Конспект розваги для дітей молодшого дошкільного віку «Айболить поспішає на допомогу»




Дата конвертації16.06.2017
Розмір8.3 Kb.
ТипКонспекти занять, НОД

Марина Судавцова
Конспект розваги для дітей молодшого дошкільного віку «Айболить поспішає на допомогу»

Конспект развлечения для детей младшего дошкольного возраста «Айболит спешит на помощь»

анотація:

Методична розробка складена для поповнення і розширення знань дітей про здоровий спосіб життя, про те, що потрібно робити, щоб не хворіти. При розробці враховувалися вимоги федерального державного освітнього стандарту. Конспект може бути корисний в дошкільних установах для вихователів.

зміст

Мета. Закріплювати знання про здоровий спосіб життя.

Завдання.

освітні:

• продовжувати знайомити дітей з основами здорового способу життя.

Розвиваючі:

• Закріплювати знання про шкідливої ​​і здорову їжу;

• Сприяти зміцненню здоров'я дітей через всі види гімнастики і масажу;

• Активізувати словник дітей;

• Удосконалювати знання про особисту гігієну і здоровий спосіб життя.

виховні:

• Виховувати свідоме ставлення до свого здоров'я;

• Виховувати доброту.

Методичні прийоми: Сюрпризний момент, наочний, ігровий.

Освітнє середовище: медичні предмети, коригуючі доріжки, часничниці, м'яч.

Взаємодоповнення освітніх областей: «Фізичний розвиток» «Соціально-комунікативний», «Пізнавальний розвиток».

Культурні практики: культура спілкування і взаємодія з дорослими і однолітками, освоєння позитивного життєвого досвіду співпереживання, доброзичливості, дружби, допомоги і турботи.

Попередня робота з дітьми: читання казки К. Чуковського «Айболить».

Індивідуалізація: сприяння максимальному розкриттю і саморозвитку потенційних можливостей розвитку особистості дитини, визнання права вибору.

Робота з батьками: допомога в оснащенні матеріалу по здоровьюзбереженія.

хід:

Організаційний момент:

Вихователь: Хлопці, я сьогодні йшла в дитячий сад і знайшла ось цю скриньку. Чий же це скринька? Давайте подивися, що там лежить, і ми може, зрозуміємо, хто його міг втратити. (Вихователь відкриває скриньку і дістає предмети: шприц, окуляри, вата, бинт, баночка з-під ліків і т. Д.)

Хлопці, скажіть, що це за предмети і для чого вони потрібні. (показує бинт) що це? (Додаток № 1)

Діти: бинт.

Вихователь: а для чого він потрібен?

Діти: бинтувати хворі місця

Вихователь: правильно, а це що за предмет

Діти: шприц

Вихователь: правильно, скажіть, для чого потрібен шприц?

Діти: робити уколи

Вихователь: молодці (таким же чином обговорюють всі предмети)

Діти, ну хто ж міг втратити ці предмети?

Діти: доктор.

(крик за дверима)

- «Втратив, ой, ой, ой, що ж робити ...» Вихователь відкриває двері, забігає Айболить.

Айболить: я втратив свій саквояж з медичним приладдям. Допоможіть мені знайти його.

Вихователь: заспокойся Айболить, ми тобі допоможемо.

Основна частина:

Айболить: ви розумієте, я повинен бути в Африці, там захворіли діти, все пропало, що ж робити? (Додаток № 2)

Вихователь: не хвилюйся, ось він твій саквояж, тримай його.

Айболить: Ой, спасибі велике. Ви хороші дітки. Я їду до хворою твариною. У них ангіна, скарлатина, дифтерія, апендицит і багато інших хвороб, мені потрібно їх вилікувати, а ви хлопці знаєте, чому буває ангіна і що це за хвороба така.

Діти: горлечко болить.

Правильно, а чому трапляється біль в горлі.

