Конспект розваги з БДР «Як Лисеня і Їжачок в гості до нас прийшли» (Друга молодша група)




Дата конвертації14.12.2019
Розмір8.79 Kb.
ТипТемочка

Ірина Домашнева-Бакірова
Конспект розваги з БДР «Як Лисеня і Їжачок в гості до нас прийшли» у другій молодшій групі

Мета: Знайомити дітей з правилами поведінки на вулиці і дорозі.

завдання:

Навчальні:

Вчити дітей правилам поведінки на вулицях і дорогах. В ігровій формі навчати дітей правилам дорожнього руху. Закріпити знання дітей про значення знаків світлофора і поданні про колір.

Розвиваючі:

Розвивати сенсорику, тактильность, мислення, активізацію мови через різні види діяльності, закріпити творче самовираження

виховні:

Виховувати потребу в дотриманні правил дорожнього руху, спостережливість

Інтеграція освітніх областей: «Пізнання», «Безпека», «Читання художньої літератури», «Комунікація», «Соціалізація».

Попередня робота:

- Розгляд картин по ПДР, спостереження на вулиці за проїжджаючим транспортом;

- Розгляд макета дорожніх знаків;

- Бесіда про правила дорожнього руху;

- Оформлення стенду з правил дорожнього руху для батьків.

Устаткування: Рулі, зебра, дорожні знаки, світлофор, ілюстрації із зображенням різних видів транспорту, оформлення виставки малюнків, керма, вантажівки і кубики, коляски з ляльками, кола червоного, жовтого, зеленого кольору.

Методичні прийоми: ігрова ситуація, розгляд ілюстрацій, бесіда-діалог, аналіз, підведення підсумків.

Персонажі: Лисеня і Їжачок

хід заходу

Вихователь: Доброго дня, хлопці! Зараз я вам прочитаю вірш, а ви уважно послухайте, і скажіть про що воно.

На вулиці нашої машини, машини,

Машини малятка, машини великі.

Гей, машини, повний хід!

Поспішають вантажні, фирчат легкові.

Поспішають, мчать, наче живі.

У кожної машини справи і турботи.

Машини виходять з ранку на роботу. [2.50]

Про що я вам прочитала вірш? (про машини)

З'являються Лисеня і Їжачок (з перемотаною лапкою)

Вихователь: Що з вами наші дорогі друзі?

Лисеня: Ми з Їжачком вирішили оговтатися в гості до зайчика, але зовсім забули про правила дорожнього руху. Їжачок вискочив на дорогу і вдарився лапкою.

Вихователь: Хлопці, а чи можна грати на дорозі, вибігати на неї?

Діти. Ні! По дорозі їздять машини.

Вихователь: Правильно! Запам'ятайте, Лисеня, Їжачок, і ви, хлопці: грати на дорозі небезпечно для життя! Допоможемо нашим гостям?

Діти (хором). Так!

Вихователь: Лисеня і Їжачок, а ви знаєте, що коли ми виходимо на вулицю, то ми стаємо пішоходами і гуляти можна тільки по тротуару.

Їжачок: Чому це я повинен гуляти тільки по тротуару?

Вихователь: Хлопці, а давайте пограємо з вами в рухливу гру «Воробушки і автомобіль», для того щоб пояснити їжакові для чого потрібен тротуар. [1.15]

Діти, Лисеня і Їжачок стають горобчика і вилітають зі своїх гнізд на проїжджу частину і починають стрибати в різних напрямках. Лунає гудок і з'являється автомобіль (призначений дитина з кермом в руках). Воробушки лякаються і летять в гнізда, при цьому кожен займає своє місце - гніздо. Автомобіль повертається в гараж.

Їжачок: Ох, і злякався ж я, мало не потрапив під колеса автомобіля.

Вихователь: Ось бачиш, трохи - трохи не трапилася з тобою біда, тому треба ходити по тротуару! Це головне правило пішохода!

Їжачок: Ну, ладно, тепер я буду гуляти тільки по тротуару. А якщо я захочу перейти на інший бік вулиці, тоді що мені робити?

Вихователь: А в цьому випадку тобі допоможе «зебра»

Їжачок: Яка ще «зебра»? Вона в жарких країнах живе?

Вихователь: Ні, «зебра» - це місце, за яким пішохід може переходити дорогу. Називається вона пішохідний перехід. Пішохідний перехід - доріжка, схожа на смугасту зебру.

