Конспект уроку в першому класі по темі «Весна»




Дата конвертації30.03.2017
Розмір11.8 Kb.
ТипВесна. Матеріали для дитячого садка на тему вес

Юлія Захарова
Конспект уроку в першому класі по темі «Весна»

Мета: повторення і закріплення весняних ознак і найпростіших природних закономірностей.

завдання:

1. Розвивати довільне, слухове, зорове увагу.

2. Формувати концентрацію уваги.

3. Розвивати обсяг уваги, запам'ятовування.

Освітня: узагальнення та закріплення характерних ознак весни, стан рослин, птахів, тварин, неживої природи. Виявити і закріпити знання про закони природи їх сезонності на прикладі зима-весна.

Розвиваюча: розвиток у дітей логічного мислення, зорового і слухового сприйняття, розвивати в дітях уміння бачити найпростіші причинно-наслідкові зв'язки, і закономірності.

Виховна: виховувати у дітей любов і інтерес до навколишнього світу.

Організація дітей: Діти сидять на своїх місцях за партами.

Хід уроку

I. Організаційний момент. Привітання.

II. Знайомство дітей з новою темою і майбутніми завданнями.

III. Основна частина - весняні місяці.

IV. Підбиття підсумків

V. Рефлексія учнів.

I. Весна прийшла

• Урок починається з читання вчителем вірша К. Кубілінская «Весна»

Весна прийшла по сніжному,

По вологому килиму,

Розсипала проліски,

Посіяла траву.

Борсукові сім'ї до терміну

З норок підняла,

березового соку

Хлопцям роздала.

В барліг заглянула:

- А ну, вставай, ведмідь!

-На гілочки дихнула -

Пора зазеленіти!

Тепер весна-красуня

Кличе з усіх кінців

Гусей, стрижів і лелек,

Зозуль і шпаків.

І так, як ви вже здогадалися, тема сьогоднішнього уроку «Весна». Сьогодні ви дізнаєтеся якими дарами вона нас балує, які зміни приносить в життя людей, тварин, рослин, згадаємо весняні місяці і свята, які ми так любимо відзначати в цю прекрасну пору року.

• Хлопці, я вам зараз буду загадувати загадки, а ви, якщо вгадаєте відповідь, піднімайте руку.

Вона приходить з ласкою

І зі своєю казкою.

чарівною паличкою

змахне,

У лісі пролісок

Розквітне.

(Весна)

Першим виліз з земельки

На проталинку.

Він морозу не боїться,

Хоч і маленький.

(Пролісок)

Тут на гілці чийсь будинок

Ні дверей в ньому, ні вікон,

Але пташенятам там жити тепло.

Будинок такий звуть.

(Гніздо)

Молодці, хлопці!

А от мені цікаво тепер дізнатися, які ознаки весни ви можете назвати?

А які ознаки весни ми спостерігаєш на вулиці зараз?

• Чи знаєте, хлопці, сьогодні я отримала тривожне послання. Пише нам Весна:

"Милі діти! У мене трапилася біда. Моїх синів зачарувала зла відьма. Тільки ваші знання допоможуть зняти злі чари. Чекаю з нетерпінням, Весна".

Отже, ми терміново повинні допомогти. Але спочатку давайте згадаємо, про яких трьох синів говорить Весна? (Березень, квітень і травень)

II. Основна частина

Березень: перші промені

"Февраль сильний заметіллю, а березень - капежом"

Ранньою весною природа ще спить. Перші сонячні промені ще слабкі, температура місяця майже зимова -5 °. Сніг покривається вологою грязьовий кіркою, на рівних ділянках землі розростаються проталини. Природа навесні причаїлася в очікуванні кінця зими, в березні в негоду можливий мокрий сніг з дощем. Скоро прилетять птахи і рознесуть весняні нотки по всьому лісу.

1. Для початку згадаємо, що відноситься до неживої природи. Я вам буду називати слова, а ви мені хором відповідати живим або неживе.

Слова: дощ, опади, небо, сонце, дерево, трава, лід, річка, тварини, вітер, птах, туман, сніг, квіти, хмари, гроза, блискавка, риба.

