і спритно лазить по деревах. А чим харчується ведмідь? А де живе ведмідь? (Слайд 6) Що він робить взимку?

    Відповіді дітей.

    • Хитра шахрайка, руда головка.

    Хвіст пухнастий - краса, а звуть її (лисиця) (Слайд7)

    Вихователь: Правильно, хлопці. У лисиці красива пухнаста шубка рудого кольору і великий пухнастий хвіст, вузька довга мордочка. Чим лисичка харчується? А де живе лисичка? (Слайд 8)

    • По лісі все весь час нишпорить, він в кущах когось шукає,

    З кущів зубами клац, хто скажіть це (Вовк) (Слайд 9)

    Вихователь: «Так, це вовк. Великий звір, схожий на собаку. Хлопці, вовк хижак, на кого він полює? А де живе вовк (Слайд10)

    • Комочек пуху, довге вухо,

    Стрибає спритно, любить морквину. (Заєць) (Слайд 11)

    Вихователь: «Правильно. Зайчик не може захистити себе від ворогів (ласа, вовк, великі птахи, тому йому доводиться втікати і плутати сліди. Ви знаєте чим харчується зайчик, а де живе зайчик? (Слайд 12)

    Вихователь: «Всі ці звірі - дикі. Вони живуть в наших краях, на південному Уралі. А тепер, хлопці, підійдіть до мене. Ви чуєте, хтось плаче. Подивіться, це Зайченя. Малюки звірята втекли від своїх батьків і загубилися. Давайте допоможемо їм їх знайти.

    Д / і «Допоможемо малюкам знайти свою маму».

    Вихователь: «Молодці, а тепер підійдіть до мене, давайте встанемо в гурток і пограємо».

    Физминутку «Дикі тварини»

    Станьмо, треба відпочити, наші пальчики струсити.

    Піднімайтеся, руки вгору, ворушіться пальчики, -

    Так ворушать вушками маленькі зайчики.

    Крадемося тихо на носочках - як лисиці бродить по ліску,

    Вовк озирається навкруги і ми головки повернемо,

    Тепер сідаємо тихіше, тихіше - притихли в нірках наче миші.

    Ходив ведмідь по лісу, топтався і гарчав,

    Хотів він дуже меду, а де дістати не знав.

    Вихователь: «А тепер давайте подивимося на ці картинки. Одна картинка тут зайва. Хто тут зображений? »

    Відповіді дітей. Правильно, дикі тварини, а на зайвої зображенні - домашні тварини.

    Вихователь: «Хлопці, а хто там ховається під кущем? Так, зайка. У нього немає іклів і пазурів, він не може захистити себе від хижих тварин, таких як лисиця, вовк. Тому він вміє швидко бігати і плутати сліди. Давайте пограємо в зайчат.

    Физминутку «Зайка».

    Зайка по лісі скакав,

    Зайка корм собі шукав.

    Раптом у Зайчика на маківці

    Піднялися як стрілки вушка.

    Шерех тихий лунає,

    Хтось по лісі крадеться,

    Зайка плутає сліди,

    Тікає від біди.

    Вихователь: «Подивіться, хлопці Зайка втік, але залишив сліди, давайте підемо по його слідах, він для нас щось залишив. (Солодкі призи) Ну ось наше подорож закінчилася, де ми з вами побували? Що ви нового дізналися? А кого ми зустріли в лісі? Давайте прощатися з нашими гостями.

    Прикріплені файли:

    zhivotnye-yuzhnogo-urala_793ni.ppt | 14329,5 КБ




    Конспект відкритого заняття з розвитку мовлення в другій молодшій групі «Хто живе в лісі»