• Хід заняття

  • Конспект відкритого перегляду заняття з розвитку мовлення в середній групі. Розповідання народної казки «Троє поросят»




    Дата конвертації07.04.2017
    Розмір4,54 Kb.
    ТипЗаняття по казках. Конспекти, НОД

    Валентина Шомахова
    Конспект відкритого перегляду заняття з розвитку мовлення в середній групі. Розповідання народної казки «Троє поросят»

    Мета: Згадати з дітьми знайомі казки. Ознайомити з новою казкою "Троє поросят"; допомогти осмислити її зміст; удосконалювати у дітей уміння відповідати на питання вихователя за змістом казки. Виховувати інтерес до настільного театру.

    Попередня робота: Розгляд ілюстрацій з тваринами.

    Методичні прийоми: 1. Показ книжкових ілюстрацій

    2. Д / І "Лото"

    3. Розповідь казки

    4. Конструювання "Будинок для поросят"

    Матеріал: 1. Книжкові ілюстрації

    2. Лото

    3. Настільний театр "Троє поросят"

    4. Конструктор

    Словникова робота: цегляний, солом'яний, дмухнув, розвалився.

    Хід заняття:

    Восп-ль: Хлопці, ви знаєте, любите казки?

    Діти: Так!

    Восп-ль: А я зараз перевірю. (Показує книжкові ілюстрації)

    Ця казка називається як?

    Дитина: Казка називається "Колобок"

    Восп-ль: А як це казка називається?

    Дитина: Казка називається "Ріпка"

    Восп-ль: Добре, а як ця казка називається?

    Дитина: Казка називається "Вовк і семеро козенят".

    Восп-ль: Молодці, хлопці! Ви добре знаєте казки. А зараз я хочу з вами пограти в цікаву гру "Лото" і подивлюся, чи добре ви знаєте казки.

    (Діти збирають лото "Чарівні казки", "Кубики в картинках")

    Восп-ль: Як називаються казки, які ви зібрали?

    1ребенок: Казка називається "Мауглі"

    2ребенок: Казка називається "Доктор Ай-Болить"

    3ребенок: Казка називається "Чебурашка"

    Восп-ль: Як багато казок ви знаєте, хлопці. Подивіться діти і скажіть хто це?

    (збирає лото).

    Діти: Порося.

    Восп-ль: А ви знаєте казку про "Трьох поросят?"

    Діти: Ні!

    Восп-ль: Тоді сідайте і послухайте. Я розповім вам російську народну казку "Троє поросят"

    (Вихователь розповідає казку за допомогою настільного театру)

    Восп-ль: Хлопці, вам сподобалася казка?

    Діти: Так!

    Восп-ль: Про кого ця казка?

    Діти: Про поросятах.

    Восп-ль: На чому грав перший порося?

    Діти: На скрипці.

    Восп-ль: На чому грав другий порося?

    Діти: На гармошці.

    Восп-ль: Третій порося, що любив робити?

    Діти: пісні співати і танцювати.

    Восп-ль: В окрузі з'явився хто?

    Діти: Вовк.

    Восп-ль: Що вирішили побудувати поросята?

    Діти: Будинок.

    Восп- ль: Третій порося запропонував побудувати будинок з чого?

    Діти: З цегли.

    Восп-ль: А два інших порося побудували якийсь будинок?

    Діти: Солом'яний.

    Восп-ль: Що зробив вовк з солом'яним будинком?

    Діти: Вовк дмухнув і будинок розвалився.

    Восп-ль: А вовк зміг розвалити до третього поросяти?

    Діти: Ні.

    Восп-ль: Чому?

    Діти: Тому що будинок цегляний.

    Восп-ль: Давайте разом з поросятами заспіваємо пісеньку:

    Ми співаємо і веселимося,

    Злого вовка не боїмося.

    Хто склав будинок з каменів,

    Опинився всіх розумніше!

    Хрю-хрю-хрю!

    Восп-ль: Молодці, хлопці, ви уважно слухали казку, а тепер давайте ми теж побудуємо будинок, щоб вовк не зміг нас з'їсти.

    (Конструювання будинку).





    Конспект відкритого перегляду заняття з розвитку мовлення в середній групі. Розповідання народної казки «Троє поросят»