• Хід заняття

  • Скачати 13.59 Kb.

    Конспект відкритого комплексного заняття в старшій групі «В гостях у Хазяйки Мідної Гори»




    Дата конвертації09.10.2019
    Розмір13.59 Kb.
    ТипТемочка

    Скачати 13.59 Kb.

    Тетяна Бойченко
    Конспект відкритого комплексного заняття в старшій групі «В гостях у Хазяйки Мідної Гори»

    Муніципальне автономне дошкільний навчальний заклад

    «Дошкільний навчальний заклад № 30 м Челябінська»

    454079 м Челябінськ вул. Зальцмана, д. 24

    тел / факс 729-67-60 (66, email: madouds30@mail.ru, http: // www. ds 30.su

    Конспект відкритого комплексного заняття

    «В гостях у господині

    мідної гори »

    для старшого віку.

    виконала вихователь

    першої категорії: Бойченко Т. Н.

    Челябінськ 2018

    Конспект відкритого комплексного заняття

    «В гостях у господині мідної гори»

    для дітей

    старшої групи.

    мета:

    Залучати дітей до витоків культури рідного краю.

    завдання:

    Закріплювати у дітей знання оповідей П. П. Бажова.

    Прищеплювати любов і інтерес до багатої природі Уралу, гордість за свою малу Батьківщину.

    Розвивати уміння дітей відповідати на запитання, застосовувати знання, по-лучанин при читанні художньої літератури.

    Формувати творчі здібності дітей.

    Розвивати зорово-рухову і дрібну моторику рук.

    Організація розвивального середовища:

    Виставка книг П. П. Бажова і його портрет.

    Виставка каменів і виробів із самоцвітів.

    Ноутбук, проектор, інтерактивна дошка, музичний центр.

    Столи для самостійної діяльності дітей.

    Попередня робота:

    Читання оповідей П. П. Бажова, розповідання дітьми уривків;

    Знайомство з біографією П. П. Бажова;

    Перегляд мультфільмів: «Срібне копитце», «Кам'яна квітка»

    Розгляд ілюстрацій, колекцій уральських каменів і виробів з них;

    Підготовка дітьми силуетів з картону і пластиліну (господиня мед-ної гори, кам'яна квітка) для прикраси їх бісером;

    Матеріал для продуктивної діяльності

    Бісер (великий, дрібний різного кольору, намистинки, стрази;

    Пластикові дощечки, силуети виробів, що намазали пластиліном, серветки;

    Хід заняття:

    (звучить музика)

    Вихователь в костюмі Господині Мідної гори зустрічає дітей.

    Господині Мідної гори: Доброго дня хлопці! Ви мене впізнали?

    відповідь дітей

    Господині Мідної гори: Правильно, я Господиня Мідної гори! Хлопці, ви

    знаєте, хто написав про мене, про багатства нехай мої, про Уральських

    майстрів?

    Відповіді дітей.

    Господині Мідної гори: Правильно, це Уральський казкар Павло

    Петрович Бажов

    (показ слайдів з портретом П. П. Бажова)

    Господині Мідної гори читає вірш з показом слайдів

    «Горде ім'я Урал»

    Знайдеш чи прекрасніше уральського краю?

    Тут гірські річки в ущелинах грають,

    Тут гори в зелених, кошлатих уборах,

    Прозорі води шумлять на озерах,

    Тут золотом, хлібом багата земля,

    Кругом самоцвіти, залізо, руда,

    Живуть тут умільці майстрові,

    З каменю квіти вирізують живі.

    Слова тут не цінують, а цінують справи,

    Щоб дружбою міцніла уральців сім'я.

    Тут оповіді Бажова все пам'ятають і знають,

    Горобина листям тихенько качає.

    Улюблений Урал!

    Недарма ти гордістю Батьківщини став!

    Господині Мідної гори: Хлопці ви хочете відправитися до мене в гості.

    Відповіді дітей.

    Господині Мідної гори: Чи готові? Давайте закриємо очі і проізнесём

    чарівні слова, що б опинитися в казці: -Раз, два, три повернись в

    казці виявися (звучить казкова музика перетворення).

