• Хід заняття

  • Конспект відкритого логопедичного заняття «виручати Весну»




    Дата конвертації29.08.2017
    Розмір7.83 Kb.
    ТипВесна. Матеріали для дитячого садка на тему вес

    Ольга Рибакова
    Конспект відкритого логопедичного заняття «виручати Весну»

    мета:

    Сприяти узагальнення уявлень про весну як пори року, про погодні умови навесні; формувати позитивно-емоційне ставлення до краси весняної природи.

    Корекційно-освітні завдання:

    Розширювати і активізувати словник дітей з даної теми; закріплювати навички словотворення і словозміни: узгодження іменників з прикметниками; закріплювати вміння складати слова з складів.

    Працювати над пропозицією: складання пропозицій з слів, за схемою, закріплювати вміння відповідати на питання повним пропозицією;

    Удосконалювати фонематичні сприйняття.

    Корекційно-розвиваючі завдання:

    Розвиток зв'язного мовлення, артикуляційної, дрібної і загальної моторики. Автоматизація правильної вимови і диференціація всіх поставлених звуків у вільній мовної діяльності, розвиток координації мовлення з рухом, розвиток пам'яті, уваги, мислення.

    Виховні завдання:

    Виховання навичок співпраці в грі; активності, ініціативності, самостійності, творчих здібностей, уяву; розвивати почуття взаємодопомоги.

    Хід заняття:

    Логопед:

    Хлопці, сьогодні по дорозі в дитячий сад мене зустрів Лісовичок з чарівною пальчикові країни. Там все люди розміром з пальчик. І він розповів мені, що з весною сталася неприємність - злий чарівник вкрав її у жителів цієї прекрасної країни і заточив в темниці, він не хоче, щоб в місто приходило весняне тепло. Весна попросила Лесовичка звернутися до вас за допомогою. Як ви думаєте, ми зможемо виручити Весну? А щоб звільнити Весну, нам потрібно виконати всі завдання, які передав Лісовичок. Ви готові допомогти?

    діти:

    Так, готові!

    Логопед:

    Спочатку нам з вами потрібно згадати, після якого часу року настає весна, перед яким часом?

    діти:

    Весна настає після зими. Вона буває перед влітку.

    Логопед:

    Ми з вами вирушаємо в пальчикові країну. Спочатку ми скачемо на конячці (артикуляційне вправу «Конячка). Скакали ми, скакали і дісталися його самого моря. Як ви думаєте, на чому ми будемо добиратися тепер? Правильно, на пароплаві (артикуляційне вправу «Пароплав»). Щось душно в наших каютах, давайте відкриємо вікна (арт. Вправу «Віконце). Хлопці, ми так довго пливемо, мабуть, скоро вже прибудемо. Потрібно подивитися котра година (арт. Вправу «Годинки»). Ось ми з вами і дісталися. А хто це нас зустрічає? Король цих маленьких створінь. Він просить нас про допомогу, як і всі жителі. Він сам поведе нас по небезпечним стежками крізь дрімучі ліси до темниці, в якій злий чарівник заховав Весну. На шляху нас чекає багато завдань-перешкод, які нам належить виконати. Коли ми виконаємо всі завдання, то отримаємо чарівний ключ, який відмикає двері темниці. Отже, вирушаємо в дорогу.

    1. Перше завдання таке: потрібно назвати прикмети весни, а допоможуть нам в цьому картинки (презентація за прикметами весни). Починати пропозицію потрібно зі слів - Навесні.

    (Діти складають речення з опорою на картинки. Навесні небо високе, блакитне. Навесні сонце світить яскраво. Навесні птахи прилітають з теплих країн. Навесні закапали бурульки з дахів будинків. Навесні сніг став танути і потекли струмки. Навесні з'явилися проталини).

    Логопед:

    Хлопці, як ви думаєте, чому тане сніг, лід, біжать струмки?

    діти:

    Сніг тане тому, що сонечко стало сильніше пригрівати.

    Логопед:

    Чи настане Весна, якщо сонце не світитиме і пригрівати? Чому?

    Ні, тому що буде холодно і нічого не розтане.

    Логопед:

    А наше сонечко, зачарував вітер, все промінчики у сонечка розметав, і воно стало сумним.

    Покажіть, мені як сонечко сумує. Але ж воно головний помічник у весни, що потрібно зробити, щоб сонечко стало веселим?

    діти:

    Потрібно сказати сонечку ласкаві слова.

    Логопед:

    Правильно. Зараз ми разом з вами придумаємо красиві слова для сонечка.

    2. Дидактична гра «Підбери слово»

    Сонце яке? (На підлозі лежить коло, діти кажучи слово витягують стрічку-промінчик). Подивіться, яке гарне сонечко у нас вийшло, воно посміхається нам. Ось ми виконали і друге завдання.

    Логопед:

    Хлопці, а тепер перед нами величезне болото, через яке ми зможемо пройти, тільки зробивши місток з самих себе. А тепер я пропоную вам послати знак Весні, щоб вона знала, що ми поспішаємо їй на допомогу. Для зробимо цього нам потрібно зробити букву В.

    3. Подивіться, яке дерево нам залишив Лісовичок. Воно не просте, а з завданням (на дереві висять склади, вам потрібно скласти слова з цих складів.

    Діти складають слова з складів (вет-ка, лу-жа, кап-ли, тра-ва, ве-тер).

    Логопед:

    Молодці, ви впоралися з цим завданням.

    4. Логопед:

    А щоб виконати таке завдання і виручити Весну, нам потрібно стати жителями цієї країни. Ви готові?

    діти:

    Чи готові.

    Дітям лунають ляльки, одягаються на пальчики і діти знайомлять інших зі своїм маленьким героєм.

    1. Король;

    2. Лісовичок (Я - Лісовичок, я доглядаю за всіма деревами, рослинами та квітами в лісі).

    3. Добрий Чарівник (Я - Добрий Чарівник, перший помічник Короля).

    4. Гномик (Я - гномик, лісовий мешканець і помічник в замку Короля).

    5. Ялинка (Я - ялинка запашна, колючий, пухнаста. Зелена взимку і влітку).

    6. Грибок (Я - гриб. В лісі росту під деревцем).

    Логопед:

    І ось ми вже біля самої в'язниці. Залишилося виконати останнє завдання.

    5. Загадки.

    1. Новосілля у шпака

    Він радіє без кінця.

    Щоб у нас жив пересмішник

    Змайструємо йому. (шпаківню)

    2. Першим виліз із землі

    На проталинку.

    Він морозу не боїться,

    Хоч і маленький. (пролісок)

    3. Тут на гілці чийсь будинок,

    Чи не дверей в ньому, ні вікон,

    Але пташенятам там жити тепло

    Будинок такий звуть. (дупло)

    Логопед:

    Ось і остання частина ключа у нас. Для того щоб відкрити двері, нам потрібно знову перетворитися в самих себе. Давайте ж швидше випустимо Весну!

    Дитина підходить з ключем до дверей, відкриває її. Звучить музика, на екрані летять метелики.

    Логопед:

    Тепер Весна звільнилася і у нас буде тепло. Красуня- Весна і жителі пальчикові країни дякують нам за допомогу і дарують на пам'ять маленькі сюрпризи (метелики).

    Звучить музика, діти йдуть.

    Конспект открытого логопедического занятия «Выручаем Весну»




    Конспект відкритого логопедичного заняття «виручати Весну»