Конспект відкритого заняття в підготовчій групі «Подорож в країну Знань».




Дата конвертації03.10.2019
Розмір7.37 Kb.
ТипТемочка

Єфремова Ганна
Конспект відкритого заняття в підготовчій групі «Подорож в країну Знань»

Мета: Доставити дітям радість і задоволення від ігор і завдань розвиваючої спрямованості.

завдання:

- закріпити знання дітей про геометричні фігури;

- складати завдання на додавання і віднімання та записувати їх за допомогою цифр і знаків;

- закріпити поняття голосні, приголосні звуки і їх характеристику;

- розвивати увагу, уміння виконувати словесні інструкції дорослого; мислення, дрібну моторику рук;

- виховувати терпіння, стриманість, взаємовиручку, вміння доводити почате до кінця, слухати товариша.

Інтеграція областей:

Соціалізація: виховувати дружні взаємини між дітьми, самостійно знаходити для цього різні мовні засоби.

Комунікація: розвивати вміння підтримувати бесіду, заохочувати прагнення висловлювати свою точку зору.

Пізнання: розвивати вміння міркувати, робити самостійно висновки.

Обладнання: конверт з листом, геометричні фігури за кількістю дітей, комплект цифр і знаків за кількістю дітей, ІКТ, аудіозаписи, картон, заготовки кита, клей, ножиці, кольоровий папір, килимок для клею, тарілочки за кількістю дітей.

Хід заняття:

Сьогодні, діти, на нашому занятті присутні Ваші батьки. Давайте покажемо їм як ми готуємося до школи, чому ви вже навчилися, а над чим нам ще належить попрацювати.

- Хлопці, сьогодні я в двері знайшла лист. Давайте прочитаємо що в ньому написано. (Вихователь зачитує лист).

«Хлопчики і дівчатка! Це вам пише ваш друг «Читай - Вирішуй». Мені дуже цікаво як ви підготувалися до школи. Я приготував вам завдання, ігри та сюрпризи. І запрошую вас в подорож знань ».

- Ну що хлопці готові ми відправитися в подорож?

Але для початку давайте згадаємо наше правило:

Поважай чуже мненье

Для гарного спілкування.

Якщо піднята рука -

Значить ми мовчимо поки.

Почнемо наше заняття з невеликої розминки: (1 завдання)

Гра: «Хто знає, хай далі називає».

Скільки тобі років?

А скільки буде через рік?

Коли ти снідаєш?

Що буває раніше обід або вечерю?

Яка зараз пора року? Чому ти так вважаєш? (Тут дитина повинна назвати ознаки осені)

Осінь, а що за нею?

Зима, а що за нею?

Скільки місяців в році?

Скільки днів тижня?

Який сьогодні день тижня?

Який був вчора?

Якою буде завтра?

- Хлопці, а які види транспорту ви знаєте? (Наземний, повітряний, водний)

- А на чому ж ми з вами вирушимо в нашу подорож? Це ми дізнаємося якщо виконаємо завдання.

Збери за схемою. (2 завдання)

(На столах в тарілочках лежать геометричні фігури і схеми корабля)

- Хлопці, перед вам лежить схема і геометричні фігури. Розгляньте її уважно і скажіть мені, що зображено на нашій схемі (корабель).

- З яких геометричних фігур вона складається? А тепер давайте зберемо наш корабель і вирушимо нарешті в подорож. (Звучить шум моря)

- Ми пливемо з вами на найшвидшому кораблі.

- На шляху нас будуть зустрічати різні випробування, з якими нам потрібно справлятися.

хвилі піднімаються

Хвилі опускаються!

Вітер дме все сильніше

Наш корабель гойдається

І пригоди починаються!

- Ну ось ми й прибули! А хто це нас зустрічає?

- Це, хлопці цар Вважай-Вирішуй.

3 завдання.

- В його царстві побудували нові будинки (показ будиночків). Але жителі числа посварилися, вони не можуть дійти згоди хто і де буде жити в цьому будинку.

З'явився новий будинок,

Числа оселилися в ньому,

Хто сусіди у мене?

Допоможіть мені друзі? (В порожні віконця вписати пропущені числа)

- Молодці, відмінно впоралися з цим завданням. Вирушаємо далі, прийшов час вирішувати завдання.

4 завдання.

Слухайте уважно і рішення задачі викладайте на столі за допомогою цифр і знаків. (Цифри попередньо розкладені на столі)

1 завдання.

Шість ворон на дах село,

І одна до них прилетіла.

Відповідайте швидко, сміливо,

Скільки всіх їх прилетіло.

(Повна відповідь запитати у 2-3 дітей)

- Яким дією вирішили це завдання?

2 завдання.

П'ять пухнасті щенят

Все в кошичку лежать,

А один вирішив втекти -

Скільки їх залишилося лежати?

(Повна відповідь запитати у 2-3 дітей)

- Яким дією вирішили це завдання?

Физкультминутка:

Нам пора перепочити,

Потягнутися і зітхнути.

Покрутили головою,

І втома вся геть!

1, 2, 3, 4, 5

Шию треба розминати

Встали рівно. нахилилися,

Раз - вперед, а два - назад

Потяглися, розпрямилися

І за стіл ми опустилися!

5 завдання.

- Наш корабель приплив в царство букв і звуків. Цариця Буквограда приготувала для вас питання.

- З чого складаються слова? (З букв і складів)

- З чого складаються склади? (З звуків)

- Чим відрізняється буква від звуку? (Звуки ми чуємо і вимовляємо, а букви ми бачимо, пишемо, читаємо, друкуємо)

- Хлопці, а які бувають звуки? (Голосні - приголосні, тверді - м'які, дзвінкі - глухі)

На ІКТ з'являються тварини (ведмідь, кабан, вовк, кіт)

Гра «Четвертий зайвий».

- Хлопці, подивіться, будь ласка на дошку, уважно розгляньте картинку і скажіть, яка тварина тут зайве. І чому? (Кіт)

- Вимовте слово КИТ так щоб було добре чути перший звук. Назвіть його?

- Цей звук твердий або м'який?

- Вимовте слово КИТ так щоб було добре чутно другий звук. Назвіть його? Який це звук?

- Вимовте слово КИТ так щоб було добре чутно третій звук. Назвіть його?

- Цей звук твердий або м'який?

- Що ви можете сказати про слово КИТ? (В слові кіт три звуки, 2 приголосних і 1 голосний)

6 завдання.

- А тепер в завершенні нашого заняття давайте з вами зробимо невелику аплікацію «Синій кит». (Дітям лунає матеріал для аплікації)

Інформаційне повідомлення: Маючи в своєму розпорядженні масою до 150 тонн і довжиною до 33 метрів синій (блакитний) кит є найбільшим відомою твариною, яке коли-небудь жило на землі.

Молодці, хлопці! Ось ми і виконали всі завдання і нам пора повертатися в наш дитячий садок. Повертаємося на наш корабель. (Звучить шум моря)

- Ну ось ми і вдома.

Підсумок заняття:

- Хлопці, вам сподобалася подорож?

- Яке завдання сподобалося більше?

- Яке завдання здалося вам легким?

- Яке завдання викликало труднощі?

- Ваш друг «Читай-Вирішуй» дуже задоволений вами.





Конспект відкритого заняття в підготовчій групі «Подорож в країну Знань».