Скачати 13,53 Kb.

Конспект по мовному розвитку «Подорож в царство Снігової королеви»




Дата конвертації04.04.2017
Розмір13,53 Kb.
ТипАндерсен Ханс Крістіан

Скачати 13,53 Kb.

Євгена Зінов'єва
Конспект по мовному розвитку «Подорож в царство Снігової королеви»

План - конспект НСД по мовному розвитку в старшій - підготовчій групі.

Тема «Подорож в царство Снігової Королеви».

Інтеграція освітніх областей: «Мовний розвиток», «Пізнавальний розвиток», «Фізичний розвиток», «Соціально-комунікативний», «Художньо - естетичний розвиток».

завдання:

«Мовний розвиток»

- закріпити вміння відгадувати загадки;

- розширити уявлення про характерні ознаки зими;

- формувати у дітей узагальнене уявлення про зиму;

- активізувати і збагачувати словниковий запас по темі «Зима»;

- розвивати зв'язну мова, зорове і просторове сприйняття.

«Пізнавальний розвиток»

- вправляти в рахунку в межах 10 і в зворотному порядку;

- розвивати кмітливість, логічне мислення;

- розвивати зорове сприйняття при розгляданні ілюстрацій.

«Соціально-комунікативний»

-Створювати емоційний настрій в групі на спільну діяльність, формувати у дітей доброзичливе ставлення один до одного;

- розвивати довільну увагу і спостережливість;

«Фізичний розвиток»

- задовольнити потребу в руховій активності; - створити хороший настрій на роботу. «Художньо - естетичний розвиток»

- викликати емоційний відгук при сприйнятті веселою мелодії;

- зібрати цілу вазу з осколків.

Методи і прийоми:

- практичні: гра, физкультминутка, складання вазочок з частин;

- наочні: схема плану шляху, картинки з порами року;

- словесні: попереднє читання казки «Снігова Королева», заучування і читання віршів, питання вихователя, вказівки.

Матеріали та обладнання:

Конверт з листом від Вані, лялька Маша, звірі (м'які іграшки, намальований план, штучна ялинка, картинки із зображенням пір року, пеньок, сніжинки (10 штук, картки з цифрами від 0 до 9, замок Снігової Королеви, 2 паперові вази, розрізані на кілька частин, музичний центр.

Форми організації спільної діяльності.

Дитяча діяльність Форми та методи організації спільної діяльності

Рухова - Физкультминутка «Ми крокуємо по заметах».

Мета: розвиток координації рухів, мислення.

-Фізкультмінутка «Ой, Мороз!»

Мета: задовольнити потребу в руховій активності, створити хороший настрій на роботу.

Ігрова - Гра зі сніжинками. Мета: вміння викладати з сніжинок стежку до пенька, вважати.

- Гра з цифрами. мета:

закріплення вміння розкладати десяток по порядку, вправляти в прямому рахунку в межах 10 і в зворотному порядку.

Пізнавально - дослідницька Гра «Назви сусідів». Мета: вміти називати сусідів числа.

Рішення цікавих завдань Снігової Королеви. Мета: розвиток кмітливості, логічного мислення.

Виставка картин. Мета: розвивати зорове сприйняття при розгляданні ілюстрацій.

Комунікативна «Хто швидше відгадає загадки Снігової королеви?» Мета: вміння відгадувати загадки, розвиток мислення.

Д / і «Доповни текст відповідними за змістом словами». Мета: розвиток уяви, мислення.

«Розшифруй план». Мета: вміння робити умовиводи, орієнтуватися в плані.

«Прикмети зими». Мета: знати деякі прикмети зими.

Д / і «Придумай пропозицію». Мета: формувати вміння складати просте речення із заданим словом.

Сприйняття художньої літератури та фольклору Попереднє читання казки «Снігова Королева», заучування віршів про зиму. Мета: виявляти цікавість до теми, розвивати довільну пам'ять.

Музична Аудіозапис веселою мелодії. Мета: викликати емоційний відгук при сприйнятті веселою мелодії.

Конструювання «Збери вазу з осколків». Мета: зібрати ціле з частин.

Логіка освітньої діяльності

Діяльність вихователя Діяльність

вихованців Очікувані результати

1. Організаційний момент.