    Господиня мідної гори: - Це хто завітав на мою ліс заповідний,

    майстрові люди або нероби?

    Діти: (майстрові)

    Господиня мідної гори: - Навіщо прийшли, багатства мої виглядати або

    повчитися?

    Діти (повчитися)

    Господиня мідної гори: - Ну, коли вчитися, так інша розмова.

    Але ви я думаю, знаєте, що в учні до себе, беру не всякого.

    Тільки сміливі та відважні, веселі та вмілі потрапляють до мене в гору.

    1 слайд:

    Господині Мідної гори: Чи готові до моїх випробувань?

    Відповідь дітей.

    Господині Мідної гори: Запрошую вас відправитися в казкову

    подорож по розповідям П. П Бажова і відгадати мої загадки, а що б

    відправитися в подорож, вам потрібно влаштуватися по зручніше на

    стільчиках і вимовити чарівні слова: раз, два, три подорож почни.

    (звучить музика, на екрані з'являється перший слайд до завдання)

    Господині Мідної гори: І так хлопці, перше моє завдання, відгадайте

    15 слайд:

    1. Хтось сидить біля віконця в хатинці,

    А маленький козлик стоїть на узліссі.

    Вдарить копитцем - каміння летять,

    І розсипи їх під місяцем блищать.

    З козликом поруч кішка Мурёнка,

    І дивиться на них з віконця.

    (Даренка)

    16 слайд:

    2. Статутом старенької на хлопця і руки до нього простягнула,

    а руки все ростуть так ростуть. Того й гляди до голови хлопцеві дотягнуться.

    Руки рівно ріденькі, як туман синій, сили в них не видно, і нігтів немає,

    а страшно. (Сінюшкін колодязь)

    17слайд:

    3. Козел той особливий був:

    Правою ніжкою об каміння бив,

    В якому місці топнет-

    Камінь дорогою з'явиться. (Срібне копитце)

    18слайд:

    4. Невеликого росту дівка,

    І сама вся ставна,

    І коса її Чернява,

    Та така ладна.

    Сукню кольору малахіту,

    У косі стрічки червоні,

    Очі, немов смарагди,

    Чарівні, ясні. (Мідної гори господиня)

    Господині Мідної гори: Молодці, справилися з моїм першим завданням,

    продовжуємо "З якого оповіді ці рядки?" (з'являються слайди)

    19слайд:

    1. "Ось і повів Кокованя сирітку до себе жити. Сам великий та бородатий,

    а вона малесенька і носішко гудзичком. Йдуть по вулиці, і кошчонка,

    обдерта за ними попригівает. "(" Срібне копитце ")

    20 слайд:

    2. І ось пішли. Вона попереду, Степан за нею. Куди вона йде - все їй відкрито.

    Як кімнати великі під землею стали, а стіни у них різні. Те все зелені,

    то жовті з золотими цяточками. На яких знову квіти мідні. сині

    теж є, блакитні. Однем словом, прикрашені, що і сказати не можна.

    І плаття на ній - на Господині-то - змінюється. Те воно блищить, ніби стек-ло,

    то раптом злиняє, а то алмазної осипом засяє, або скрасна мідним

    стане, потім знову шовком зеленим відливає. (Господиня мідної гори).

    Господині Мідної гори: І це завдання ви здолали, молодці, тепер

    "Дайте правильну відповідь на питання"

    1. Як звали діда, який, дав притулок Даренка?

    2. Що дала баба Ликера в помин про себе Іллі?

    3. Що подарувала Степану Господиня Мідної гори? (Малахітову шка-тулку)

    Господині Мідної гори: А зараз хлопці, пропоную подивитися на мій

    чарівний екран, дивіться і слухайте уважно! Чиї це слова?

    (на екрані відео ряд з мультфільмів: «Срібне копитце», «Сі-нюшкін

    колодязь »,« Господиня Мідної гори »)

    21,22-23 слайд

    1. "Пр-равильне говориш, пр-равильне." (Кошка Мурёнка)

    2. Що ж ти Степан Петрович на дівочу красу даром очі пялішь? За поглядок адже гроші беруть. (Господині Мідної гори)

    3. Та не народився ще такий чоловік, щоб з тутешнього колодязя воду добути.

