• Хід заняття.

  • Конспект відкритого заняття для дітей старшого дошкільного віку «Подорожі в країну скрипкового ключа»




    Дата конвертації24.08.2017
    Розмір6,86 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Алена Петрі
    Конспект відкритого заняття для дітей старшого дошкільного віку «Подорожі в країну скрипкового ключа»

    Мета: закріпити у дітей основні навички виразного виконання пісенних

    творів.

    Завдання: - закріпити вміння точно інтонувати поступенное рух вгору і вниз;

    - закріпити поняття «мажор» і «мінор», вправляти в чистому інтонування мелодії в мажорі і мінорі;

    - закріплювати вміння передавати характер пісенного твору за допомогою динамічних відтінків;

    - розвивати почуття ритму і метра.

    Хід заняття.

    Діти входять в зал, сідають на стільці.

    До зали входить фея Домисолька.

    Фея: Доброго дня хлопці, ви мене впізнали, я - фея Домисолька і живу я в чудовій

    країні скрипкового ключа. А ви знаєте, що це за країна така ... Правильно це

    країна, в якій живе музика. Хлопці, в нашій країні трапилася біда, кудись

    пропав скрипковий ключ і без нього в моїй країні запанував хаос і плутанина.

    Всі нотки забули свої імена і втратили свої місця, а замість прекрасної музики,

    звучить лише один шум. Мені обов'язково потрібно повернути все нотки на свої місця і

    знайти скрипковий ключ. Ви мені допоможете?

    Діти: Так !.

    Фея: Але для цього нам потрібно відправитися в мою рідну країну і робити добрі

    справи. Ви згодні?

    Діти: Так!

    Фея: Тоді сідайте на мій чарівний корабель - і в путь!

    Ой, от халепа. Вітру-то немає, а без вітру наші вітрила НЕ надуються і корабель не

    попливе. Що ж нам робити? (думає) Я, здається, придумала! Давайте надуємо

    вітрила самі, але для цього спочатку нам доведеться розім'яти свої ротики.

    Гра на розвиток артикуляційного апарату «Незвичайний будинок». Т. А. Куліуовская

    Ротик - будинок у язичка.

    Відкривається злегка.

    А потім відкрився ширше.

    Язичок в своїй квартирі.

    Стіни будиночка видно.

    Щоки - з кожного боку.

    Можуть стіни роздуватися

    Буде будинок, великим здаватися.

    Стеля вгорі, всередині,

    Це небо, подивися.

    Відкриваємо ширше будинок,

    Видно відразу небо в ньому.

    Двері в будинку - це губи,

    А другі двері - зуби.

    Губи можуть посміхатися,

    Зуби можуть здатися. Фея: Давайте відкриємо рот і покажемо свої язички.

    Діти: Відкривають рот і показують мову.

    Фея: Давайте наберемо повітря і надуємо наші щічки.

    Діти: Надувають щоки.

    Фея: Давайте хлопці широко- широко відкриємо наші ротики.

    Діти: Відкривають роти.

    Фея: Давайте все сміявся і покажемо наші красиві зубки.

    Діти: Розтягують губи в посмішку.

    Фея: Ну, ось наші ротики і готові надути вітрила. Давайте їх надуємо.

    Вправа на дихання Вітерець і вітер ».

    Фея: Нехай, спочатку подує «тихий вітерець». Давайте зробимо короткий вдих носиками і

    легко видихніть на долоньку. А тепер нехай повіє «сильний вітер». Давайте глибоко

    вдихаємо носиками і сильно видихніть на долоньку. Хлопці наші вітрила наповнилися

    вітром і кораблик поплив.

    Звучить музика моря.

    Фея: Нарешті-то, ми з вами і припливли до чарівного острова, на якому розташована

    країна скрипкового ключа. А як же нам піднятися на музичний острів -

    сходи то немає? А давайте ми побудуємо драбинку зі звуків.

    Вправи на поступенное рух вгору і вниз:

    «Ось іду я вгору», муз. Е. Телічеевой.

    «Звукоряд», муз. Е. Телічеевой

    Фея: Ось ми і в музичній країні. Хлопці, ми з вами довго пливли на кораблі, наші ручки і ніжки затекли і перед тим як відправитися в дорогу я пропоную трохи розім'ятися. Вставайте всі в коло.

    Танець-гра «Вперед 4-й кроку».

    (Молодці хлопці проходите на стільчики)

    Ой, дивіться, здається, тут хтось є. Так це ж жабеня Квася, мені здається він якийсь сумний і співає сумну пісеньку. Давайте його розвеселимо.

    Щоб Квася перестав нудьгувати

    Мінор мажором повинен стати.

    (Давайте заспіваємо пісеньку про жабеня спочатку в мінорі, а потім в мажорі)

    «Старанний учень» на розвиток почуття ладу, М. Е. Белованова.

    Фея: Жабеня залишився задоволений, а нам потрібно йти далі. Хлопці дивіться годинник - це

    найголовніші годинник в нашій музичній країні. За ним кожна нотка визначає

    як довго вона повинна звучати. Хлопці, а годинник варті. Потрібно обов'язково їх

    завести. Давайте ви будете заводити коротку стрілочку, яка рухається

    повільно, а я - довгу, яка рухається швидше.

    «Тік-так» на розвиток почуття ритму, М. Е. Белованова.

    Фея: Молодці, подивіться, годинник завелися, і тепер кожна нотка знатиме як довго

    вона повинна звучати. А ми з вами вирушаємо далі на пошуки скрипкового

    ключа. Дивіться ось перед нами гори. А в горах живе веселе луна, яке хоче

    пограти з нами. Давайте з ним пограємо. (Ппервий ряд буде голосом, а

    другий - луною)

    «Ехо» на розвиток динамічного компонента муз. слуху, М. Е. Белованова.

    Фея: Мені здається, відлуння залишилося досить грою з нами. Хлопці, ми з вами вже стільки

    добрих справ зробили і жабеня квас розвеселили, і годинник музичні завели,

    і з луною пограли, а скрипковий ключ - найважливіший ключик в будиночок у нот так і

    не знайшли, а без ключа нотки не можуть знайти своє місце в будиночку. Що ж нам робити?

    (думає). А давайте ми самі з вами назвемо все нотки по іменах і поставимо їх все

    на своє місце і тоді, може бути, скрипковий ключ сам повернеться на своє місце.

    «Сім нот» на закріплення назви нот, муз. Е. Андреєвої.

    Фея: Хлопці подивіться, все нотки виявилися на своєму місці, а ось знайшовся і скрипковий

    ключ. Ось, тепер в чарівної музичної країні буде все в повному порядку і

    звідусіль лунатимуть зачаровують прекрасні звуки музики.

    «Прекрасний світ співаючий» сл. Л. Димовий, муз. Е Тілічеевой.





    Конспект відкритого заняття для дітей старшого дошкільного віку «Подорожі в країну скрипкового ключа»