2. Які зміни відбуваються навесні? Відповіді учнів.

Завдання: Вставте пропущені слова в розповідь.

У березні ще кругом лежить, але повітря стає .... Сонце піднімається все, дні стали .... Сніг поступово темніє і .... Дзвенить ...., Природа повільно ....

В ... снігу майже немає. Про цей місяць говорять, що він водою славен і в народі його називають водолієм. На річках починається .... Іноді можна спостерігати ....

В ... ліс оновлюється. У небі гримить перша, а .... ласкаво змиває з перших листочків придорожню пил.

Слова для довідок: сніг, тепліше, вище, нижче, тепліше, холодніше, тане, крапель, прокидається, квітні, березні, травні, льодохід, повінь, гроза, дощ.

"Побачив шпака - так і знай: весна біля ганку"

У багатьох поетів і художників часто можна зустріти опис весни в природі з прильоту граків. Граки прилітають тільки з приходом весняного тепла, в наших рідних краях, вдень зустрічі граків вважали 17 березня.

За грачами прилітають жайворонки - 22 березня.

(Картина «Граки Прилетіли»)

Давайте подивимося на картину і ще раз назвемо весняні ознаки.

3. На увагу і математичний рахунок

Зараз я вам прочитаю вірш про весну Весняні води (з тексту Ф. Тютчев).

Тепер кожен з вас отримає його на листочку. На ньому ми поки нічого не пишемо.

(Роздаємо кожному)

Увага, завдання: всі букви «З» потрібно закреслити, а букву «В» обвести в гурток. Я вам покажу зразок.

(Демонстрація на дошці).

Всім зрозуміло?

Діти: Так - Починаємо завдання

Ні - Пояснюємо ще раз

весняні води

Ще в полях біліє сніг,

А води вже навесні шумлять -

Біжать і будять сонний брег,

Біжать і вражають і говорять.

Вони говорять у всі кінці:

«Весна іде, весна іде!

Ми молодий весни гінці,

Вона нас вислала вперед! »

Весна іде, весна іде!

І тихих, теплих, травневих днів

Рум'яний, світлий хоровод

Товпиться весело за нею.

Все виконали правильно! Ура! Перше закляття знято! Ми звільнили перший місяць весни - Березень!

Квітень: дзвінкою музикою крапель

"Пробудження природи навесні (перші рослини)"

Квітня починається свій наступ з рясного сніготанення. Вервечкою іскряться на сонце струмки, радісно дзюркочучи біжать вниз по схилах доріг, остаточно звільнилися від снігових завалів. Зацвітає вільха, а це вірна прикмета теплої і стійкою весни. Поступово нагрівається сонцем сніг сходить з дерев. На річках лід тріскається і ламається, щоб потім пустити за течією безліч крижин.

Тепер нам належить звільнити другого сина весни. У тісній темниці нудиться Апрель. Щоб звільнити його, нам потрібно виконати пару завдань.

1. Які квіти розцвітають першими? Відповіді учнів.

Пролісок.

Конвалія.

За давньоруської легендою поява конвалії пов'язано з морською царівною Волховом. Сльози царівни, засмучений тим, що Садко віддав своє серце земної дівчини Любави, падаючи на землю, проросли прекрасним і ніжним квіткою - символом чистоти, любові і смутку.

2. Відгадайте весняні звуки.

Звуки природи - це надзвичайно красива музика звуків живої природи. Прогулянка по стежці під звуки лісу в оточенні співу птахів, шуму дощу, мелодія вітру, плескіт води, шелесту листя та інших звуків живої природи.

Навесні місто (місто і горобці, плескіт води, ворона, грак)

Весняний ліс (звуки дзюрчання струмка, розмови і перекличка птахів в лісі)

І ми знову з вами впоралися! Ось і вільний середній брат!

Травень: приміряє одяг

"Дощ весняний хліба піднімає. Дощ у травні зайвим не буває"

Вступив в справу травень і розфарбував природу в перші яскраві кольори. Дерева стрімко приміряють нові наряди, немов, готуючись до літа, а по землі розійшлася молоденька травичка. Побудуть холоду і настає різке потепління. Природа, немов, юна дівчина перетворюється, приміряючи то одне, то інше плаття. Ось уже чується солов'їний спів. Цвіте весна, а соловей вже літо кличе.

