• Хід заняття

  • Конспект спільної діяльності вихователя з дітьми молодшої групи Подорож по казках К. І. Чуковського




    Дата конвертації14.04.2017
    Розмір6,48 Kb.
    ТипЗаняття по казках. Конспекти, НОД

    Світлана Юріївна Пехоткіна
    Конспект спільної діяльності вихователя з дітьми молодшої групи Подорож по казках К. І. Чуковського

    Мета: Розвивати інтерес до творчості К. І. Чуковського

    завдання:

    Вчити емоційно сприймати твори Чуковського розуміти їх моральний сенс.

    Розвивати діалогічне мовлення, творчу уяву, співучасть в

    запропонованих казкових ситуаціях.

    Виховувати бажання бути здоровими, виконувати правила поведінки з безпеки життя і здоров'я.

    Використання інноваційних технологій:

    -Ігровий:

    -здоровьесберегающіе;

    -особистісне-орієнтованого взаємодії педагога з дітьми.

    Інтеграція освітніх областей: пізнання, соціально-комунікативний, фізичне, мовленнєвий розвиток

    Активізація словника: нечупара, бруднуля, гігієна,

    Матеріали до заняття:

    Чудовий мішечок, предмети гігієни, розрізні картинки, муляжі фруктів, схема послідовності вмивання, костюми Мойдодира і Бармалея

    Хід заняття:

    Вихователь: Хлопці, до нас прийшли гості, Давайте привітаємося з ними,

    А тепер як гостинні господарі покажемо гостям нашу групу

    Який ваш найулюбленіший куточок?

    Чий портрет ви бачите на вітрині книжкового куточка?

    Які твори Корнія Івановича Чуковського ви знаєте?

    Молодці!

    Давайте зробимо подорож у країну казок До. І. Чуковського

    На якому виді транспорту ви хотіли б вирушимо в подорож? (Відповіді дітей)

    Я пропоную вам подорож на поїзді.

    Встали паровозиком.

    вихователь:

    На поїзді нашому котитися ми раді

    Нам, малюкам це просто відрада!

    Адже паровозик наш мчить вперед

    До казок Чуковського нас приведе.

    вихователь:

    «Хлопці, подивіться, що таке все речі розкидані. Як ви думаєте, який герой казок Чуковського розкидав ці речі?

    Як ми назвемо хлопчика, який розкидає свої речі, не стежить за порядком (нечупара, бруднуля)

    В яку казку ми потрапили?

    З'являється Мойдодир.

    Мойдодир:

    Привіт, діти!

    Я великий Умивальник, знаменитий Мойдодир

    Умивальників начальник і мочалок командир.

    Конспект совместной деятельности воспитателя с детьми младшей группы Путешествие по сказкам К. И. Чуковского

    Мойдодир: Ви впізнали мене?

    Розкажіть мені, будь ласка, як треба поводитися з речами.

    А що треба робити, щоб бути завжди здоровим?

    Молодці! Все правильно розповіли. За це я з вами пограю.

    Подивіться, який чудовий мішечок я вам приніс.

    Хто хоче дістати першу річ і розповісти про неї.

    (Діти дістають з мішечка предмети особистої гігієни і розповідають для чого вони потрібні, читають вірш про них.

    Мойдодир: Молодці! Це предмети, які нам потрібні, щоб бути чистими і здоровими ви назвали.

    Мойдодир: Давайте разом скажемо «Хай живе мило запашне і рушник пухнасте»

    А руки мити ви вмієте? Покажіть, як ви це робите? (діти показує)

    А тепер розкладіть картинки в тій послідовності як миєте руки. Що ми робимо спочатку? Що потім? (діти збирають схему)

    Мойдодир: Молодці! Добре впоралися із завданням. Будьте завжди чистими акуратними, а мене чекають інші діти. До побачення!

    Вихователь. В якій казці До. І. Ми побували?

    Давайте продовжимо нашу подорож по казках До. І. Чуковського.

    В яку казку ви хотіли б потрапити?

    А де живе Бармалей?

    На якому транспорті можна добрати до Африки? Сідаємо на літак, заводимо мотори і полетіли. Приземлилися.

    Яке дерево ви бачите? Де ростуть такі дерева?

    А хто ж сидить під пальмою? (Таня і Ваня)

    А чому вони тут опинилися?

    Чи можна йти з дому без дозволу батьків?

    Чути голос Бармалея.

    Бармалей: Я кровожерний

    Я, нещадний

    Я злий розбійник Бармалей!

    І мені не треба

    Ні шоколаду, ні мармеладу

    А тільки маленьких дітей

    Так, дуже маленьких дітей.

    Бармалей бере двох дітей

    Вихователь. Зачекайте, зачекайте Бармалей, а чи не можна нам домовиться, щоб ви їх відпустили?

    Бармалей

    Так і бути. Я згоден їх відпустити, якщо вони виконають мої завдання.

    Вихователь: Діти, ви готові виконати те, що скаже Бармалей.

    Діти: (да)

    Бармалей дає дітям завдання.

    -Собрать картинки з казки «Бармалей»

    -Відповісти на питання:

    -Де можна гуляти маленьким дітям?

    -Як треба поводитися в громадських місцях?

    -Чи можна йти з чужим дядьком, якщо він пообіцяв тобі цукерку, або покатати на машині?

    -Чи можна відкривати двері незнайомим людям?

    Дидактична гра "Що, де росте?"

    Бармалей: Які розумні діти. Ви впоралися із завданнями і я повертаю вам ваших друзів.

    Спасибі, Бармалей. Запрошуємо тебе станцювати з нами.

    Спільний танець.

    Бармалей: Молодці хлопці, виручили своїх друзів, виконали всі мої завдання. За це я пригощаю вас найсмачнішими африканськими бананами.

    Вихователь. До побачення Бармалей. Пора нам повертатися в дитячий сад. Вимовляє чарівні слова. Ось ми і нашій групі.

    Сподобалося Вам нашу подорож?

    Де ми з вами побували?





    Конспект спільної діяльності вихователя з дітьми молодшої групи Подорож по казках К. І. Чуковського