Конспект трудової діяльності з самообслуговування для дітей молодшого дошкільного віку «Навчимо ляльок мити руки»




Дата конвертації05.04.2017
Розмір6,08 Kb.
ТипКонспекти занять, НОД

Марина Пінчугова
Конспект трудової діяльності з самообслуговування для дітей молодшого дошкільного віку «Навчимо ляльок мити руки»

Тема:

Мета: Формування вміння дітей послідовно мити руки.

завдання:

1. Закріплювати знання дітей про правила особистої гігієни (догляд за руками).

2. Закріплювати знання про алгоритм миття рук.

3. Активізувати і збагачувати словник дітей за рахунок використання потешек, віршів, слів: прозора, чиста, спокійна.

Демонстраційний матеріал. Устаткування умивальній кімнати, мило, рушник, ляльки, малюнки з алгоритмом миття рук.

1. Організаційний етап

Стукіт у двері. Входять ляльки Іринка і Маринка (забруднені руки).

Ми ляльки Іринка, Маринка!

Були, як картинки!

Тепер - це ясно

Стали ми жахливі

Чому?

А що ж робити

Одним без хлопців

Відмитися нам треба

А ми не вміємо.

Ну, хто ж допоможе!

Ну, хто пошкодує

Отмойте, будь ласка нас.

вихователь:

-Хлопці допоможемо лялькам Іринці та Маринці?

Діти: так.

вихователь:

- Дівчатка, а кому ви хочете допомогти, Іринці або Маринці? (Іринці)

- Хлопчики, а кому ви хочете допомогти? (Маринці)

вихователь:

- А мені наші гості шепнули, що за те, що ви їм допоможете, вони з вами пограють у гру, яка називається «Лялька».

- Спочатку з дівчатками пограє лялька Іринка, а лялька Маринка з хлопчиками подивляться.

Физминутку «Лялька».

І. п ноги на ширині плечей, ступні паралельні. Шкарпетки трохи всередину, руки внизу, пальці розчепірені, долоні вгору.

Голова вперед,

Голова назад,

Голова вперед, назад і прямо Все руху тільки головою плечі не піднімати

Голова назад,

Голова вперед,

Голова назад вперед і прямо

Вухом вправо,

Вухом вліво,

Вухом вправо вліво прямо

Вухом потягнуться до плеча

Носом вправо,

Носом вліво,

Носом вправо вліво і вперед. Повернути голову в право

Повернути голову в ліво

Випасти подборотком в перед

2. Основний етап

Вихователь: запрошує дівчаток:

- Дівчата давайте з вами покажемо Іринці, де у нас вмиваються

(проходять в умивальну кімнату).

вихователь:

- Сідай Іринка, ми тебе повчитися мити руки (ляльку садить на стілець).

Вихователь підходить до крана і читає забавку і діти разом з ним повторюють:

Знаємо, знаємо так, так, так

Де тут ховається вода!

Виходь, водиця,

Ми прийшли вмитися!

Вихователь: Де у нас вода?

Діти: У крані.

вихователь:

-Хлопці, яка водичка ллється з-під крана? (Чистий, прозора, дзюркотлива).

- Як дзюрчить водичка? Яку пісеньку вона співає?

Діти: З-з-з-з-з ...

- Хлопці, перш ніж почати мити руки, що потрібно зробити? (закатати рукава)

Руки треба з милом мити,

Рукава можна мочити.

Хто рукавчик НЕ засукати,

Той водички не отримає.

Вихователь бере в руки мило і питає у дітей:

- Що це?

Діти: мило.

- А що ми милом будемо робити?

Діти: намалювати.

вихователь:

Я зараз вам покажу, як зробити мильні рукавички.

Відкриваю кран, змочую руки, беру мило.

Долонька з долонькою дружить, гладить один одного, кожен пальчик так, щоб руки були всі в піні, як рукавички.

Намилили руки і поклали мило в будиночок - мильницю.

А тепер змиємо рукавички!

Потекли з ручок брудні струмочки.

Отожмём руки, щоб з них не капало на підлогу.

Закриємо кран.

А тепер будемо витирати.

Де моє рушник? А ось воно, я його знімаю з гачка, розгортаю і витираю долоньки, спочатку одну, потім іншу.

І вішаю рушник назад на гачок.

вихователь:

- Ось, Іринка, які у мене руки чисті! Тепер покажіть Іринці, як ви вмієте мити руки (діти миють руки, вихователь допомагає їм і нагадує послідовність; діти показують долоньки Іринці).

вихователь:

- Які ви молодці! А тепер, давайте, допоможемо Іринці помити руки.

(діти допомагають Маринці мити руки: намилює, змиваємо, витираємо).

Ми намилив наші ручки,

Раз-два-три, раз-два-три,

А над ручками, як хмаринки,

Бульбашки, бульбашки.

Потім Хлопчики так само допомагають Маринці.

3. Підбиття підсумків

Діти проходять в групу і сідають на свої місця.

вихователь:

Треба, треба вмиватися

Вранці і ввечері,

А нечистим сажотруса

Сором і ганьба

Сором і ганьба!

вихователь:

- Що ми сьогодні з Вами робили?

Діти: вчили ляльок Іринку і Маринку мити руки.

вихователь:

- Вірно. Всі допомагали Іринці та Маринці вимити руки і самі чисто вимили руки.

вихователь:

- Що робили з початку, а що потім?

Діти розповідають послідовність миття рук, а вихователь виставляє картинки відповідні кожній дії (алгоритм миття рук вивішується в умивальної кімнаті).

Запрошуємо ляльок Іринку з Маринкою з нами пограти.





Конспект трудової діяльності з самообслуговування для дітей молодшого дошкільного віку «Навчимо ляльок мити руки»