Залишився останній, молодший син - Травень! Давайте вирушимо до нього на виручку!

• Що це написано на воротах третього замку?

Скоро гості до тебе зберуться,

Скільки гнізд понавьют, - подивися!

Що за звуки, за пісні поллються

Цілісінький день, від зорі до зорі!

Про кого йде мова? (Про птахів)

І так, нам потрібно згадати, які птахи прилітають до нас навесні. Хто прилітає першим?

Перенісся з білим колом,

Важливо я ходжу за плугом,

Городом, полю - лікар.

Глянсовий, чорний .... (Грач) З льодоходом прилітає,

Чорним хвостиком мотає,

Чорний з білим хвостик вузький

У витонченої. (Трясогузки)

Ми побудували удвох

Для гостей весняний будинок,

А вірніше сказати - палац

Прилітай скоріше ... (Шпак) Він навесні співає гарно,

Дзвінко, весело, грайливо!

Вгадай-ка скоріше,

Що за пташка ?. (Соловей)

Швидко стрілку літає,

Мошок в повітрі вистачає.

Хвостик виделкою, як рогатка,

Це -. ластівка - косатка Хто на ялинці, на суку

Рахунок веде: «ку-ку, ку-ку? (Зозуля)

Гніздо своє він в поле в'є,

Де тягнуться рослини.

Йому вторив і пісні, і політ,

Увійшли в вірш.

Хоче прямо полетить,

Хоче в повітрі висить,

Каменем падає з висот

І в полях співає, співає. (Жайворонок) Вони крикуни жахливі, на ніжках ласти червоні. (Качки)

Ми з вами впоралися!

• Графічний диктант «Пролісок».

Зараз ми з вами виконаємо друге завдання - графічний диктант. Візьміть простий олівець і приготуйтеся слухати уважно.

Графічний диктант:

1 клітина вниз,

1 клітина по діагоналі вправо вгору,

1 клітина по діагоналі вліво вгору,

1 клітина по діагоналі вліво вниз,

1 клітина по діагоналі вправо вниз,

1 клітина вниз,

1 клітина по діагоналі вліво вгору,

1 клітина вниз,

1 клітина по діагоналі вправо вниз,

1 клітина по діагоналі вправо вгору,

1 клітина вгору,

1 клітина по діагоналі вліво вниз,

2 клітини вниз.

І так, що у вас вийшло? (Пролісок).

Відмінно, хлопці! Ви впоралися із завданням! Ось і вільний місяць Травень!

IV. Підбиття підсумків

Ми з вами зняли злі чари. Тепер весняні місяці вільні. І всі вони прийдуть до нас в гості - кожен по черзі.

А зараз давайте пограємо в гру "Вибери правильну відповідь".

1. Після якого часу року настає весна?

Літо.

Зима.

Осінь.

2. Хто плаче тільки навесні?

Діти.

Бурульки.

Дорослі.

4. Хто розколює лід на річці навесні?

Ледоприг.

Ледобег.

Льодохід.

5. Які птахи прилітають навесні першими?

Ластівки.

Солов'ї.

Граки.

6. Що з'являється на полях, коли тане сніг?

Проталінкі.

Заталінкі.

Обталінкі.

7. Перший весняний квітка?

кульбаба

Пролісок

Конвалія

8. У якому місяці святкують міжнародний жіночий день?

Травень

Квітень

Березень

V. Рефлексія учнів.

- Що нового ви дізналися сьогодні на уроці?

- Виникли труднощі в ході виконання завдань, чому?

- Як ви думаєте, чи все ми дізналися про весну?

- Так, хлопці, ми ще не все дізналися. На нас чекає ще багато чого довідатися і багато чому навчитися.

- Оцініть свою роботу в ході уроку.

на уроці я працював активно чи ні

своєю роботою на уроці я задоволений чи ні

урок для мене видався коротким або довгим

мій настрій стало краще або гірше

Ось і скінчився урок,

Він пішов, сподіваюся, про запас.





Конспект уроку в першому класі по темі «Весна»