• Хід заняття

  • Конспект подгрупповие заняття з дітьми раннього віку з розвитку мовлення та ознайомлення з оточуючим «Осінь»




    Дата конвертації02.04.2017
    Розмір3,38 Kb.

    Ірина Дехова
    Конспект подгрупповие заняття з дітьми раннього віку з розвитку мовлення та ознайомлення з оточуючим «Осінь»

    Тема: Осінь

    мета:

    Дати дітям уявлення про характерні ознаки осені та осінніх явищах.

    завдання:

    Розвивати активну мова, спонукати відповідати на питання дефектолога.

    Дати уявлення про червоний і жовтому кольорі.

    Вчити дітей групувати і співвідносити за кольором предмети.

    Розвивати дрібну моторику рук.

    Розвиток слухових диференціювань і зорового сприйняття.

    Виховувати інтерес до гри, створюючи емоційно - позитивний фон.

    виховати любов до природи і повагу один до одного.

    Матеріал: Іграшка-їжачок, галявинки на кожну дитину (мозаїка, грибочки - вкладиші червоного і жовтого кольору на кожну дитину, відерце для грибів, кульки-їжачки на кожну дитину, корзинка, металофон.

    Хід заняття:

    Діти входять в групу.

    1. Бесіда.

    Дефектолог: Хлопці, послухайте мене, зараз настала осінь. Давайте підійдемо до віконця і подивимося, що ж буває восени? Листочки з дерев опадають, дме вітер, сонечко світить не завжди, а в лісі ростуть гриби.

    Сьогодні ми вирушимо в гості до осені. Діти сідають за стіл.

    2. Гра «Не боюся колючок»

    Дефектолог: Подивіться, хто це? Їжачок. Покажіть у їжачка очі, ніс, рот. (діти показують) Що у їжачка на спині? (колючки, голки). Покажіть їх. (діти показують голочки).

    Їжачок приніс вам кульки. Що це? На кульках є голочки, як у їжачка на спині. Покажіть їжакові свої долоньки. Покатаємо кульки в долоньках. (діти катають кульки в долоньках, допомагаю деяким дітям). Кульки колючі, як голки у їжачка.

    Дефектолог: Покладіть кульки в кошик. Шариков в кошику багато. Скільки кульок? (відповіді дітей)

    3. Гра «Різнобарвні грибочки»

    Показую грибочки.

    Дефектолог: Що нам приніс їжачок? (відповіді дітей).

    Дістаю галявинки, роздаю дітям. Грибочки лежать на тарілочках. Потрібно грибочки розставити на галявинки за кольором. А їжачок буде дивитися. Діти розставляють грибочки. (допомагаю). Уточнюю колір грибів. Ось грибок червоного кольору, а ось жовтого кольору. Їжачок розглядає грибочки на галявинах, хвалить дітей.

    4. Динамічна пауза «Листочки»

    Ми листочки осінні.

    (Плавне погойдування руками вгорі над головою)

    На гілках ми сидимо.

    Дмухнув вітер - полетіли.

    (Подути, розвести руки в сторони)

    5. Дефектолог: Хлопці, а ще восени йде дощик. Ви бачили його з віконця? Як дощик капає? Кап - кап. Відповіді дітей. Дістаю металофон. Давайте покажемо, як дощик швидко капає. Кап-кап-кап. А як йде дрібний дощик і капає повільно. Кап-кап. Діти виконують.

    6. Заключна частина:

    Дефектолог: Молодці, хлопці, сьогодні ви розставляли грибочки на галявинки, катали кульки, дули як вітер і дізналися, як капає дощ, а тепер візьмемо їжачка і підемо з ним грати.





    Конспект подгрупповие заняття з дітьми раннього віку з розвитку мовлення та ознайомлення з оточуючим «Осінь»