Конспект відкритого заняття в випускний групі з малювання «Подорож в країну Рисовандию»




Дата конвертації19.06.2017
Розмір8,93 Kb.
ТипВипускний в дитячому саду

Світлана Міхєєва
Конспект відкритого заняття в випускний групі з малювання «Подорож в країну Рисовандию»

Конспект відкритого заняття в випускний групі з малювання «Подорож в країну Рисовандию»

Мета: залучати дітей до дивовижного світу мистецтва.

Завдання: закріпити з дітьми нетрадиційний спосіб малювання: малювання «стусаном», розвивати в них фантазію, творчість, уяву, сприяти розвитку творчих здібностей дітей, сприяти розвитку дрібної моторики рук; виховувати позитивні взаємини у дітей, почуття дружби і відповідальності.

Матеріал: білий аркуш паперу формату А4, акварельні фарби, жорстка кисть "щетина", стакан з водою, серветка, фотоілюстрації пейзажів, аудіозапис зі звуками природи.

1. Організаційний момент. Емоційний настрій.

Релаксація: «Сонечко»

Сонце ласкаво сміється,

До кола кличе своїх друзів!

Ми один одному посміхнемось,

Станом ми ще добріші!

Діти, давайте сміявся сонечку і нашим гостям і привітаємося з ними.

Який настрій у вас стало?

(Під веселу музику діти йдуть по колу, тримаючись за ниточку, вихователь тримає кулю)

2. Вступна бесіда.

Вихователь: Сьогодні я хочу запросити вас в чарівну країну Рисовандию. Що це за країна? Давайте дізнаємося?

За допомогою чарівного кульки ми з вами вирушимо в подорож.

Я повітряна куля тримаю,

Стати чарівником хочу.

І вирушу я в політ.

В ту країну, де чудо чекає.

Міцно за ниточку кульку тримай!

В країну Рисовандии з нами лети!

Вихователь: Ось ми з вами прилетіли! Як тут гарно!

У цій країні живуть казкові чарівники; по вулицях розгулюють дівчинки-пензлика,

тоді як побіг швидкий мальчик-олівець, бігають непосиди фарби, гордо крокують листи паперу.

Вихователь: Вони запрошують нас в гості.

3. Основна частина. Хлопці! Як ви думаєте, чим діти в цій країні люблять займатися? (Малювати)

Вихователь: Правильно. Хлопці, але ж ми з вами теж любимо малювати.

Жителі чарівної країни Рисовандии підготували для нас невелику виставку картин.

1. Розгляд картин.

• Що зображено на цих картинах?

(Живопис - це вид образотворчого мистецтва, твори якого створюються за допомогою фарб, що наносяться на яку-небудь поверхню.)

• Які види живопису ви знаєте? (портрет, натюрморт, пейзаж)

Д / гра: «Розділи картини»

вихователь:

А тепер послухайте завдання. Треба розділити ці репродукції за видами живопису:

портрет відкласти окремо,

натюрморт окремо,

пейзажі - так само окремо.

Після цього прочитати вірші про своїх картинах.

Читання віршів М. Яснова «Про картинах».

Якщо бачиш на картині

Чашку кави на столі,

Або морс в великому графині,

Або троянду в кришталі,

Або бронзову вазу

Або груші, або торт,

Або всі предмети відразу,

Знай, що це ... (натюрморт)

Якщо бачиш, що з картини

Дивиться хто-небудь на нас,

Або принц у плащі старовинному,

Або на зразок верхолаз,

Льотчик або балерина,

Або Колька твій сусід,

Обов'язково картина називається ... (портрет)

Якщо бачиш на картині

Намальована ріка,

Або ялина та білий іній,

Або сад і хмари

Або поле і курінь

Обов'язково картина називається (пейзаж)

Якщо на картині поле і річка,

Або гори, ліс і хмари,

Або будиночок дерев'яний наш,

Ми картину назвемо. (пейзаж)

Коли художник, незалежно від віку,

Зобразив нам на картині людини,

Те ту картину назвемо, сумнівів немає,

Звичайно, не інакше як. (портрет)

Якщо бачиш на картині

Самовар ти на столі,

Або виноград в кошику,

Або троянду в кришталі,

Або бронзову вазу,

Або грушу, або торт,

Або всі предмети відразу -

Знай, що це ... натюрморт

Вихователь: Молодці, хлопці. Ви добре впоралися із завданням.

