Конспект по освітній галузі «Комунікація» (розвиток мови) в середній групі «В країну зачарованих казок ...»




Дата конвертації20.07.2019
Розмір9.75 Kb.
ТипЗаняття по казках. Конспекти, НОД

Юлія Сафронова
Конспект по освітній галузі «Комунікація» (розвиток мови) в середній групі «В країну зачарованих казок ...»

Мета: згадати, повторити і закріпити зміст прочитаних російських народних казок (через ігрові ситуації).

завдання:

1. Освітні:

- Продовжувати вчити дітей відгадувати описові загадки;

- Збагачувати мова казкової лексикою;

- Вчити розрізняти на слух слова з певним звуком.

2. Розвиваючі:

- Розвивати уміння емоційно сприймати зміст казки;

- Розвивати діалогічне мовлення, пам'ять, логічне мислення.

3. Виховні:

- Виховувати доброзичливе ставлення один до одного;

- Виховувати бажання взаємовиручки;

- Сприяти вихованню стійкого інтересу до книги.

Інтеграція освітніх областей: «Комунікація», «Пізнання», «Безпека», «Музика», «Фізична культура».

Попередня робота: читання казок; драматизація уривків знайомих казок; розповідання казок з ілюстрацій.

Матеріали та обладнання: іграшка мишка; скриню; мішечок; святкове коробка; іграшки персонажів казок «Зайчикова хатинка», «Ріпка»; книга «Гуси-Лебеді»; м'яч; аудіозапис «Якщо з одним вийшов в шлях»; запис плачу мишки; печиво у вигляді тварин.

Словникова робота: Активізувати у мові дітей казкову лексику.

хід ЗАНЯТТЯ

1. Організаційний момент:

Вихователь: Доброе утро! Я рада вас бачити. Давайте привітаємо з вами наших гостей і скажемо їм «Доброго ранку!»

Діти: Доброе утро!

Вихователь: А зараз встанемо в коло і привітаємо один одного долоньками. Для цього потремо свою долоньку про долоньку сусіда зліва. А тепер привітаємо сусіда праворуч. Чудово!

2. Основна частина:

Чи включається запис плачу мишки

Вихователь: Ой, здається, хтось плаче, хто ж це? Подивіться, це ж мишка, яка вона маленька. Здрастуй мишка, як ти до нас потрапила?

Мишка: Доброго дня, хлопці! Прийшла я до вас з країни зачарованих казок за допомогою.

Вихователь: А що сталося у вашій казковій країні?

Мишка: Всі казки в країні казок заховані, зачаровані і я не можу знайти свою казку, і назва я теж забула.

Вихователь: Може бути, ми зможемо тобі допомогти?

Мишка: Допомогти мені зможе лише той, хто знає назву казок, хто сміливий і не боїться труднощів.

Вихователь: Хлопці, як ви думаєте, ми з вами зможемо допомогти мишці? Ви добре знаєте казки? відповіді дітей

Вихователь: Тоді я пропоную вам відправитися в країну зачарованих казок.

Під пісню «Якщо з одним вийшов в шлях» діти йдуть по групі, їм зустрічається мішок.

Один за одним всі встаємо. Побудова в колону. Ходьба з високим підніманням коліна, руки вільні, 10-12С.

Раз - два, раз - два -

Вище ноги дітвора.

По доріжці побіжимо,

В гості до казок поспішаємо.

Стій, хлопці, ми прийшли

І мішечок ось такий знайшли.

Вихователь: Хлопці тут телеграма, в ній написано «Поки ви не відгадаєте загадки, про її героїв, зачарована казка буде непереливки».

У міру відгадування з мішка дістаються персонажі казок.

Грудочку пуху, довге вухо,

Стрибає спритно, любить морквину. (заєць)

хвіст пухнастий

хутро золотистий

У лісі живе

У селі курей краде (лисиця)

Взимку спить, а влітку

Вулика з медом ворушить (ведмідь)

Хвіст з узорами

Чоботи зі шпорами,

Як побачить він зорю

Закричить ку-ка-рі-ку! (півень)

У мене відмінний слух

Гострий погляд і тонкий нюх,

Відразу лізу з кішкою в бійку,

Тому що я (собака)

Вихователь: Ось скільки героїв. Зайчика вигнала лисиця, плаче зайка - ось біда! Собачка, ведмідь і півник, Допомагали зайчику - ось ... Здогадалися ви друзі, Що за казка? Так!

Вихователь: Як ви думаєте, з якої казки ці герої. Як вона називається? (Заюшкина хатинка)

- Які там були хатинки? Правильно, крижана і луб'яна. А що значить луб'яна? Правильно, дерев'яна.