    (Бабка - синюшка)

    Господині Мідної гори: Просто дивуюся від ваших знань! Молодці!

    Але все ж продовжимо мої випробування, пропоную вам зібрати мої чарівні

    картинки і відгадати з якого оповіді герої? Перед вами на столах лежать ті

    найчарівніші картинки ви хлопці (5 чол) підходите до першого столу, ви

    хлопці (5 чол) до другого, а я подивлюся, чия команда швидко збере картинку і

    правильно назве героя. (звучить музика, діти збирають картинки)

    Господині Мідної гори: - Молодці хлопці, знаєте героїв оповідей П. П. Бажова,

    порадували мене, не дарма вас до себе в учні взяла. А ми продовжуємо наше

    подорож по моїй казковій країні, пропоную вам пройти в мою комору

    Самоцвітів.

    Фіз, хвилинка:

    По стежці ми крокуємо,

    Вище ноги піднімаємо.

    Чи не боїмося ми перешкод

    Зустрічі з новим кожен радий.

    Ширше крок, йди сміливіше,

    Вправо, вліво повернись,

    самоцвітними камінням

    Помилуйся, нахилися.

    Попереду видно гора

    Нам туди поспішати пора

    Ми хлопці - майстри.

    Господині Мідної гори: Ось ми з вами і опинилися в коморі самоцвітів.

    24слайд:

    -Хлопці зараз я вас перетворю в майстрів гірничої справи, закрийте очі раз,

    два повернись в майстрів гірничої справи перетворися (звучить чарівна музика,

    діти з закритими очима повертаються у коло себе один раз і відкривають

    очі)

    Господині Мідної гори: тепер ви майстри гірських справ, а це значить, що ви

    багато знаєте про камені самоцвіти, я буду загадувати загадки про камені, а ви

    подумаєте і знайдете потрібний камінь. Ну а якщо не відгадаєте, не біда, я вам

    покажу ці камені сама.

    25 слайд

    1. Той камінь ніжний з Уралу. Ніжним кольором зеленим вабить.

    Я тільки сьогодні дізналася, що камінь звуть ... малахіт

    26 слайд

    2. В моїй землі багатства приховані, вона і золото зберігає

    І поруч з міддю малахіти, залізо, мармур і ... граніт

    27слайд:

    3. Знайдемо в ній багато за прикметами кольорових каменів, не тільки руд.

    Рубін сяє червоним кольором, Зеленим кольором ... смарагд.

    Господині Мідної гори: - Молодці, порадували мене знаннями, а ось

    тепер вміння ваші перевірю.

    -Хочу я подивитися, які ви майстри-умільці і запрошую в майстерню. (Діти підходять до столів, де приготований необхідний матеріал для

    творчої діяльності)

    -Хлопці подивіться, яка краса, так і хочеться щось зробити з цим

    чудовим матеріалом.

    -А ви знаєте, що виготовляють в моїх майстерень?

    -Відповіді дітей (вази, шкатулки, намиста).

    Господині Мідної гори:

    -Подивіться на мої вироби (показ слайдів).

    -Сьогодні ви у мене в гостях, і ви мої підмайстри, я пропоную зробити свої

    вироби

    вибирайте хлопці, хто, що хоче виготовити: вази, шкатулки або кам'яний

    квітка.

    (звучить музика, самостійна діяльність дітей).

    -Як ви працювали швидко та вміло, ось це справжні майстри, полю-Буйтен,

    що у вас вийшло.

    -Ну, що хлопці, ось і закінчилася наша подорож по моїм владе-вам.

    Ви добре попрацювали, а ці роботи ви можете взяти з собою на згадку про цю

    подорож. А я з вами прощаюся до нових зустрічей.

    Прощається і йде.

    Конспект открытого комплексного занятия в старшей группе «В гостях у Хозяйки Медной Горы»


    Скачати 13.59 Kb.


    Конспект відкритого комплексного заняття в старшій групі «В гостях у Хазяйки Мідної Гори»

    Скачати 13.59 Kb.