• Хід заняття

  • Конспект спільної діяльності педагога, батьків з дітьми на тему: «Рання весна» в першій молодшій групі




    Дата конвертації02.05.2017
    Розмір4.98 Kb.
    ТипВесна. Матеріали для дитячого садка на тему вес

    Людмила Цвєткова
    Конспект спільної діяльності педагога, батьків з дітьми на тему: «Рання весна» в першій молодшій групі

    Мета: - залучати батьків до педагогічного процесу;

    - створювати умови для взаємодії батьків з дітьми.

    Завдання: - формувати уявлення дітей про ознаки весни;

    - формувати вміння слухати і розуміти розповідь дорослого про весну;

    - формувати вміння відповідати на питання;

    - збагачувати словник іменниками зі зменшено-пестливими суфіксами;

    - формувати вміння підбирати за змістом іменники до прикметників;

    - формувати вміння розповідати вірш разом з дорослим;

    - формувати конструктивні навички;

    - розвивати тонку пальцеву моторику;

    - формувати вміння створювати образ за допомогою самоклеющейся паперу.

    Матеріал: лялька, «камінчики», ілюстрація про весну, предметні ілюстрації із зображенням весни: сонечко, травичка, деревце, хмаринка, човник; листи з чорно-білими зображеннями весни, деталі для аплікації з самоклеющейся паперу.

    Хід заняття:

    Вихователь запрошує дорослих і дітей пройти в групу, вітає кожну пару окремо, каже, що дуже рада бачити всіх присутніх.

    На видному місці розташована ілюстрація про весну.

    Вихователь: «Лялька Катя принесла нам картину про весну. Подивіться на картину - світить яскраве сонечко, тане сніг, біжать струмки. З'явилися великі калюжі. Стало тепло. Прилетіли пташки. Дівчинка дивиться на птахів і махає їм рукою. Весело цвірінькають пташки. Хлопчик зробив з паперу човник і пустив її по воді. Човник попливла, хлопчикові стало весело ».

    Потім вихователь задає питання за змістом ілюстрації. Діти, повернувшись до батьків, відповідають на питання:

    - Яке сонечко?

    - Що стало зі снігом?

    - Що робить хлопчик?

    - Де буде хлопчик пускати човник?

    - Що робить дівчинка?

    Вихователь читає вірш і показує на ілюстрації:

    Сонце ласкаво сміється,

    Світить яскравіше, гарячої,

    І з пагорба дзвінко ллється

    Балакучий струмок.

    Вихователь пропонує пограти в слова. Розглядає разом з дітьми предметні ілюстрації і пропонує: «Все, що я покажу на зображенні, треба назвати звичайним словом, а потім ласкаво. Вам в цьому допоможуть ваші батьки, а ви, хлопці, повторюйте за ними ». (Сонце - сонечко, дощ - дощик, трава - травушка, дерево - деревце, струмок - струмочок, човен - човник).

    Вихователь пропонує пограти в гру «Докажи слівце».

    Вихователь: «Я буду вам показувати картинку, а ви повинні підібрати до неї відповідне ласкаве слівце» Потім називає прикметники і просить підібрати до них іменники: зелена (травушка, маленьке (деревце, сердита (хмаринка, веселий (струмочок, ласкаве (сонечко, маленька (човник). Завдання навмисно побудовано з підвищеною складністю, щоб батьки могли допомогти своїм дітям.

    Вихователь: «А тепер ми з вами підемо гуляти. Подивіться, кругом вода. У воді лежать камінчики. Необхідно перестрибнути з каменя на камінь, щоб не впасти в воду і не замочити ноги ». За груповий кімнаті розкладені «камінчики». Дорослі тримають дітей за одну руку і допомагають їм перестрибувати з каменя на камінь.

    Вихователь: «Навесні добре. Світить сонечко. Але іноді йде дощ, і всі біжать ховатися від нього. Зараз ми так і пограємо. Коли я скажу: «Дощ йде», ви сховається в будиночку у своїх мам, а коли я скажу: «Сонечко виглянуло», ми встаємо в хоровод і розповідаємо віршик про сонечко:

    Дощ покрапав і пройшов,

    Сонце в цілому світі,

    Це дуже добре

    І великим і дітям »

    Вихователь: «Поки ми з вами гуляли, Катя намалювала картину». Розглядає ілюстрацію і розмовляє з її утримання:

    - Що тут намальовано? (хата)

    - Що це таке навколо будинку? (паркан)

    - що стоїть поруч з парканом? (дерево)

    - Де калюжа? (внизу)

    - Якого кольору сонечко? (жовте)

    - Скажіть, де намальована хмара? (нагорі)

    Вихователь робить висновок: «Катя намальована весну».

    Вихователь: «Хочете і ви зробити таку ж картину?» Сідайте за столи. Перед вами лежать аркуші паперу і кольорові деталі (з самоклеющейся паперу). Треба кожну фігуру покласти на своє місце ». В кінці заняття всі разом розглядають отримані аплікації, підписують і дарують на пам'ять ляльці Каті. Катя дякує дітей і прощається з ними.





    Конспект спільної діяльності педагога, батьків з дітьми на тему: «Рання весна» в першій молодшій групі