Конспект відкритого заняття з пізнавальному розвитку в першій молодшій групі «Домашні тварини та їх дитинчата»




Дата конвертації16.04.2017
Розмір4,59 Kb.
ТипДомашні тварини та вихованці

Куксенко Світлана
Конспект відкритого заняття з пізнавальному розвитку в першій молодшій групі «Домашні тварини та їх дитинчата»

Освітня область: Пізнавальний розвиток.

Вид діяльності: безпосередньо - освітня

Вікова група: 1 молодша

Тема: Домашні тварини та їх дитинчата.

Програмні завдання: розвиток інтересів дітей, допитливості та пізнавальної мотивації.

мета:

Освітні завдання: Знайомити дітей з домашніми тваринами та їхніми дитинчатами, вчити називати, порівнювати їх за величиною.

Розвиваючі: Розвивати допитливість, пам'ять, увагу, мова, збагачувати словниковий запас.

Виховні: Виховувати любов до тварин.

Попередня робота: Розгляд картинок із зображенням домашніх тварин.

Словникова робота: Кішка, кошеня, собака, щеня, кінь, лоша, корова, теля, чистять, захищають, зігрівають.

Матеріали та обладнання: Сюжетні картинки, миски різного розміру і кольору, різнобарвні килимки.

хід діяльності

1. Організаційний момент.

Вихователь звертає увагу на сюжетні картинки із зображенням домашніх тварин.

2. Основна частина. Відгадування загадок про тварин.

Вихователь загадує загадку, діти повинні назвати відгадку і показати на сюжетній картинці тварина.

• Сама строката, їсть зелену траву, дає біле молоко. Хто це? (Корова.)

• Мордочка вусата, шубка смугаста, часто вмивається, але з водою не знається. Хто це? (Кішка.)

Довга грива, скаче грайливо, тверді копитця, дайте їй води напитися. Хто це? (Кінь.)

• З господарем дружить, будинок стереже, живе під ґанком, хвіст колечком. Хто це? (Собака.)

3. Бесіда про дитинчат домашніх тварин.

Вихователь. У собаки маленький ... (щеня, а у кішки маленький ... (кошеня, у корови ... (теля, у коня ... (лоша). Подивіться, мама кішка велика, а кошеня який? (Маленький.) Собака велика, а її щеня який? (Маленький.) Кінь велика, а її лоша який? (Маленький.) Корова велика, а теля який? (Маленький.) Ви знаєте, як піклуються тварини про своїх маленьких дитинчат? Годують їх молоком, чистять їм шерстку мовою, захищають, зігрівають . Як піклуються тварини про дитинчат? (Діти повторюють те, що почули від вихователя.)

Физкультминутка.

Вихователь пропонує дітям уявити, що вони кошенята, потім читає вірш, показує відповідні тексту руху, діти повторюють за ним:

Якщо хтось з місця зрушить,

На нього кошеня кинеться.

Якщо що-небудь покотиться,

За нього кошеня схопиться.

Стриб-скок, цап-царап!

Чи не підеш від наших лап!

4. Гра «Знайди миски для кішки і кошеня».

Вихователь. Хочете погодувати кішку і кошеня? (Так.) Що люблять їсти кішка з кошеням? (Молоко, сметану.) Ми візьмемо молоко, а наливати його будемо в миски. Подивіться, скільки у нас мисок, які ж вибрати для кошеня і кішки? (Діти серед кількох мисок знаходять найменшу для кошеняти, велику - для кішки, «наливають молоко».) А що любить їсти собака з цуценям? (Кісточки, м'ясо.) Хлопці, тільки їх потрібно знайти. (Пропонує дітям ємність з квасолею, де лежать предмети заступники або муляжі.) (Діти знаходять предмети заступники і пригощають собаку з цуценям.) Тепер кошеня і щеня наїлися і будуть спати на килимках.

5. Гра «Різнобарвний килимок».

Вихователь (викладає на столі різнокольоровий килимок.) Який гарний килимок! Різнобарвний! Скажіть, який килимок? (Гарний, різнокольоровий.) Що намальовано на килимку? (Діти показують і називають: «Квіти, листочки, метелики».) Покажіть листочки. Які листочки? (Показ; «Листочки зелені».) Що це? (Квіти.) Які квіти? (Квіти червоні.) А ще хто на килимку є? (Метелики.) Метелики які? (Жовті.)

6. Підсумок заняття.

Питання дітям:

• Яких тварин ми бачили на картинці?

• Як називають їх дитинчат?

• Кого ми годували і вкладали спати?

• Про кого ми слухали пісні?





Конспект відкритого заняття з пізнавальному розвитку в першій молодшій групі «Домашні тварини та їх дитинчата»