• Хід заходу

  • Конспект спільної діяльності педагогів з дітьми та батьками в освітній галузі «Пізнавальний розвиток» з вико




    Дата конвертації08.12.2019
    Розмір3,87 Kb.
    ТипТемочка

    Тетяна Трулі
    Конспект спільної діяльності педагогів з дітьми та батьками «Лабораторія маленьких експериментаторів»

    Конспект спільної діяльності педагогів з дітьми та батьками в освітній галузі «Пізнавальний розвиток» з використанням елементів технології дослідницької діяльності.

    Тема: «Лабораторія маленьких експериментаторів». Друга молодша група.

    Вихователі: Трулі Т. А.

    ГБДОУ дитячий садок № 100 Виборзький р-н, м Санкт-Петербург

    Мета: вчити дітей проводити елементарні досліди, стимулювати до самостійного пошуку відповіді на питання, робити висновки.

    Інтеграція освітніх областей:

    «Пізнавальний розвиток»

    «Соціально-комунікативний розвиток»

    «Художньо-естетичний розвиток»

    Програмні завдання:

    «Пізнавальний розвиток»: дати дітям знання про те, які матеріали розчиняються у воді, а які ні. Розвивати спостережливість, мислення, допитливість.

    «Соціально-комунікативний розвиток»: розвивати інтерес до експериментальної діяльності, розвивати вміння виконувати завдання спільно з однолітками та батьками.

    «Художньо-естетичний розвиток»: познайомити зі способом виготовлення аплікації з піску, розвивати дрібну моторику; виховувати бажання оволодівати новими знаннями і вміннями.

    Устаткування: прозорі склянки, ложки, вода, пісок, цукровий пісок, сіль, картон із зображенням малюнків, клей, кольоровий пісок.

    Використовувані технології: «Технологія дослідницької діяльності», «Інноваційні технології художньо-естетичного розвитку» (аплікація кольоровим піском).

    Словникова робота: розмішати, розчиняється, не розчиняється, піщинки.

    Хід заходу:

    Стукіт у двері.

    Вихователь: Подивіться, хлопці, сьогодні до нас в гості прийшов Віні-Пух і приніс з собою гарний мішечок.

    Вини-Пух дістає з мішечка чашку, ложку, банку з піском (річковим).

    Вихователь: Вини, що ти хочеш з цим піском зробити?

    - Я хочу попити солодкого чаю. Зараз наллю з чайничка водичку і розмішати пісочок.

    Вихователь: Хлопці, як ви думаєте можна з цим піском пити чай?

    Висловлювання дітей.

    (Для чаю потрібен солодкий, цукровий, білий пісок).

    Вихователь: Давайте покажемо Віні-Пуха, як треба розмішувати цукровий пісок у воді.

    (Діти разом з батьками накладають пісок в стаканчики з водою, розмішують).

    Вихователь: Що сталося з цукровим піском? Яка стала вода на смак?

    Висновок: він розчинився у воді.

    Вихователь: Хлопці, давайте подивимося, розчиниться у воді пісок, який приніс Віні-Пух?

    (Діти разом з батьками накладають пісок в стаканчики з водою, розмішують).

    Вихователь: Що відбувається з цим піском?

    Висновок: Річковий пісок не розчиняється у воді. Він опустився на дно.

    Вихователь: Хлопці, а як ви думаєте, чому Віні-Пух переплутав пісок?

    (Діти насипають два види піску на тарілку, розглядають через лупу)

    Висновок: Пісок складається з піщинок.

    Вини-Пух:

    Які цікаві експерименти ми з вами провели.

    А у мене для вас є ще сюрприз.

    Подивіться, який гарний пісочок я вам приніс.

    З нього можна робити гарні картинки.

    Діти вибирають картинки-розмальовки і разом з батьками виконують роботу в техніці «аплікація піском».

    У висновку влаштовується виставка робіт.





    Конспект спільної діяльності педагогів з дітьми та батьками в освітній галузі «Пізнавальний розвиток» з вико