• Хід заняття

  • Конспект відкритого заняття «Дивовижні властивості води» 2 молодша група дитячий сад №3 «Світлячок»




    Дата конвертації16.04.2017
    Розмір4,97 Kb.
    ТипВода. Властивості води, досліди з водою, кругов

    Євгенія Рибакова
    Конспект відкритого заняття «Дивовижні властивості води» 2 молодша група дитячий сад №3 «Світлячок»

    цілі:

    1. Організувати діяльність, спрямовану на формування знань про властивості води.

    2. Створити умови для розвитку пізнавальних навичок дітей.

    3. Сприяти розвитку вміння аналізувати, робити висновки.

    завдання:

    1. Організувати ігрову ситуацію "Капелька в гості прийшла".

    2. Організувати активну участь дітей у відгадуванні загадок.

    3. Організувати отримання нових знань про властивості води.

    4. Організувати дії з водою.

    5. Організувати підведення підсумків заняття.

    Хід заняття:

    1. Організаційний момент.

    - Хлопці, послухайте, що це шумить? Що за звуки? (шум води).

    - Правильно, це шум води, це дзюрчить струмок (показ картинки).

    - Хлопці до нас в гості сьогодні прийшла «крапелька» (показ).

    Вона принесла Вам ось таке відерце. Давайте подивимося, що ж там? (крапельки).

    - Хлопці, «крапелька» запрошує Вас відправиться в подорож в Царство води, але спочатку ми з Вами повинні відгадати загадки.

    1. Тече, тече НЕ витече,

    Біжить, біжить, не вибіжить (річка).

    2. Пухнаста вата пливе кудись,

    Чим вата нижче, тим дощик ближче (хмара).

    3. Люди чекають мене, звати,

    А прийду, геть тікають (дощик).

    2. Основна частина.

    - Хлопці, як Ви думаєте, про що ми сьогодні будемо говорити? (про воду).

    Ми з вами зараз перетворимося в «крапельки» і відправимося в Царство води (роздаю крапельки).

    Капелька нам розповість багато цікавого і важливого про воду.

    Що ми знаємо про воду?

    Кажуть вона всюди:

    У морі, в калюжі, в океані і в водопровідному крані.

    Чи так це, хлопці? Скажіть, де в природі ми можемо зустріти «крапельку» (відповіді дітей: показ презентації).

    - Хлопці, скажіть, для чого нам з Вами потрібна вода? (відповіді дітей: показ презентації).

    - Скажіть, людина може прожити без води? (всі рослини, тварини, люди потребують води).

    - Скажіть, у нас в групі є вода, де вона? (відповіді дітей).

    - Хлопці, скажіть, воду потрібно берегти? (відповіді дітей).

    - Зараз ми перетворимося в маленькі крапельки і трошки відпочинемо.

    Фіз. хвилинка «Ми маленькі крапельки».

    - Хлопці, вода має властивості, а якими ми з вами зараз дізнаємося.

    Проходьте в нашу лабораторію.

    - Хлопці у мене в склянці вода, подивіться, я беру порожню склянку і в нього переливаю воду (показ). Воду можна перелити, вода ллється.

    - Хлопці, перед Вами дві склянки: один порожній, в іншому вода, спробуйте перелити воду, притримуючи порожній стакан, вода ллється (відповіді дітей).

    - Чому вода ллється? (рідка). Якщо вода рідка, значить, її можна назвати рідиною. Вода - це рідина (повторіть). Допейте воду і поставте один стакан в інший.

    - Скажіть, якби вода була б твердою, її можна було б перелити? Значить вода, яка. (рідка, тече).

    - Візьміть склянку з водою, понюхайте, вода пахне? Значить вода не має запаху. Чого не має вода. (запитати дітей).

    - А зараз візьміть трубочку і спробуйте воду, яка вода: зі смаком, у води є смак.

    - Візьміть склянку з соком, спробуйте його, який він (смачний, солодкий, з чого роблять сік (з фруктів, який сік за смаком (яблучний).

    - У спеку, коли хочеться пити, ми говоримо «яка смачна вода», але насправді ми смаку не відчуваємо, ми просто втамовує спрагу. Значить, який робимо висновок: вода не має смаку. Чого не має вода. (запитати 2-3детей).

    - Візьмемо склянку з молоком, опустимо в нього ложку, видно ложку (відповіді дітей). Молоко якого кольору?

    - А тепер візьмемо склянку з водою, опустимо в нього ложку, видно її (відповіді дітей). Значить вода яка, якщо ми можемо бачити ложку (прозора, безбарвна). Яка вода ... (запитати 2-3 дітей).

    3. Заключна частина.

    - Хлопці, скажіть, про що ми сьогодні з Вами говорили (про воду).

    - Як треба ставитися до води? (дбайливо)

    - Вода у нас яка? (безбарвна, прозора)

    - Вода - це що .... (рідина)

    - Чого не має вода (запаху)

    - Який зробимо висновок? (воду потрібно берегти).

    - Хлопці, сьогодні ввечері разом з "крапелькою" ми подивимося мультфільм "Пригоди під водою".





    Конспект відкритого заняття «Дивовижні властивості води» 2 молодша група дитячий сад №3 «Світлячок»