Конспект відкритого заняття з математичного розвитку в підготовчій групі «Подорож в математичну галактику»




Дата конвертації16.06.2017
Розмір6.54 Kb.
ТипКонспекти занять, НОД

Ірина Янгільдіна
Конспект відкритого заняття з математичного розвитку в підготовчій групі «Подорож в математичну галактику»

Конспект відкритого заняття з математичного розвитку в підготовчій групі

Тема: «Подорож в математичну галактику»

Мета: закріплення математичних знань і умінь за допомогою гри - подорожі.

Завдання: Закріпити знання дітей про місяці, послідовності днів тижня. Вчити аналізувати різні якості структурних елементів геометричних фігур. Удосконалювати знання про склад числа 5 з 2 менших чисел. Формулювати навички орієнтування на аркуші паперу в клітинку. Тренувати у вирішенні завдань шляхом додавання і віднімання однозначних чисел. Закріплювати знання про склад числа.

Розвивати пізнавальну діяльність, увагу, пам'ять, дрібну моторику.

Виховувати вміння спілкуватися в процесі роботи, гри, доброзичливо ставитися до товариша, надавати йому посильну допомогу.

Ігровий матеріал: 4 "планети" різних розмірів, план побудови ракети, м'які модулі (куби, призми ,, мікрофон, магнітофон.

хід заняття

Вихователь одягає навушники.

В: Так ... так ... прийом ... «Золтом рибка»....? Добре! Дякуємо….! (Знімає навушники і звертається до дітей)

Хлопці, ви уявляєте, нас запрошують в гості в математичну галактику. Як ви думаєте, хто живе на планетах в математичної галактиці? (відповіді дітей).

В: Так, хлопці, там живуть цифри, числа, геометричні фігури, завдання, приклади, знаки, годинник, загадки, завдання. І все там щось вважають, перераховують, складають і вирішують завдання, відгадують загадки, виконують завдання. Ви згодні туди полетіти? (відповіді дітей).

Так, ми труднощів не боїмося і можемо сміливо відправлятися в космічну подорож в математичну галактику.

Щоб дістатися до планети математики нам потрібен транспорт. А який, ми зможемо дізнатися, з'єднавши точки по цифрам.

(графічний диктант - ракета)

Правильно це ракета! На ракеті потрібно дотримуватися тиші і порядок.

В: Так, нам треба побудувати космічний корабель. У нас є план побудови космічної ракети.

Діти "будують" ракету їх м'яких модулів за зразком.

В: Ми з вами справжня команда і я увас капітан. Космічний корабель готовий?

Д: Готовий!

В: До старту космічного корабля приготуватися!

Д: Є приготуватися ...

В: Включити прилади!

Д: Є включити прилади.

В: Завести мотори!

Д: Є завести мотори.

В: Починаємо рахунок до 10!

Діти вважають до 10. Космічний корабель стоїть на місці.

З: Чи може, ми неправильно вважали? Як же нам вважати?

Д: Треба вважати, навпаки, від більшого до меншого числа ...

В: Починаємо зворотний відлік від 10.

Діти і вихователь: 10, 9 .... 1, 0 Пуск.

(Звучить космічна музика)

В: На борту корабля кожна команда веде свій бортовий журнал і у нас з вами він теж є. Але щоб його нам заповнити, потрібно відповісти на питання.

Яка зараз пора року?

Скільки місяців в році?

Назви зимові місяці

Який час доби зараз?

Якщо сьогодні вівторок, то завтра?

А вчора який день тижня був?

В: ось тепер наш журнал заповнений, ми можемо рухатися вперед.

Вихователь з дітьми "виходять" з ракети і розглядають планети.

Дитина в космічному костюмі: Ласкаво просимо в математичну галактику. Привіт, хлопці. Я дуже радий, що ви відгукнулися на моє запрошення. Над нашою галактикою пройшов космічний метеоритний дощ. І всі наші планети перемішалися. Допоможіть будь ласка, нашій галактиці навести порядок.

СЛАЙД

К. Р .: Ви прибули на планету геометричних ФІГУР. Хлопці, які ви знаєте геометричні фігури?

В: Хлопці перед вами картки. Вам необхідно подивитися на перший ряд, і додати в другій і третій ряд потрібне зображення. Подивіться, уважно, який геометричної фігури не вистачає?

(Вихователь пропонує знайти схожість і відмінність предметів першого ряду і викласти другий і третій ряд з таким же умовою, що в першому)

В: А тепер порівняйте, чи правильно ви виконали завдання.

(На планеті №1 слайд геометричні фігури).

В: Інопланетянин, а ти знаєш, наші хлопці вміють грати в гру з гумкою в геометричні фігури. Хлопці, давайте з допомогою гумки побудуємо геометричні фігури.

К. Р: Дякую за гру Перейдіть до планети «Будиночок» №2.

Вихователь з дітьми підходять до планети №2.

К. Р. Хлопці, подивіться, який гарний будиночок! Тільки ось квартири не пронумеровані. Вам потрібно їх пронумерувати. Подсазка: сума номерів квартир повинна бути дорівнює номеру будинку.

(Діти виконують завдання сидячи за столами)

К. Р: Завдання виконано. Перейдіть до планети «ПЛЯШУШІЕ чоловічки» №3.

(Діти по схемі зображують танцюючих чоловічків)

К. Р: Молодці, відпочили. Наступна планета «ВЕСЕЛІ ЗАДАЧКИ»

(виконання завдань письмово)

К. Р: Дякую що ви допомогли навести порядок на математичної галактиці. За вашу допомогу я дарую вам космічні лінійки.

В: Нам було дуже приємно з вами познайомитися. Хлопці, тут звичайно дуже цікаво, але нам пора додому на Землю. До побачення.

Вихователь з дітьми сідають на ракету, зворотний рахунок від 10. Звучить космічна музика.

В: Прилетіли, хлопці. Бере мікрофон і "перетворюється" в кореспондента.

Здрастуйте дорогі хлопці. Я кореспондент дитячої телестудії «Смайлик».

Я дуже рада, що ви вдало приземлилися. Скажіть будь ласка,

Де ви були?

Хто живе в математичної галактиці?

Чим ви займалися?

Вам сподобалось?

Ще хочете полетіти?

Спасибі, хлопці, за інтерв'ю, всього вам доброго.

Підготували вихователі:

Гаріпова Наиля Камілевна

Янгільдіна Ірина Альбертівна





Конспект відкритого заняття з математичного розвитку в підготовчій групі «Подорож в математичну галактику»