Повідомляє, що прийшов лист від хлопчика Вані, читає. (Додаток №1)

Запитує, чи згодні вирушити на пошуки його сестри? Пояснює, що в царстві Снігової Королеви завжди холодно, там завжди зима. Уточнює, що треба надіти, щоб не замерзнути.

Діти погоджуються з вихователем.

Називають предмети теплого одягу. Розвивається інтерес до теми, створюється емоційний настрій в групі на спільну діяльність.

Уміють називати предмети одягу, необхідні для холодної погоди.

2. Звертає увагу на те, що Снігова Королева всіх звірів заморозила. Просить допомогти їх оживити: вірші розповісти чи пісеньку заспівати.

Звірі оживають. Заєць щось говорить на вушко вихователю.

Діти читають вірші, пісеньку співають.

Уміють інтонаційно виразно розповідати напам'ять вірші.

3. Заєць пропонує свою допомогу і віддає намальований план, який допоможе знайти замок Снігової Королеви.

Куди нам іти? Стрілка вкаже шлях.

(Додаток №2)

Показує план дітям, просить уважно розглянути і відповісти, чому не можна рухатися до пенька? Все розглядають план, обговорюють шлях проходження.

Пояснюють, що до пенька дорога перекреслена.

Уміють обговорювати шлях проходження, розвинене довільне увагу

Уміють робити умовиводи, орієнтуються в плані.

4. Пропонує відправитися до ялинки, але щоб дійти до неї, потрібно назвати зимові місяці.

- Таня, який перший місяць?

Другий?

Третій? Називають зимові місяці

- Грудень

-січень

-Лютий

Знають зимові місяці і правильно їх називають.

5. Дійшовши до ялинки, звертає увагу на виставку картин. -Як ви думаєте, картини із зображенням, якого часу року немає на цій виставці?

(Додаток №3)

Пропонує назвати прикмети зими.

Розглядають, відзначають, що не вистачає картинки зими.

-Зима без снігу, літо без хліба.

Дим з димаря стовпом - до холодів.

Лід сильно тріщить - буде мороз. Уміють розглядати картинки, розвивається зорове сприйняття при розгляданні ілюстрацій

Знають деякі зимові прикмети.

Розширено уявлення про характерні ознаки зими

6. Повідомляє, що прочитає вірш про зиму, але в ньому не вистачає кількох слів, просить доповнити текст відповідними за змістом словами.

(Додаток №4)

Просить повторити ще раз названі слова.

-Чим вони схожі? -А що можна сказати про сніг? Яким він буває? Слухають і доповнюють текст відповідними за змістом словами.

Повторюють слова і роблять висновок, що всі слова утворені від слова «сніг».

Називають прикметники Уміють називати підходящі за змістом слова. Знають і називають однокореневі слова.

Сформовано у дітей узагальнене уявлення про зиму

Знають і правильно називають властивості снігу.

7. Запитує, яку користь приносить сніг?

Просить придумати пропозиції зі словами сніг і лід. Відповідають на питання

Складають прості речення зі словами сніг і лід. Уміють складати прості речення, використовуючи запропоновані слова

8. Фізкультхвилинка «Ми крокуємо по заметах».

Ми крокуємо по заметах, по заметах крутолобим.

Бери вище ногу, проклади іншим дорогу.

Дуже довго ми крокували, наші ніженьки втомилися.

Зараз сядемо, відпочинемо, а потім гуляти підемо.

-Шагают на місці

-Шагают високо піднятими ногами вперед

Крокують маленькими кроками

-Сідай на стільчики

Створено умови для формування рухової активності

9. Звертає увагу на те, що далі вирушити в дорогу допоможуть сніжинки. Викладає з сніжинок стежку до дерева, запрошує трохи з ними пограти.

Просить порахувати.

(Додаток №5)

- Скільки буде, якщо ми до цих сніжинкам додамо ще дві?

- Стало більше або менше?

-Наскільки більше? -А якщо приберемо одну сніжинку? Їх стане більше чи менше?

- На скільки менше?

вважають

Відповідають на питання, вирішують приклади Уміють викладати стежку з сніжинок до пенька

Чи зможуть оволодіти вмінням знаходити залежність між величинами.

Розвинене мислення, кмітливість при вирішенні прикладів.

