• Хід заняття

  • Конспект відкритого заняття з образотворчого мистецтва в старшій групі «Розпис балхарской керамічної тарілки»




    Дата конвертації30.04.2017
    Розмір6,25 Kb.
    ТипОбразотворчого мистецтва. Конспекти занять по З

    Заріят Гаджіібрагімова
    Конспект відкритого заняття з образотворчого мистецтва в старшій групі «Розпис балхарской керамічної тарілки»

    Відкрите заняття по З у старшій групі

    "Декоративно народних промислів, ремесел Дагестану. Розпис балхарской керамічної тарілки".

    Педагог по З Гаджіібрагімова Заріят

    Програмне зміст:

    цілі:

    1. Залучення дітей до традиційного Декоративно - прикладного мистецтва, народних промислів Дагестану.

    2. Розвиток почуття композиції, творчих здібностей дітей.

    завдання:

    Знайомство дітей з балхарской керамікою

    Розвиток навичок декорування заданої форми на основі елементів балхарского візерунка

    Формування і розвиток художньо - естетичного смаку

    Вид заняття:

    Декоративне малювання.

    устаткування:

    Балхарскіе глечики, вази, тарілки.

    Наочний посібник у вигляді таблиць - малюнків:

    а) зображення етапів роботи над малюнком

    б) зображення характерних елементів розпису Балхарскіх тарілок

    Для першого заняття для дітей:

    дошки для ліплення, глина, баночки з водою, серветки.

    Для другого заняття "Розпис тарілки":

    Попередньо зроблені дітьми тарілки, гуаш білого кольору, пензлики, баночки з водою, серветки.

    Оформлення залу:

    Перша половина -мастерская:

    На дошці розташувати репродукції зразків декоративно народних промислів, ремесел Дагестану

    Організувати невелику виставку виробів дагестанські майстрів

    Друга половина залу -мастерская балхарской майстрині: на одну стіну повісити зображення села, на іншу зображення каміна, полку з тарілками, на підлогу постелити Дагестанський килим, поставити гончарний круг, посадити майстриню, яка наочно показуватиме як робляться глиняні вироби на гончарному крузі.

    Хід заняття:

    Діти входять в зал під Дагестанську мелодію.

    педагог:

    Привіт, хлопці! Сьогодні у нас з вами незвичайне заняття, подивіться до нас на заняття прийшли гості, давайте привітаємося з ними.

    Тема нашого заняття "Розпис балхарской керамічної тарілки". На минулому занятті ми з вами ліпили з глини тарілки, а сьогодні ми будемо їх розписувати. Але спочатку давайте згадаємо в якій республіці ми живемо?

    -Дагестан.

    -Правильно, і ми знаємо що наша республіка багатонаціональна. У кожного народу своя мова, своя культура. І, зауважимо, що на такій маленькій землі все вони живуть дружно. Дружба між народами -самое велике багатство Дагестану. А це багатство тримається на культурі Дагестану. Вона дуже багата.

    -А що таке культура?

    -Культура це все що створила людина: знаряддя праці, звичаї, спосіб життя. І культура постійно вдосконалюється. Наприклад: стародавні люди витягали коріння простий паличкою, потім винайшли лопату, потім комбайн. Інший приклад: Старовинні люди малював кольоровою глиною, а ми малюємо олівцями, фарбами.

    Хлопці, а що таке ремесло?

    -Це професія за допомогою якої людина заробляє собі на життя.

    -Ремесламі в основному займалися в селах. Давайте згадаємо відомі села Дагестану:

    -Кубачі - там люди займаються обробкою золота і срібла.

    -Унцукуль - роблять вироби з дерева.

    -В Табасаране роблять килими.

    Балхар вироби з глини.

    Ось всі ці вироби перед вами. Подивіться, які вони красиві, які у нас люди талановиті. Коли на них дивишся, серце переповнює почуттям гордості за свій народ. Хлопці, а хочете подивитися, як робляться в Балхар глиняні вироби?

    Давайте підемо в гості до балхарской майстрині -Бабуся Рукіят. Вона покаже і розповість нам, як же робляться Балхарскіе глиняні вироби на гончарному крузі.

    Діти йдуть в другу половину залу, де сидить майстриня.

    -Здравствуйте, бабуся Рукіят. Можна до вас?

    -Здравствуйте, звичайно можна. Проходьте. Будьте гостями.

    -Бабуся Рукіят, будь ласка, розкажіть хлопцям як ви працюєте.

    Майстриня розповідає про гончарний круг на якому роблять глиняні вироби, про піч, де обпалюють готові вироби, про ангобні фарбу, яким розписують вироби, про орнамент Балхарскіх майстринь -Звідки вони беруть візерунки: про те, що у кожної майстрині бувають свої візерунки, свій почерк .

    -Спасибі, велика, бабуся Рукіят, нам було дуже цікаво, правда, хлопці?

    -Ну а тепер повернемося до нас сад. До побачення.

    -Ну от, ви самі все побачили, почули, скільки тепла, любові вкладає будь-який майстер в свої вироби. Ось і ми постараємося вкласти шматочок свого серця в свою роботу і постараємося розписати тарілку Балхарскімі орнаментами. Починаємо розписувати з середини і закінчуємо до країв.

    Діти починають розписувати тарілки. Звучить дагестанська мелодія.

    підсумок:

    Розглянути з дітьми всі роботи, відзначити найбільш вдалі, попрощатися з гостями. Діти виходять під Дагестанську мелодію із залу.

    Конспект открытого занятия по ИЗО в старшей группе «Роспись балхарской керамической тарелки»




    Конспект відкритого заняття з образотворчого мистецтва в старшій групі «Розпис балхарской керамічної тарілки»