Діти: не можна пити холодну воду (бесіда: Додаток № 3)

Айболить: правильно. А у маленьких бегемотиків животики болять, чому вони захворіли?

Діти: потрібно їсти корисні продукти, мити руки перед їжею.

Айболить: молодці, у вас не будуть хворіти животики, тому що ви знаєте правила. А поруч задрімав зубаста акула, у її акулятак зубки болять ...

А чому ж у маленьких акулят зубки захворіли, що потрібно робити, щоб не хворіли зубки.

Діти: чистити зубки.

Айболить: правильно. Ви молодці. Я пропоную вам пограти в гру «Можна - не можна», я вам кидаю м'яч і кажу що можна робити, а що не можна для того щоб бути здоровими. Ви ловите м'яч і говорите «Можна» або «Не можна» (Діти грають з Айболітом в гру) (Додаток № 4)

Вихователь: шановний Айболить, а хочеш, ми тобі покажемо, як ми з дітками робимо точковий масаж і дихальну гімнастику. (Додаток № 5)

Вихователь: ми, з дітьми, любимо робити точковий масаж, пальчиками натискаємо на чарівні точки на тілі та обличчі, і наш організм пробуджується, розслаблюємо м'язи і знімаємо напругу. Айболить, ми запрошуємо тебе зробити чарівний масаж.

Точковий масаж:

Сонце вранці рано встало (підняти руки вгору, потягнутися)

Всіх діточок приголубить (зробити руками «ліхтарики»).

Гладить грудку (масажувати «доріжку» на грудях від низу до верху,

Гладить шийку (погладжувати шию великими пальцями зверху вниз,

Гладить носик (кулачками розтирати крила носа,

Гладить лоб (проводити пальцями по лобі від середини до скронь,

Гладить вушка (розтирати долонями вуха,

Гладить ручки (розтирати долоні).

Загоряють діти. Ось (підняти руки вгору).

Вихователь: За допомогою дихальної гімнастики діти оздоровлюються, перебувають у гарному настрої. При регулярному виконанні такої гімнастики застуди будуть обходити нас стороною. І так, Айболить, приготуйся і повторюй за нами.

Діти виконують дихальну гімнастику: «Гойдалки», «Дерево на вітрі», «Дроворуб», «Барабанщики», «Сердитий їжачок».

Вихователь: а ще ми робимо в дитячому садку масаж ніжок, у нас для цього є чарівні доріжки, давайте хлопці запросимо Айболита пройти по нашим доріжках (діти і Айболить босоніж ходять по коригувальних доріжках). А ще ми робимо ось такі вправи для того, щоб ніжки не хворіли. Діти катають стопами ніг палички по підлозі і піднімають пальцями ніг олівці (Додаток № 6)

Заключна частина:

Айболить: які ви молодці, я бачу, що ви ростете здоровими дітьми і ніколи не будите хворіти. А ви знаєте, що взимку нас рятує від хвороби, які овочі потрібно їсти.

Діти: цибуля і часник.

Айболить: правильно, я вам подарую ковганки, подивіться, це Чиполіно і Айболить, ви сюди можете класти часник і цибулю, і ніколи в кімнаті не будуть жити противні віруси. І ще я вам кожному подарую ковганки, їх можна носити на шиї, класти в них часник і дихати (додаток № 7)

Вихователь: спасибі тобі Айболить, ми запрошуємо тебе на веселу гімнастику (діти і Айболить виконують гімнастичні вправи під музику) (Додаток № 8)

Айболить: хлопці, мені потрібно поспішати до хворих дітей, в Африку, ви великі молодці, я розповім про вас своїм маленьким пацієнтам. А зараз я вас пригощу смачними вітамінами (пригощає дітей яблуками).

Вихователь: спасибі Айболить, приходь ще до нас в гості.

Діти прощаються з Айболітом.





Конспект розваги для дітей молодшого дошкільного віку «Айболить поспішає на допомогу»