10. Звертає увагу на схему і питає про подальший шлях проходження, каже, що Снігова Королева приготувала завдання: по порядку розкласти цифри.

«Ось задачка для хлоп'ят:

Як нам розкласти десяток? »

Перевіряє правильність розкладання чисел, просить порахувати до десяти і у зворотний бік.

Відзначають, що повинні рухатися до замку.

-Раскладивают цифри по порядку від 0 до 9.

-Кілька людина вважають.

Уміють обговорювати шлях проходження, розвинене довільне увагу Знають цифри, їх розташування.

Можуть розкладати цифри по порядку від 0 до 9

Можуть вважати прямо до 10 і в зворотний бік

11. Пропонує гру «Назви сусідів».

-Соседі числа 5? -Соседі числа 8?

Називають сусідів числа

Знають сусідів числа, правильно називають подальше і попереднє число.

12. Пропонує зігрітися і виконати фізкультхвилинки «Ой, Мороз!»

Ой, мороз, мороз, мороз,

Снігом гілки він заніс!

А ми не боїмося, а ми веселимося!

Ой, мороз, мороз, мороз!

Він хапає нас за ніс!

А ми не боїмося, а ми веселимося!

Ой, мороз, мороз, мороз!

Щипає щоки нам до сліз!

А ми не боїмося, а ми веселимося!

Лижі з санками візьмемо

І кататися в ліс підемо!

А ми не боїмося, а ми веселимося!

-Весело

-Хватают себе за ніс

-Натірают щоки

-Імітіруют ходьбу на лижах

-Весело

Уміють слухати і виконувати рухи за змістом.

Задовольнили потребу в руховій активності, зняли емоційне навантаження

13. Щоб задобрити Снігову Королеву, просить прочитати вірші про зиму, хуртовини, хуртовини та бурани.

3 дитини читають заздалегідь вивчені вірші

(Додаток №6) Розвинена довільна пам'ять

Сформоване позитивне ставлення до поезії.

14. загадувати загадки Снігової Королеви, просить їх відгадати.

(Додаток № 7)

відгадують загадки

При відгадуванні загадок звертають увагу на слова помічники

Уміють відгадувати загадки.

Визначають, що все загадки на зимову тему

Сформовано у дітей узагальнене уявлення про зиму

15.Звучить музика, читає чотиривірш. Зачарований невидимкою, Дрімає ліс під казку сну. На шляху палац кришталевий, Весь він зроблений з льоду.

Пропонує ввічливо попросити відпустити Машеньку так: Снігова Королева, будь добра, відпусти, будь ласка, Машеньку!

Снігова Королева вітає дітей в своєму крижаному царстві, погоджується відпустити Машеньку, якщо виконають завдання.

Цікаві завдання Снігової Королеви.

(Додаток № 8)

уважно слухають

Чемно просять відпустити Машеньку!

Погоджуються виконати завдання

Вирішують арифметичні задачі на додавання і віднімання

Емоційно відгукуються на сприйняття веселою мелодії.

Уміють вживати у своїй промові чарівні слова.

Можуть становити і вирішувати арифметичні задачі на додавання і віднімання

Розвинені кмітливість і логічне мислення.

16. Снігова Королева просить зібрати дві свої улюблені вази. Вони розбилися, від них залишилися одні осколки.

За виконані завдання повертає Машеньку (ляльку).

Діти збирають вази

Отримують ляльку Машу Уміють збирати ціле з частин.

радіють результату

17. Запитує, як можна повернутися назад?

Снігова Королева за допомогою чарівної сили повертає дітей до дитячого садка. Просить закрити очі, повернутися навколо себе три рази, присісти і завмерти! роблять припущення

-Закривают очі, повертаються навколо себе 3 рази, присідають і завмирають.

Уміють одночасно слухати і виконувати завдання

18. Рефлексія. Звертає увагу на те, що всі виявилися знову в саду. Дякує і хвалить дітей за старання. Дає час пограти з Машенькою, поки за нею не прийшов брат Ваня.

Висловлюють свої емоції

-Іграют з лялькою Машею. Уміють висловлювати свої враження від виконаної роботи.



Скачати 13,53 Kb.


Конспект по мовному розвитку «Подорож в царство Снігової королеви»

Скачати 13,53 Kb.