- Що трапилося з зайцем? (Його зі свого будиночка вигнала лисиця)

- Чому? (Зайчик добрий, пустив лисицю погрітися)

-Хто допомагав зайчику гнати лисицю: (Собака, ведмідь, півень)

-Що відповідала їм лисиця? (Як вискочу, як вистрибну, підуть клаптики по закутках)

-Хто вигнав лисицю? (півень)

-Що він говорив? (Кукуріку-у! Іду на п'ятах, несу косу на плечах,

Хочу лисицю посікти, злазь, лисиця, з печі! Піди, лисиця, геть)

-Чому лисиця злякалася півня? Відповіді дітей.

Вихователь: Мишка це твоя казка?

Мишка: Ні.

Вихователь: - А зараз давайте вирушимо далі в шлях.

Під пісню «Якщо з одним вийшов в шлях» діти йдуть далі, їм зустрічається скриню, на ньому висить замок

Вихователь: Подивіться скриню, на ньому висить замок, А ось щось написано ... «Я веселий скринька, Скринька, красивий бік. Казку вам я подарую пограйте лише в гру »

Гра з м'ячем «Розкажи який герой?»:

Колобок (який) - рум'яний, круглий; дід - старий; бабка - сива; заєць - вухатий, боягузливий; баба-яга-зла; вовк - зубастий; ведмідь - клишоногий, великий, бурий, незграбний; лисиця - хитра, підступна, руда; ріпка - велика; жаба - зелена; мишка - сіра; маша - добренька; Жихарка-маленький; пиріжки - смачні; яйце - золоте; хатинка - дерев'яна; гуси-лебеді-злі;

У скрині знаходять книгу «Гуси-Лебеді»

Вихователь: Як ви думаєте, як називається ця казка? ( «Гуси-Лебеді»)

- Хто в цій казці головний герой? (Сестричка Оленка та братик Іванко)

- З чого починається казка? (Жили-були чоловік і дружина, і були у них дочка Оленка та синочок Іванко. Один раз батьки поїхали в місто, а доньці веліли стежити за братиком. Дівчинка їх не послухалася і залишила братика одного. Прилетіли гуси-лебеді і забрали хлопчика.)

-Що зробила Оленка? (Вона пішла шукати братика.)

- Лебеді це які птахи? (перелітні, а які ще перелітних птахів ви знаєте? (граки, ластівки, шпаки, журавлі, чаплі, лелеки);

- Кого вона зустріла на своєму шляху? (грубку, кисільні річку-молочні берега, яблуньку)

- Чим закінчилася казка? (Діти прибігли додому, а тут приїхали їхні батьки і привезли їм подарунки)

- Опишіть дівчинку? Яка вона була спочатку? (неуважною, тому і забрали гуси-лебеді її братика. А ще вона була шкідливою, бо не хотіла покуштувати яблучка у яблуньки, пиріжка від грубки. А якою стала потім? (доброї, ласкавої, уважною). Відповіді дітей.

Вихователь: Мишка це твоя казка?

Мишка: Ні.

Вихователь: Тоді йдемо далі.

Під пісню «Якщо з одним вийшов в шлях» діти йдуть далі, на шляху лежить коробка.

Вихователь: Подивіться, яка гарна коробочка, тут напевно сховалася якась казка. Перш ніж дізнатися, що за казка давайте відпочинемо.

Рухова пауза «Як живете?»

- Як живете? (діти відповідають жестами і рухами)

- Як йдете?

- Як біжите?

- Вночі спите?

- Як даєте?

- Як берете?

- Як шаліте?

- Як погрожуєте?

- Як сидите? Молодці!

А тепер пограємо. Ви знаєте пісеньку комарика (з - з - з, пісеньку жука (ж - ж - ж, пісеньку вітру (ш - ш - ш, пісеньку насоса (з - з - с, пропойте мені їх, будь ласка. Я буду вимовляти слова, а ви хлопайте в долоні, якщо почуєте:

пісеньку комарика: (з) - зебра, жираф, парасольку, зима, сніг;

пісеньку жука: (ж) - живіт, будинок, жук, яблуко, їжачок;

пісеньку вітру: (ш) - шапка, шуба, цукерка, шишка;

пісеньку насоса: (с) - стіл, стілець, річка, слон, дерево, літак.

У цій казці дід є бабуся і внучка

Разом з ними жили - кішка, мишка, і собачка Жучка

Мирно жили, не тужили не було турботи

Дружно, весело з полюванням робили роботу ».

Мишка: Це ж моя казка, я допомагала тягнути ріпку. Велике спасибі хлопці, що допомогли мені знайти мою казку, ви справжні друзі.

Вихователь: Так наші діти дружні і завжди прийдуть на допомогу.

3. Підсумок:

Вихователь: Ось і настала пора нам вирушати в дитячий сад. Вам хлопці сподобалося наше подорож? Кому ми допомагали? Які казки на шляху зустрічали? Хто автор цих казок? Відповіді дітей.

Вихователь: Мишка дякує вам за допомогу і дарує вам ось цей сюрприз. Дітям лунають печива у вигляді тварин.





Конспект по освітній галузі «Комунікація» (розвиток мови) в середній групі «В країну зачарованих казок ...»