Вихователь: Зараз ми пограємо в пішоходів і водіїв

Дівчата з ляльками, колясками переходять дорогу, хлопчики з кермом в руках їх пропускають

Вихователь: Пішоходи ходять по тротуару, а по дорозі їздять?

Діти: Машини!

Вихователь: Правильно, машини! А які ви знаєте машини?

Діти. Вантажна, легкова.

Вихователь: Молодці! Давайте ще раз повторимо: це - вантажна машина, вона возить вантажі (пісок, дрова, цеглу); це легкова машина, на ній люди їздять на роботу, в дитячий сад. [1.14]

Вихователь: А що є у машини? З яких частин складається машина?

Діти. Колеса, кермо, кабіна, кузов.

Зараз ми пограємо в гру «перевезено вантаж» [1.16]

Вихователь: Машини їздять по дорозі швидко, але акуратно. Чи знаєте ви, хто допомагає машинам правильно їздити. Це світлофор. Подивіться, у нього три ока. Якого вони кольору?"

Діти називають кольору.

Вихователь: Світить червоний світлофор:

Немає проїзду - стій шофер!

Світить жовтий - значить чекай,

Світло зелений попереду.

Шофер натискає на педаль

І машина мчить у далечінь. [3.30]

Вихователь: А зараз, хлопці, щоб Лисенку і Їжачку було зрозуміліше, пограємо в гру «Червоний, жовтий, зелений». Ви - шофери. Коли я підніму червоне коло - це значить, ви стоїте на місці, тримайте кермо в руці внизу. А коли підніму жовте світло - приготуватися, кермо тримайте двома руками і готуйтеся рухатися. Коли показую коло зеленого кольору, то можна їхати.

Вихователь: Сподобалося вам, Лисеня і Їжачок, наша гра?

Лисеня: Так. Спасибі, діти!

Вихователь: А ще водіям допомагають дорожні знаки. А для цього водієві треба знати, що позначає кожен знак. [4]

Гра «Назви знак»

(вихователь читає вірш, діти відгадують, потім показують знак)

Тут і вилка, тут і ложка,

Заправитися трошки,

Нагодували і собаку ...

Говоримо «спасибі» знаку.

(Пункт харчування)

Гей, водій, обережно,

Їхати швидко неможливо,

Знають люди все на світі

У цьому місці ходять (Діти)

Всім знайомі смужки

Знають діти, знає дорослий,

На ту сторону веде -

(Пішохідний перехід)

Ти не мив в дорозі рук,

Поїв фрукти, овочі,

Добре, що поруч пункт

(Медичної допомоги)

Що мені робити?

Потрібно терміново зателефонувати,

Повинен знати і ти, і він

У цьому місці (Телефон)

Якщо ти зібрався з одним

У зоопарк або в кіно,

Подружитися з цим знаком

Вам доведеться все одно,

Він домчить вас швидко, вправно

Знак .... (Автобусна зупинка)

Вихователь: Хлопці, давайте згадаємо, про що ми сьогодні говорили?

Вихователь коротко нагадує зміст основних тем заняття:

1. Чи можна грати на дорозі;

2. Де можна переходити дорогу;

3. Які бувають машини;

4. Що означають кольори світлофора.

Вихователь: Ну що, наші дорогі гості, ви сьогодні багато дізналися і багато чому навчилися?

Їжачок: Так, тепер мені стало все зрозуміло: якщо не дотримуватися правил дорожнього руху, то може статися біда. Ви мене багато чому навчили. Я тепер своїх друзів навчу.

Вихователь: На вулиці будьте уважні, діти!

Твердо запам'ятайте правила ці!

Правила ці пам'ятай завжди

Щоб не трапилася з вами біда! »

Використана література:

1. Дорожня азбука в дитячому садку: конспекти занять / Е. Я. Хабибуллина - СПб .: ТОВ «Дитинство-Прес», 2016, 64 с.

2. Правила безпеки для малюків: уроки малюкам / Марія Манакова - Ростов н / Д .: Проф-Пресс, 2016, 64 с.

3. ПДР в дитячому саду: розвиваюче середовище і методика по ознайомленню дітей з ПДР, перспективне планування, конспекти занять / Н. В. Елжова - Ростов н / Д .: Фенікс, 2011, 173 с.

4. Правила дорожнього руху: наочно-дидактичний посібник - ТОВ «Форпост», 2015-го, 14 с.





Конспект розваги з БДР «Як Лисеня і Їжачок в гості до нас прийшли» (Друга молодша група)