• У країні Рисовандии є чудова галявина. І ось диво! На галявині вже справжнє літо (показує на галявину на дошці, а у нас ще зима

• Чи подобається вам цей літній пейзаж? (Так)

Давайте спробуємо намалювати таку ж красиву галявину. Але спочатку давайте разомнёмся.

Фіз. хвилинка.

Ми на плечі руки ставимо,

Починаємо їх вирощують.

Так поставу ми виправимо.

Раз два три чотири п'ять! (Руки до плечей, обертання плечима вперед і назад.)

Руки ставимо перед грудьми,

В боку розводимо.

Ми розминку робити будемо

При будь-якої погоди. (Руки перед грудьми, ривки руками в боки.)

Руку праву піднімемо,

А іншу вниз опустимо.

Ми міняємо їх місцями,

Плавно рухаємо руками. (Одна пряма рука вгору, інша вниз, плавним рухом одна рука опускається, а інша одночасно - піднімається.)

А тепер давайте разом

Покрокував все на місці. (Ходьба на місці.)

Малювати і зафарбовувати ми сьогодні будемо не як зазвичай. Давайте згадаємо, як називається цей метод.

Пензлик візьмемо ось так: (Рука спирається на лікоть, пензлик

Це важко? Ні, дрібниця. тримати трьома пальцями,

вище металевої частини)

Вгору - вниз, вправо-вліво

Гордо, немов королева,

Пензлик пішла стусаном,

Застукала «каблучком».

А потім по колу ходить,

Як дівиці в хороводі.

Ви втомилися? відпочинемо

І знову стукати почнемо.

Ми малюємо: раз, раз ... (Пензлик ставити вертикально.

Все вийде у нас! Зробити кілька стусанів без фарби.)

Вихователь: Як ми будемо розфарбовувати малюнок? (стусанами) Давайте приступимо до роботи.

4. Самостійна робота дітей. (звучить тиха музика)

Спочатку намалюйте контури предметів простим олівцем: дерева, квіти, метелики. Потім умочіть пензлик у фарбу потрібного кольору. Щоб прибрати зайву фарбу, виконайте кілька довільних стусанів на будь-якому листочку паперу. Потім починайте малювати стусанами прямо по лінії, намальованої олівцем. Потім робимо стусани пензликом по лінії контуру зліва направо, не залишаючи проміжку між стусанами і довільними стусанами зафарбовує поверхню всередині контуру. Решта необхідні деталі малюнка можна намалювати кінцем тонкої кисті.

Поки наші роботи підсихають, ми послухаємо вірш

А. Шлигін «Різнобарвний земну кулю».

Якщо б в поле розцвітали

Тільки білі квіти,

Милуватися б втомилися

Ними незабаром я і ти.

Якщо б в поле розцвітали

Тільки жовті квіти,

Ми б з тобою нудьгувати б стали

Від подібної краси!

Добре, що є ромашки,

Троянди, айстри, волошки,

Кульбаби і кашки,

Незабудки і смаження!

У ромашки білий колір,

У гвоздики червоний

Колір зелений у листя

Це так чудово!

Виставка дитячих робіт.

Аналіз виконаних робіт.

• Хто хоче розповісти про свою роботу?

• Чим тобі сподобалася ця робота?

• Що викликало утруднення, при малюванні?

Який чудовий краєвид у нас вийшов, ви молодці. Наше дивовижну подорож по країні Рисовандии закінчується, і нам пора повертатися в групу.

Підсумок заняття.

• Хлопці, а скажіть, що ми з вами сьогодні робили на занятті?

• Де ми з вами побували? В якій країні?

• Скажіть, чим ми сьогодні займалися?

На згадку про цю подорож візьміть частинку літа - метелика.

• Кому сподобалося заняття - візьми червону квітку,

• Кому не зовсім - синій,

• А кому не сподобалося - зелений.

Я б хотіла закінчити наше заняття цим віршем:

І в шість і десять років, і в п'ять

Всі діти люблять малювати

І кожен сміливо намалює

Все, що його цікавить:

Квіти, малюнки, ліс і казки

Все намалюють, були б фарби,

Так аркуш паперу на столі,

І світ в родині і на землі!





Конспект відкритого заняття в випускний групі з малювання «Подорож в країну Рисовандию»